Yaşam 20 Ağustos 2021 - 21:26:19

Yüzdeki Çukurlar Nasıl Geçer?

Yüzdeki Çukurlar Nasıl Geçer?

Yüzde çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan çukurların geçmesi amacıyla önerilen ve uygulanan bitkisel çözümler bulunmaktadır.

Yüzdeki Çukurlar İçin Doğal Çözümler Nelerdir?

Yüz bölgesindeki gözenekler genişlediği zaman hem görüntü kötüleşmekte hem de bakteriler cilde girmektedir. Yağ ve kir gözenekleri tıkadığı için akneler oluşması için zemin hazırlanmaktadır. Yüzdeki çukurlar için zeytinyağının kapatma özelliği bulunmaktadır. Ayrıcı C vitamini takviyesinin yapılması yeni hücrelerin oluşmasına katkıda bulunur. Gözenekleri tıkamayan bakım ve temizlik rutininin elde edilmesi aknelerin oluşmasını engeller. Cildin aşırı oranda yağlanması ve aknelerin oluşması engellenmelidir. Cildin pürüzsüzlüğü için bütün bu etkenler gereklidir. Yüzdeki çukurlar düzenli bakım yardımı ile kapatılabilir. Fakat bakım için kullanılan ürünlerin cilt yapısına uygun olması önem arz eder.

Zeytinyağı Cilde Zarar Verir mi? Nasıl Uygulanır?

Zeytinyağı ile gözenekler temizlenir. Tıkanmış gözenekleri açan, temizleyen zeytinyağından faydalanılması önemlidir. Yüzdeki çukurlarda birikmiş olan yağ ve kiri temizlemek için zeytinyağı önemli bir araçtır. 1 çorba kaşığı zeytinyağı masaj aracılığı ile yüze uygulanır. Tencerenin içerisinde kaynatılan suyun buharı yüz bölgesine yirmi ila otuz santimetre mesafeden tutulmaktadır. Beş dakika kadar tutulan buhar uygulamasından sonra nemli bez yardımıyla zeytinyağı temizlenir. Günde iki defa uygulaması yapılabilir.

Yüzdeki Çukurlar İçin Doğal Maske Tarifi Nedir?

Yüzdeki çukurlar için uygulanabilecek maskelerden biri killi un formülüdür. 1 çay kaşığı kil ve 1 tatlı kaşığı mısır unu karıştırılır. Çok su ilave edilir ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir. Sonrasında gözeneklerin olduğu yere evde hazırlanan bu krem uygulanır. Kuruyuncaya kadar beklenir ve sonrasında su ile maske çıkarılır. Maske peeling etkisi gösterir ve gözeneklerin küçülmesine yardım eder. Bir diğer maske için dört çeşit malzeme gerekir. Öncelikle bir tane yumurta akı, 2 tatlı kaşığı yaş maya, yarım tatlı kalığı limon suyu, yarım tatlı kaşığı bal iyice karıştırılır. Sonrasında delikli bölgeye sürülür ve yirmi dakika beklenir. Yirmi dakika sonunda maske yıkanır. Zaman içinde delikler maskenin etkisi ile kapanmaktadır. Tek koşul maskenin düzenli olarak uygulanmasıdır. Tavsiye edilen maskeler dermatolog uzmanına sorulduktan sonra uygulanmalıdır.

Yüzdeki Çukurlar Nasıl Kapatılır?

Ölü derilerin temizlenmesi bakım sürecinde önemlidir. Ölü deri hücrelerinin temizlenmesi için karbonat uygulanabilir. Bir yemek kaşığı kadar karbonat bir ila ili yemek kaşığı su ile karıştırılır ve yüze sürülür. Üç ila beş dakika masaj yapılarak yüz ılık suyla yıkanır. Karbonata bazı ciltlerin alerjisi olabileceği için cilt doktoruna danışmak gerekir. Cilt hücrelerinin yenilenmesi, ölü derilerin giderilmesi kadar önemlidir. Cilt hücrelerinin yeniden oluşabilmesi için C vitamini kullanılabilir. Ölü derinin hızlı bir biçimde atılmasına yardım eden C vitamini aynı zamanda yeni cilt hücrelerini oluşmasına destek olur. Yüzdeki çukurların geçmesi için C vitamini deposu olan limon suyuna pamuk batırılır ve on dakika kadar yüzde bekletilir. Sonrasında yüz bölgesinin kuruması ile durulama yapılmalıdır.

  • yüzdeki çukurlar için doğal maske
  • yüzdeki çukurlar için doğal çözümler
Yorumlar
Esra Güvenoğlu Ergenlik döneminde çok sivilcem çıkmıştı. O yüzden yüzümde bazı yerlerde çukurlar oluştu. Bunların geçmesi için ne yapmam lazım? Aslında birçok yöntemi denedim etkisi oldu ama tam pürüzsüz olmadı. cevapla
yorum yaz
Kuşburnu Çekirdeği Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Yorumlar