Yaşam 21 Mart 2021 - 21:46:01

Yüzdeki Tüyler Nasıl Dökülür? Nasıl Azalır?

Yüzdeki Tüyler Nasıl Dökülür? Nasıl Azalır?

Özellikle kadınların şikayetçi olduğu durumlardan biri olan yüz tüyleri hormonların düzensiz çalışmasından dolayı daha da artarak ciltte kötü görüntüye sebep olmaktadır. Vücut tüylerinin en büyük görevi vücutta bulunan toksinlerin kıl kökü yardımı ile vücuttan atılmasıdır. Tüylerin artışı cildin nefes almasına engel olmaktadır. İstenmeyen tüylerin alınmasında farklı yöntemler uygulanarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olunabilmektedir. Ayrıca cildin daha genç görünmesi sağlanır.

Tüyleri Alma Yöntemleri Nelerdir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunur. Ağda, jilet, ip ve eldiven en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Fakat yüz tüylerinin alınması içinse en sık uygulanan yöntem ağda ve lazer uygulamasıdır.vCilt tiplerine bağlı olarak istenmeyen tüylerin alınma yöntemi de farklılık göstermektedir. Yüz tüyleri için uygulanan yöntemler cilde zarar verilmeden yapılması gerekir. Bu yüzden genellikle tüy dökücü işlemler uygulanarak yapılmaktadır.

Doğal Tüy Dökücü Maskeler Nelerdir?

Yüzdeki tüylerin düzenli olarak alınması kıl köklerin zayıflamasını sağlamaktadır. Fakat evde yapılacak olan maskeler sayesinde de tüylerin dökülmesi sağlanarak kıl kökleri zayıflatabilmektedir. Doğal maskeler ile yapılan uygulamalar kıl köklerinin beslenmesine engel olur. Kişide hormonal bir rahatsızlık yok ise tüylerin çıkışı cılızlaşarak tüylerin oluşması engellenebilmektedir. Kıl köklerinin zayıflatılarak dökülmesini sağlamak için cilde uygulanan ağda işleminden sonra limon ve bal karışımı cilde uygulanır. Bu işlem düzenli aralıklar ile yapıldığından kıl köklerinin giderek kuruması sağlanabilmektedir. Bu sayede tüyler zamanla dökülür. Limon ayrıca tüylerde renklerinin ağarmasına yardımcı olur. İstenmeyen tüylerde etkili bir yöntem olan limon ve bal karışımı düzenli kullanım sonrasında erkek tipi tüylenmenin de önüne geçebilmektedir.

Zerdeçal ve Gülsuyu Tüy Döker mi?

Limon ve bal maskesi dışında yüzdeki tüylerde etkili olan diğer bir doğal maske ise zerdeçal ve gül suyudur. Zerdeçal ve gül suyu kılların çıkış yönünün tersine olacak şekilde cilde uygulanır. Bu yöntemin 1 ay boyunca uygulanması kıl köklerinde zayıflama sağlar.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan yöntemler genel olarak geçici yöntemlerdir. Özellikle kadınların adet döneminde vücuttaki tüylerin daha hızlı uzadığı görülmektedir. Bu yüzden genellikle tüy alma yöntemleri ve tüy dökücü yöntemler adet sonrasında uygulanmalıdır. Herhangi ilaç kullanımı ya da hormonların düzensiz çalışmasından dolayı tüylenmenin çok fazla oluşu kadın ve erkeklerde istenmeyen durumlardan biridir. Tüy dökücü yöntemler uzmana danışıldıktan sonra uygulanması daha sağlıklı sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır.

Yüz Tüylerinin Azalması İçin Ne Yapılmalı?

Erkek tipi tüylenmede genel olarak tüy yapısı daha kalın ve koyu renkte olmaktadır. Bu durum özellikle yüz tüylerinde kötü görüntüye sebep olur. Yanaklarda ve yüzün yan kısmında tüylenme görüldüğü gibi alın bölgesinde de tüylenme meydana gelebilmektedir. Uygulanan doğal maskeler sayesinde kıl kökleri zayıflatılarak tüylerin dökülmesi sağlanabilmektedir. Kılların uzun süre çıkmasına engel olmak için düzenli uygulama yapılması tavsiye edilir.

  • yüzdeki tüyler
  • yüz tüyleri
  • doğal tüy dökücü maskeler
Yorumlar
Aslıhan Arslan Yüzdeki tüylerden kurtulmak için maske önerisi olan var mı? Tüylerimin azalmasını istiyorum. Çünkü her ağda yaptığımda yüzümde sivilceler çıkıyor. Azalması için ne yapabilirim? Bu tüylerden kurtulmanın bitkisel yolları var mı? cevapla
yorum yaz
Çene Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Çene Ameliyatı Fiyatı ve Riskleri