Sağlık

Zayıflama Suyu Yapımı, Hazırlama ve Yorumları

14 Kasım 2018 - 17:30:33
Zayıflama suyu yapımı, hazırlama ve yorumları

Zayıflama suyu; vücuttaki yağ yakımını hızlandırarak, biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olan suya denir. Vücuttaki fazla yağların hızlı yakılmasını sağlar. Detoks suyu olarak da bilinir.

Zayıflama Suyu Nedir?

Zayıflama suyu, vücuttaki yabancı maddeleri ve toksinleri temizlemeye yardımcı olan karışım suyudur. Bu işleme detoks adı da verilir. Vücudunuzun zindelik kazanması ve daha sağlıklı olması için toksinlerden arınması gerekir. Detoks suyu vücudunuzdaki yabancı maddelerin uzaklaşmasına yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını artırdığı için özellikle kilo vermek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Uzun zamandır diyet yapıyorsanız ve vücudunuz diyete alıştığı için kilo vermeniz durduysa, yapacağınız detokslar sayesinde metabolizmanızı harekete geçirebilirsiniz.

Zayıflama Suyu Nasıl Hazırlanır?

Şok diyetler yaparak ya da bilmediğiniz ürünleri tüketerek sağlığınızı tehlikeye atmak yerine, kısa sürede çabuk etki gösteren ve evde kolaylıkla yapabileceğiniz sağlıklı detoks suyunu tercih edebilirsiniz. Zayıflama suyu tarifi arayanlar için evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz harika bir tarifimiz var! Bu tarifi hazırlayabilmeniz için; 1 adet limon, 1 adet salatalık, taze zencefil, 12 yaprak nane ve 2 litre suya ihtiyacınız var. 2 litre suyun içine taze zencefili rendeleyin. Sonra salatalığın kabuklarını soyun ve incecik doğrayarak suya ekleyin. Daha sonra limon ve naneyi suya dahil edin. Bu karışımı bir saat kadar dolapta beklettikten sonra her yemek öncesi 1 bardak tüketin. Hem tokluk hissinizi artıracak hem de yediğiniz besinlerin midenizde daha hızlı parçalanmasını sağlayarak fazla yağlardan kurtulmanızı sağlayacak.

Alkali Su Nedir? Ne İşe Yarar?

Alkali su, pH göstergesi 7,5 ve üzerinde olan sulara denir. pH derecesi 7 olan su nötr sudur. Vücut her organın pH dengesini korumaya çalışır. Vücuttaki asidik oluşumsa bu koruma işlemini zayıflatır. Alkali su, vücuttaki asidik oluşumun önüne geçerek tansiyon, diyabet, sindirim sistemi sorunları gibi hastalıklardan vücudu korur.

Alkali Su Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Satın aldığımız suların paketlerinde pH değeri yazar, eğer bu değer 7'nin üzerinde su alkali bir sudur. Suyunuz alkali değilse de, alkali yapmanın pek çok kolay yöntemi vardır. Suyunuza dahil edeceğiniz malzemeler sayesinde pH değerini yükselterek alkali su elde edebilirsiniz. Alkali su hazırlama yöntemlerinden ilki 1,5 litre suya 1 çay kaşığı karbonat ilave etmektir. Diğer yöntem ise 2 litre suya bir limonu dilimleyip 8 saat beklettikten sonra 1 çay kaşığı deniz tuzu ekleyerek suyu alkali yapmaktır. Alkali su sağlıklı diyet programı ve sporla desteklendiğinde kilo vermenize yardımcı olur. Sindiririm sistemini destekleyerek ödem oluşumunu engeller ve toksinleri de arındırarak zayıflamayı sağlar.

Detoks Suyu ile Zayıflayanların Yorumları Nelerdir?

Fazla kilolarıyla başı dertte olup da çareyi detoks suyunda bulanların yorumları incelendiğinde oldukça başarılı sonuçlar elde edildiği görülmektedir. Evde kolaylıkla, elinizdeki malzemelerde hazırlayacağınız zayıflama suları bilmediğiniz ilaçları kullanmaktan çok daha etkili ve sağlıklıdır. Detoks suyu da hem kalıcı hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcıdır. Zayıflama suyu ile daha zinde olup, vücudunuzdaki tüm toksinlerden hızlıca arınabilirsiniz.

Yorumlar
Şeyda Pınar 14 Kasım 2018 - 17:40:33 Zayıflama suları alkali olarak mı hazırlanıyor yoksa başka yöntemler ve çeşitleri var mı öğrenmek istiyorum. Kilo vermek istiyorum tv'de gördüm bu suların işe yaradığını. Hazırlamak istiyorum ama yorumları da merak ediyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: