Zayıflama 06 Mayıs 2021 - 18:12:10

Zayıflamak ve Kilo Vermek İçin Su Ne Kadar İçilmeli?

Zayıflamak ve Kilo Vermek İçin Su Ne Kadar İçilmeli?

Zayıflamaya, kiloyu korumaya katkı sağlayan suyun gün içinde ne kadar içilmesi gerektiğinin sorgulanmalıdır ve günlük tüketimine özen gösterilmelidir.

Zayıflamak İçin Ne Kada Su İçilmeli?

Yapılan araştırmalara göre kilo kaybetmek için uygulanan diyetlerde öğünlerden önce iki bardak su içilmesinin zayıflamayı hızlandırdığı belirtilmiştir. Gün içinde bol su içmek iki şekilde zayıflamaya destek olur. Su mideyi tok tutar ve bu sayede fazla yemek tüketmek mümkün olmaz. Diğer durum ise su metabolizmayı hızlandırır. Metabolizma insan vücudunun kalori yakma sistemidir. Kişinin oturduğu süre içinde iki bardak su içmesi tavsiye edilmektedir. Bu durum metabolizmanın hızını otuz ila kırk dakika aralığında %30 arttırmaktadır. İçilen suyu vücut kendi ısısına çevirebilmek için daha yoğun bir şekilde çalışmaktadır.

Su İçerek Kaç Kilo Verilir?

Öğünlerden önce iki bardak su içmek önemlidir. İki bardak suyun içilmesi kalori alımını azaltan en sağlıklı yöntemlerden biridir. Ayrıca gün içinde ne kadar yoğunlukta hareket edildiği, yaş, vücut sıcaklığı, cinsiyet, beslenme tarzı, uyuma düzeni, alınan ilaçlar şeklindeki faktörler kilo verme üzerinde etkilidir. Tahmini olarak elli kilo ağırlığı olan birinin vücudu dört bardak suya ihtiyaç duyar. Günlük su ihtiyacının belirlenmesi için uzman hekimler ile konuşmak gerekebilir. Doktora danışmak hem sağlık durumu hakkına bilgi alınmasını hem de içilmesi gereken su miktarının net bir şekilde belirlenmesini sağlar.

Su İçmek İçin Ne Yapmak Gerek?

Gün içinde yeterli oranlarda su içmek vücudun susuz kalmasını önlemektedir. Düzenli olarak her gün su tüketmek kas gücünü arttırmakta, cildin nemli olmasını sağlamakta ve besinlerin sindirilmesine destek olmaktadır. Su zayıflamaktan ziyade organlar için gereklidir. Su içmek birçok insana çeşitli nedenlerden dolayı zor gelmektedir. Su içmeyi unutmak, su içmeyi sevmemek, üşenmek gibi durumlar su içmemenin nedenleri arasında yer alır. Bunun için hatırlatıcılar kullanılabilir. Suyun içine elma, limon gibi faydalı besinler atılabilir. Suya bu tarz besinleri eklemek suyun tadını lezzetli bir hale getirdiği için su içmek eziyetli bir süreç olmaktan çıkar.

Kilo Vermek İçin Suyu Nasıl İçmeliyiz?

Su içmemek için gerekçesi olan kişilerin bu gerekçeleri ortadan kaldırmaları gerekir. Öncelikle suyun vücut için bir lüks değil ihtiyaç olduğunu anlamak gerekir. Bu aşamadan sonra gün için en az iki litre su içilmesi üzerine hedef koyulmalıdır. Gerekirse masanın üzerine notlar, telefona hatırlatıcılar eklenmelidir. Sade su içmeyi sevmeyen kişi suyu tatlandırmak için sevdiği meyve sebzelerden kullanabilir. Çilek, limon, salatalık, portakal, maydanoz veya salatalık suya güzel tat veren meyve ve sebzelerdendir. Bu şekilde bir su hazırlanarak bütün gün içilebilir. Fakat sade su ile çeşitli meyvelerle karıştırılan suyun faydaları aynı değildir. Bir makale araştırmasına göre suya atılan tatlandırıcıların iştahı arttırdığı ifade edilmiştir. Zayıflamak ve kilo vermek için günde en az iki litre su içilmesi gereken miktardır.

  • su içmek
  • su içmemek
  • zayıflamak ve kilo vermek
  • su içmeyi unutmak
Yorumlar
Ümmühan Bulut Kilo verebilmek için günde kaç litre su tüketmek gerekir? Suyu nasıl içmeliyiz? Sade bir şekilde mi içmek etkili olur yoksa limonlu su içmek mi daha etkili olur? Kilo vermek için su tarifi var mı? Nasıl tüketmek gerekir? cevapla
yorum yaz
Sallama Çay Zararlı mı? Poşet Çayın Zararları Nelerdir?