Yaşam 23 Eylül 2021 - 11:10:58

Ağda Bandı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ağda Bantları Erkek ve Bayanlarda Tüyleri Azaltır mı?

Ağda Bandı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ağda Bantları Erkek ve Bayanlarda Tüyleri Azaltır mı?

Ağda bandı; tüylerin daha kısa sürede alınmasına yardımcı olan, normal ağdadan farklı olarak sıcak değil soğuk olarak kullanılan bir tüy alma yöntemidir.

Ağda Bandı Nedir, Ne Demek?

Geçmişten günümüze değin kadınlar hep pürüzsüz bir cilde sahip olmak istemişlerdir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok farklı yöntem deneyen kadınlar genel olarak ağdayı tercih etmişlerdir. Başlarda çam ağaçlarından toplanan bu yapışkan maddelerle ağda yaparken ilerleyen teknoloji ile birlikte birçok ağda çeşidi ve epilasyon yöntemi ortaya çıkmıştır. Ağda yapmak genelde zahmetli bir iş olduğu için buna basite indirmenin yolları aranmıştır. Ağda bandı tam olarak ağdanın zahmetinin azalmasını sağlamak ve istenmeyen tüylerden daha kısa süre içerisinde kurtulmak için üretilmiştir.

Ağda Bandı Nasıl Kullanılır? Kullanımı ve Uygulaması

Genelde ağdalar sıcak bir şekilde tüylere sürülür ve o şekilde uygulanır. Ağda bandı ise soğuk olarak uygulanmaktadır. Hazır halde bulunan bu ağda bantları vücudun farklı bölgeleri için hassasiyete göre üretilmektedir. Herhangi bir ısıtma işlemi uygulamaksınız elinizde birazcık ovuşturduktan sonra açıp istenmeyen tüylerinizin üzerine yapıştırıp çekmeniz yeterlidir. Bu bantlar sayesinde çok kısa bir süre içerisinde bu tüylerden kurtulabilirsiniz. Ağda bandı kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Bu bantlar hem tüylerinizi kökünden alır hem de geç çıkmasını sağlar. Jilet kullanmak en az zaman alıcı yöntem olarak kabul edilse de ağda bantları da tıpkı jilet gibi çok kısa bir süre içerisinde uygulanır. Ve jiletin aksine tüylerin sert çıkmasına neden olmaz.

Ağda Bantları Erkek ve Bayanlarda Tüyleri Azaltır mı?

Ağda bantları tıpkı normal ağda uygulamalarında olduğu gibi kılların kökten alınmasını sağlar. Kökten alınan tüyler daha geç ve güçsüz bir şekilde çıkmaktadır. Bu tarz yöntemler genelde tüylerin zayıflamasını ve azalmasını sağlamaktadır. Hem erkeklerin hem de kadınların kullanıma uygun olan ağda bantları tüylerin hem daha seyrek hem dana güçsüz hem de daha uzun sürede çıkmasını sağlamaktadır. Hem zahmetsiz hem de kısa bir süre içerisinde tüylerden kurtulmaya yardımcı olan bu yöntemi kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu bantları kullanırken tüylerinizin çıkış yönünü hesaplayarak uygulamanız batık olmamasını sağlamaktadır. Batıklar ciltte kötü bir görünüme yol açarlar. Bu nedenle epilasyon yöntemlerini kullanırken dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ağda Bantlarının Çeşitleri Nelerdir?

Birçok kişinin kullandığı soğuk ağda bantlarının farklı farklı çeşitleri bulunmaktadır. Her cilt tipine uygun olarak geliştirilmişlerdir. Hassas ciltler, çok hassas ciltler, normal ciltler gibi birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda bu bantlar vücudun farklı yerleri için de geliştirilmiştir. Bacak için tasarlanmış olan bir ağda bandını yüzünüze uygulamanız kötü sonuç almanıza neden olabilir. Bu nedenle uygulamak istediğiniz bölgeye uygun olan bandı kullanmaya özen gösteriniz. Bu ağda bantlarını koltuk altı, bacak ve yüz için kullanabilirsiniz. Yüz için kullanacağınız zaman oldukça dikkatli olmalısınız. Yüz için tasarlanmış olanlar genelde daha küçük ve hafif olmaktadır. Fakat eğer ki çok hassas bir cildiniz varsa yüzünüzdeki tüyleri alırken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Ağda Bantları Fiyatları Ne Kadar? Nerede Satılır?

Ağda bantlarını hem internet sitelerinde hem de dışarı birçok yerde satılmaktadır. Marka marka ve çeşit çeşit ayrılan bu bantların fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatları normal ağdalar göre biraz daha farklı olabilmektedir. Fakat çok pahalı değildir. Genelde kutu içerisinde satılırlar ve her bölge için birkaç tane bant bulunmaktadır. Aynı zamanda ağda sonrasında cildinize bakım yapmanız için yağlarda bulunmaktadır. Sizler de zamandan tasarruf ederek istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız bu ağda bantlarını kullanabilirsiniz.

  • ağda bandı
  • ağda bandı nedir
  • ağda bandı nasıl kullanılır
  • ağda bandı kullanımı
  • ağda bantları
Yorumlar
Selma Şekerci Ben genelde ağda yapmak yerine soğuk ağda bandı kullanıyorum çokta memnunum gerçekten. Hem ağda gibi zahmetli olmuyor hem de tüm tüylerimi alıyor. Evde ağda yapmak bazen çok zor oluyor. Bu bantlar normal ağdalar göre biraz pahalı ama işe yarıyor gerçekten. cevapla
yorum yaz
Karaciğer Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?