Diyet 23 Eylül 2021 - 10:20:51

15 Günlük Diyet Listesi Nedir? Nasıl Yapılır?

15 Günlük Diyet Listesi Nedir? Nasıl Yapılır?

15 günlük diyet listesi; metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakan yiyecekler ile iştah kontrolü sağlayarak kalori yakımının gerçekleşmesini sağlayan bir programdır.

15 Günlük Diyet Listesi Nedir?

Hemen hemen birçok kişi fazla kilolarından şikayet etmektedir. Fazla kiloların kaynağı çok farklı sebepler olabilir. Az hareket, fazla iştah, kullanılan ilaçlar ya da vücutta var olan birtakım hastalıklar kilo almaya neden olabilmektedir. Kilo verebilmenin temeli kalori yakmaya dayanmaktadır. Günlük aldığınız kalorisinin yaktığınız kaloriden az olmasını sağlayabilirseniz kilo vermeye başlıyorsunuz demektir. 15 günlük diyet listesi tam olarak buna yardımcı olmaktadır. Aç kalmadan tok tutan besinler tüketerek daha az kalori almaya destek olur. Diyet süresince yapılan egzersizler ve spor sayesinde de kalori yakımı gerçekleşmiş olur.

15 Günlük Diyet Nasıl Yapılır?

Yaklaşık olarak 2 haftayı kapsayan bu diyet programında sabah erken kalkarak metabolizmayı uyandıracak bir kahvaltı yapmak gerekmektedir. Kahvaltıda haşlanmış bir yumurta, birkaç dilim tahıllı ekmek, maydanoz, zeytin tüketebilirsiniz. Bunun yanında birkaç adet kuru erik ya da kuru kayısı tüketebilirsiniz. Ara öğünler de açlığı yatıştırmak için 1 bardak tarçınlı süt ve badem tüketebilirsiniz. Öğlen vakti ise yine tahıllı ekmek tüketerek sevdiğiniz bir sebze yemeğini tüketebilirsiniz. Yanıdna yoğurt tüketmeniz diyetiniz için oldukça sağlıklı olacaktır. Öğleden sonra akşama kadar açlık hissetmemek için yeşil çay, diyet bisküvi ve elma tüketebilirsiniz. Elma yerine dilerseniz mandalina da tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise tahıllı ekmek ile birlikte 5 adet köfte ya da kıymalı bir sebze yemeğinin yanında salata ve kefir tüketebilirsiniz. Akşam yemeğini en geç 7 gibi yemiş olmanız midenin sindirimi için oldukça önemlidir. İlerleyen saatlerde sindirimi rahatlatmak için tarçınlı elma çayı içebilirsiniz. Çayın yanında birkaç adet yaban mersini tüketebilirsiniz.

15 Günlük Detoks Diyet ile Kaç Kilo Verilir?

Bu tarz diyetler için standart bir kilo kaybının belirtilmesi doğru olmamaktadır. Çünkü herkesin vermesi gereken kilo miktarı ve vücut yapısı farklıdır. Kilo vermedeki en temek unsuz metabolizma hızıdır. Kimi insanların metabolizması çok yavaşken kimilerinin çok daha hızlıdır. Bu diyet bazı insanların metabolizma hızını normal dengeye getirirken bazılarının ki ise daha da hızlandırmaktadır. Bu nedenle kilo verme hızı ve miktarı kişiye göre farklılık göstermektedir. Bu diyeti uyguladığınızda eğer herhangi bir kilo kaybı yaşamıyorsanız uzman bir diyetisyenden destek almanız faydalı olacaktır. Çünkü her diyet her bünye için uygun değildir. Eğer yumurtaya alejiniz varsa sabah kahvaltıda yumurta yerine diyetisyen size süt ya da protein oranı yüksek bir besin önerebilir. Bu nedenle kilo vermek için öncelikle vücudunuzu iyi tanımalısınız.

15 Günlük Diyet Listesi ve Spor Programı

Sağlıklı zayıflamak için diyet yapmak çoğu zaman yetersiz kalabilmektedir. Çünkü sağlıklı zayıflamanın bir diğer maddesi spor ve egzersiz yapmaktadır. Kilo verdiğiniz zaman vücudunuzda sarkmaların olmaması için mutlaka egzersiz yapmanız gerekmektedir. Eğer ki amacınız bölgesel zayıflama ise spor yaparak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Diyet yaparken günlük hayat içerisinde yürüyüş yapmak kilo verme hızınızı arttıracağı gibi aynı zamanda vücudunuzun toparlanmasını da sağlamaktadır. Bu nedenle 15 günlük diyet programını uygularken mutlaka spor da yapmanız gerektiğini unutmayınız.

15 Günlük Diyet Listesi ile Zayıflayanlar ve Yorumları

Kısa süre içerisinde zayıflamak isteyen birçok kişi 15 günlük diyet programını uygulamaktadır. Yaklaşık 2 hafta içerisinde vücutta önemli değişikler meydana getiren bu diyet ile birçok zayıflayan insan bulunmaktadır. Birçoğu bunu diyetisyen desteği gerçekleştirmektedir. Eğer ki sizler de kilo vermek ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız bu programı uygulayabilirsiniz.

  • 15 günlük diyet listesi
  • 15 günlük diyet listesi nedir
  • 15 günlük diyet listesi nasıl yapılır
  • 15 günlük diyet programı
Yorumlar
Sultan Salı Kışın 15 günlük protein diyeti uygulamak istiyorum. Geçen kış uyguladığımda kilo vermiştim ama yediklerime dikkat etmediğim için tekrardan aldım. Şimdi tekrar uygulamak istiyorum. Burada yazan yöntem benim uyguladığımla çok benziyor. Bence deneyin etki görürsünüz. cevapla
yorum yaz
Uyurken Ağızdan Salya (Su) Akması Neden Olur? Ne İyi Gelir? Tedavisi Nedir?