Yaşam17 Eylül 2020 - 17:18:06

Ayak Küçültmek İçin Ne Yapılır? Ayak Küçülür mü?

Ayak Küçültmek İçin Ne Yapılır? Ayak Küçülür mü?

Ayaklarının normalde daha büyük olduğunu düşünen kişiler ayak küçültme işlemlerini uygulayarak bu durumu belli ölçüde düzeltebilirler. Sağlık bir şekilde büyük ayak küçülür mü? detaylar yazımızda...

Ayak Küçülür mü? Ayak Küçültme İşlemleri Nelerdir?

Bayanlar, ayak bakımlarına çok büyük önem gösterirken ayaklarının büyük olması durumunda yapabilecekleri işlemler son derece kısıtlı olmaktadır. Ayaklarının normalden biraz daha büyük olduğunu düşünen bayanlar bu durumdan rahatsız olabilirler. Bu durum da bayanların ayaklarını küçültmek için yapabilecekleri işlemleri gündeme getirmektedir.

Bayanların ayak küçültme işlemleri için genel olarak iki farklı seçeneği bulunur. İlk olarak cerrahi müdahale ile birlikte ayaklar bir numara küçültülebilmektedir. Buna ek olarak standart yaşantı içerisinde küçük numaraları ayakkabıların tercih edilmesi gibi işlemler de belirli düzeyde etki edebilmektedir.

Geyşa ayakkabısı ile yapılan ayak küçültme işlemleri ayak yapısını tamamen bozduğundan kesinlikle tavsiye edilmeyen yöntemlerdir.

Ayak Küçültmek İçin Ne Yapılır?

Estetik cerrahini son derece büyük bir hızla gelişmesi ayak estetiği konusunda da bayanların seçeneklerinin olmasını sağlıyor. Ayak küçültme operasyonları da son dönemde gelişen estetik operasyonlar arasında yer alırken insanlar içerisinde de yaygınlaşmaya başlıyor. Genelde bayanların estetik açıdan zorlanmasının yanında istedikleri tarzda ayakkabıları giyememeleri ya da kendilerine uygun bir numara bulamamaları bu çözüme onları itiyor.

Ayak Küçültme Operasyonları Nasıl Olur?

Bu aşamada özel hastanelerde gerçekleştirilen bu operasyon ile ayak numaraları 1 numara küçülebiliyor. 1'den daha fazla ayak numaralarının küçülmesi son derece yüksek bir risk olarak görülürken birçok uzman bu konuda bayanlara uyarılarda bulunuyor. 1 numara küçültülmesi dahi belirli oranda yürüme bozukluklarına sebep olabiliyor.

Ayak küçültme ameliyatları 2 saat süre içerisinde tamamlanırken aynı gün içerisinde hasta taburcu edilebiliyor. Sonrasında klasik ameliyat sonrası bakım dönemlerine girilirken yeni ayak numarasına insanların alışması yaklaşık olarak 2 ay süre alıyor. Bu dönem içerisinde düşmeler, bileklerin burkulması ya da çeşitli ağrılar ortaya çıkabiliyor. Bu süreç insanların yeni ayak numaralarına alışma süreci olarak görülüyor. Bu süreçten sonra rahatlıkla insanlar normal hayatlarına geri dönerken ayak küçültme operasyonu da başarılı bir biçimde tamamlanmış oluyor.

Ayak Numarası Nasıl Küçülür?

Bayanlar ayaklarının taraklı olmasından ya da numarasının büyük olmasından şikayet ediyorlarsa 1 numara küçük ayakkabı alarak ayaklarının küçülmesini hedefliyorlar. Ayak küçültme işlemleri için izlenen bu yol bayanların sağlıkları açısından çok büyük bir tehdit oluşurken oldukça zor sonuç veren bir işlem oluyor. Bu aşamada bayanların dikkat etmeleri gereken etmenler olurken bu etmenlere dikkat etmedikleri takdirde sonuç almaları son derece zor oluyor.

Ayak Küçültmek Mümkün mü?

Ayak küçültme yöntemlerinde seçilen ayakkabı oldukça önemlidir. İlk olarak alacakları ayakkabıların spor ayakkabılar olmaması gerekiyor. Bu ayakkabıların içerisinde her zaman esneme payı olduğundan çok olumlu sonuçlar elde edilemiyor. Buna ek olarak sandalet tarzı açık ayakkabılarında bayanların küçük numara almayı denememesi gerekiyor.

Ayakkabı numarası büyük olanlar tarafından eğer küçük numara ayakkabılar alınacaksa bu ayakkabıların tamamen kapalı ayakkabılar olması gerekiyor. Buna ek olarak maddi açıdan zorluklar da ortaya çıktığından bayanlara küçük numaraları ayakkabılar alırken çok pahalı modellere yönelmemeleri öneriliyor. Ayak küçültme işlemleri için alınan küçük numaraları ayakkabıların kalıbı kısa süre sonrasında bozulduğundan verilen ücretler boşa gitmiş oluyor.

Yorumlar
Öykü DoğanAyaklarımı 1 numara küçültmek istyorum bunun bir zararı olur mu? Nasıl yapabilirim?cevapla
berfin takusAyakkabi alirken bir numara kucuk al
DefneEvet Doğru Söylüyorsunuz. Ben Denedim Tam 1 Yıl Olmak Üzere Ayak Numaram 1 Numara Küçük. Şimdi Sayenizde 38 Numara Alabiliyorum. TEŞEKKÜRLER!cevapla
SeldaGerçekten ayağınıza bir numara küçüldü mü hangi ayakkabıyla nasıl bir süreçte yaptığınızı anlatır misiniz?
SeldaDefne hanım lütfen bana dönüş yapar mısınız
Merve KoşanAyak küçültme ameliyatı ve estetiği fiyatları ne kadar? Ayaklarım bir numara küçülmesini istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor? Boyum uzun değil ve ayaklarım bana göre biraz büyük duruyor. Bunun riskleri nelerdir?cevapla
Nurcan ÖztürkAyak küçültme yöntemleri arasında en kesin ve en pahalı yöntem estetik ameliyatıdır ama 1 beden küçültme için bence operasyona girmeye değmez yine de sen bilirsin.
Erkan Solakjapon geyşaların ayak küçültme yöntemlerine bakmanızı tavsiye ederim. Sonra halinize şükredersiniz zaten :)cevapla
nilgün çelikzayıflayınca ayak küçülüyor bir miktar eğer çok fazla kilonuz varsa 1-2 numara ayak küçültmek istiyorsanız zayıfladığınızda ayağınız da bir miktar küçülecektir belki de bu sizin kilo verme motivasyonunuz olurcevapla
12

Toplam 2 sayfada 8 adet yorum var! Şuan 1. sayfadasınız.

yorum yaz
Passiflora Çayının Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?