Sağlık

Ayak Maskesi Ne İşe Yarar? Kullananlar Var mı?

11 Şubat 2021 - 20:33:25
Ayak Maskesi Ne İşe Yarar? Kullananlar Var mı?

Ayakların genç ve bakımlı gözükmesini sağlayan ayak maskesi, peeling etkisi olan bir uygulamadır. Nemlendirici, arındırıcı ve yeniden yapılandırıcı olan bu maskeler ayakların yumuşak ve pürüzsüz gözükmesini sağlamaktadır.

Ayak Maskesi Ne İşe Yarar?

Yıpranmış cilt dokusunun yenilenmesini sağlayan ayak maskesi, aynı zamanda çatlamış topukların iyileştirilmesi gibi etkiler de meydana getirmektedir. Sertlemiş ve hassas halde bulunan derinin yenilenmesini sağlarken aynı zamanda ciltte yumuşaklık etkisi oluşturmaktadır. Cildi ölü derilerden arındırmaya etki eden bu bakım maskeleri, nemlendirme etkisi meydana getirerek derinin yumuşamasına ve yatışmasına yardımcı olmaktadır. Bazı maskeler derinin soyulmasını sağlayarak baştan sonra yenilenmesine de destek olmaktadır.

Vücudumuzun tüm yükünü taşıyan ayaklarımıza uygulayacağımız bakım sayesinde rahatlık etkisi meydana getirebilir. Ayak maskeleri çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bazıları 1 saat tutulması gerekirken bazılarının gece boyu kalması gerekebilir. Her maskenin etkisi farklıdır. Bu yüzden farklı şekillerde uygulanmaktadır.

Peeling yani yenileme etkisi meydana getiren ayak maskeleri, tıpkı yüzümüz için uyguladığımız maskeler gibi cilt altına etki yaparak derinin yenilenmesi, ölü hücrelerden arınması gibi etkiler meydana getirmektedir. Düzenli olarak uygulandığı zaman bakımlı ayakların oluşmasını sağlamaktadır. Güzellik ve bakım dediğimizde yüzümüz aklımıza gelse de ayaklarımızın da bakıma ihtiyacı bulunmaktadır.

Soyulan Ayak Maskesi Nasıl Yapılır?

Son zamanların en merak edilen konuları arasında yer alan soyulan ayak maskesi, ayakların bakımlı gözükmesini sağlayan ve hücrelerin yenilenmesine etki ederek, ölü derinin arındırılmasını sağlayan bir uygulamadır. Evde ayak maskesi yapımı için izleyeceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir:

Malzemeler: Gül suyu, yulaf ezmesi, süt ve karbonat

Yapılışı: Malzemelerin hepsini karıştırarak ayaklarınıza güzelce uygulayınız. Yaklaşık olarak 20-25 dakika boyunca ovalayarak ve masaj yaparak sürünüz. Sonrasında bir ayak fırçası yardımı ile maskeyi soyunuz. Ölü derilerin ayaktan giderilmesini sağlayan bu maske sayesinde toksinlerden arınabilirsiniz. Ayaklarınızda adeta bir detoks etkisi meydana gelmektedir.

Aspirinli Ayak Maskesi Yapımı

Doğal maske tariflerine baktığımızda aspirinli ayak maskesinin merak edildiğini görmekteyiz. Ayak derisinin tıpkı bir bebek ayağı gibi olması için, sert derinin giderilmesi için bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Deriyi besleyen ve ölü deriden arındıran bu maske için 1 tane limon ve 4 adet aspirin gereklidir. Maskeyi hazırlamak için öncelikle aspirini toz haline getiriniz. Limon suyunu ayağınızda sürüp aspirini üzerine dökünüz. Sonrasında ayaklarınızı streç filme sarıp 3 saat bekletiniz. Ardından ılık su ile durulayınız. Aspirinli ayak soyma maskesi için bu tarifi uygulamanız yeterlidir.

Ayak Maskesi Kullananlar Var mı?

Genel olarak yaz aylarının yaklaşması ile ilgi gören ayak maskeleri pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Ayak maskesi yorumlarına baktığımızda bazı kişilerin hazır aldığını bazılarının ise evde kendisinin yaptığını görürüz. Sizlerde bu maskeler ile ayak bakımınızı yapabilir, ayak sağlığınızın korunmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: