Sağlık 12 Ağustos 2021 - 05:45:42

Balık Yağı Hapı Nasıl İçilir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Zararları

Balık Yağı Hapı Nasıl İçilir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Zararları

Omega3 ismi ile tanınan balık yağı hapı, sağlığa her açıdan faydası olan önemli besin kaynaklarından biridir.

Balık Yağı Hapı Nasıl İçilir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda yararları ile gündeme gelen yağ balık tüketilerek elde edilebilir. Bunun dışında sıvı ya da kapsül hali de bulunmaktadır. Alabalık, Mersin, somon, uskumru, lüferden alınan yağ depresyon gibi sorunları giderirken cilde yarar sağlamaktadır. Cildi tazeleyen yağ akneleri azaltma özelliğine sahiptir. Ayrıca deri döküntüsünü önlemektedir.

Balık Yağının Faydaları Nelerdir?

 • Ciltteki lekeleri azaltır. Ayrıca yaşlanma süresini sağlıklı hale getirir.
 • Depresyonu engelleyen yağ, ruh hali üzerinde etkisini sürdürür. Birçok bilim adamı bu yağın depresyon üzerinde etkili olduğunu belirtmiştir.
 • Yağ asitlerinin enerji olarak kullanılmasını sağlayan omega3 vücuttaki yağ oranını zaman içinde azaltır. Egzersizle beraber alındığı zaman gelişmeleri görmek mümkün hale gelir.
 • Balık yağı hapı takviyesi yapmak kişinin net düşünmesine yardımcı olmaktadır.
 • Hava kirliliğinin bıraktığı zarar etkilerden insanların koruma görevi üstlenmektedir.
 • Beynin gelişmesi için bu yağın kullanımı gereklidir. Aynı zamanda dikkat bozukluğunu giderir.
 • Kilo vermek yağ aracılıyla daha kısa bir zamana yayılır.
 • Cildin pürüzsüz olmasına destek olur, cildi besler ve derinlemesine temizlik sağlar.

Balık Yağı Neye İyi Gelir?

Güneş lekelerini yok eden balık yağı hapı yaşlılık lekelerini de ortadan kaldırma gücüne sahiptir. Kişi yaş alırken ortaya çıkmakta olan kırışıklıklar en az seviyeye indirilir. Kepek probleminin önüne geçer, saçların dökülmesini önler. Stres, kaygı, olumsuz düşünme, depresyon gibi durumları ortadan kaldırır. Kan dolaşımının artması konusunda etkili olan yağ öksürüğe, soğuk algınlığına iyi gelmektedir. Öğrenmede zorluk, dikkat eksikliği gibi durumlar için balığın içerisindeki yağdan faydalanmak gerekir.

Balık Yağının Zararları Nelerdir? Yan Etkileri Var mıdır?

Yağın faydalarının olmasından ziyade birkaç çeşit yan etki de oluşabilmektedir. Balık yağı hapının zararları arasında ateş, geğirme, sırtın ağrıması, göğüsün ağrıması, vücut ağrısı, cilt dökülmesi, titreme, ağız içinde benimsenmeyen bir tadın oluşması gibi olumsuz faktörler devreye girebilmektedir.

Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

Genel kullanımı hap şeklindedir. Yararları ve zararları olan yağ çoğu kişi tarafından hap halinde tüketilmektedir. Fakat bu yağ hekimin verdiği reçeteyle kullanılabilir. Hapın kullanılma esnasında çiğnenmemesi gereklidir. Ayrıca uzun süreler kullanılması hiç tavsiye edilmez. Balık yağı hapı sıcak ve nemli alanlarda bulundurulmamalıdır. Oda sıcaklığında saklanması makul bir durumdur. Fakat soğuk dondurma özelliği olan buz dolaplarında bulundurulmaması önerilir. Kişi tercihe göre bu yağdaki faydaları balıktan da alabilir. Fakat balığın her hafta düzenli tüketilmesi halinde faydalardan yararlanmak mümkündür.

 • balık yağı hapı
 • balık yağı hapı nasıl içilir
 • balık yağı hapının zararları
 • balık yağı hapının faydaları
Yorumlar
Yeşim Elgay Balık yağı hapı kaç yaşında kullanılır? Kilo aldırır mı? İçeriğinde neler var? Çocuğum çok zayıf onun için almak istiyorum ama sonradan bir yan etkisi olur mu acaba? Kullananlar var mı? Hangi yaşlarda kullanılır? cevapla
turya yuzdekı lekelerı kac gunde kaldırır kac kutu balık hapı kullanmamız lazım
yorum yaz
Çocuğa Kilo Aldıran Gıdalar