Sağlık 28 Ekim 2021 - 07:12:46

Beyazlatıcı Krem ile Cilt Beyazlatma

Beyazlatıcı Krem ile Cilt Beyazlatma

Beyazlatıcı kremler çeşitli nedenlerden dolayı ciltte meydana gelen lekelerin ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır.

Beyazlatıcı Kremler İşe Yarıyor mu?

Cilt beyazlatıcı kremler güneş nedeniyle ortaya çıkan kahverengi lekelerin giderilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda ten rengi koyu olan kadınlar ve erkekler de bu kremleri kullanmaktadırlar. Yani bu kremler hem lekeler için hem de beyaz bir cilde sahip olmak için kullanılmaktadır. Bu tarz kremlerin çocuğu ciltte renk tonu eşitlemeyi de sağlamaktadır. Bu kremler sadece yüz için değil vücudun farklı bölgeleri için de kullanılmaktadır. Koltuk altı bölgeleri, genital bölge gibi birçok yer için kullanılmaktadır. Yüzde meydana gelen akne ve sivilce gibi lekelerin giderilmesini de sağlamaktadır. Bu tarz kremler cilt renginden yaklaşık olarak 2 ton açık bir renk sağlamaktadır. Melanin seviyesinin düşürülmesini sağlayan bu kremler aynı zamanda makyaj bazı olarak da kullanılmaktadır. Fakat kullanım sırasında birtakım etkilere dikkat etmek gerekmektedir. Bu tarz kremlerin kullanımı bazen zararlı sonuçlar almaya neden olabiliyor. Kullanılan kremlerin işe yarar sonuçlar vermesi için içindekiler kısmının zararsız olması gerekir.

Cilt Beyazlatıcı Kremler Zararlı mı?

Cilt beyazlatıcı kremler aslında genel olarak lekelerin giderilmesi için kullanılamaktadır. Kullanım alanının dışına çıkılması durumunda ciltte birtakım rahatsızlıklara neden olabilir. Cildin güneşe nedeniyle lekelenen bölgelerin sürülmelidir. Sağlıklı bölümlere sürülmemesi gerekir. Amacına uygun kullanılmayan kremler ciltte farklı lekelerin oluşmasına neden olabilir. Uzun süreli kullanımlarda ciltte tahriş ve tahribata yol açabilmektedir. Bu kremlerin birçoğu kortizon içermektedir. Kortizon zaman içerisinde vücuda da zarar vermektedir. İçerisinde civa bulunan kremler ise ölüm riski taşımaktadır. Kullanacağınız kremin içeriğinin bilinmesi çok önemlidir. Bu kremler kısa sürede etki yapsa da uzun vadede cilde ve kişiye zarar verebilir. Her krem aynı değildir. Cildinize faydalı olanları kullanmanız ve içerik bilgisine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cilt Beyazlatıcı Krem Kullananlar ve Yorumlar

Dünya üzerinde pek çok kişi cilt beyazlatıcı kremleri kullanmaktadır. Bu kremleri birçoğu güneş lekelerinden arınmak için kullansa da birçoğu daha beyaz bir tene sahip olmak için kullanmaktadır. Kullananlar genel olarak etki gördüklerini belirtmektedirler. Sağlığa zararı olmayan kremlerin kullanılması cilt üzerinde olumlu etkiler sağlamaktadır. İçeriğinde sağlığa zararlı olan maddeleri bulunduran kremler ise uzun süreli kullanım sonucunda birtakım yan etkiler meydana getirmektedir.

Cilt Beyazlatıcı Kremler Nasıl Kullanılır?

Cildin beyazlamasını sağlayan kremler genel olarak sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılmaktadır. Kullanım sırasında cildin temiz ve arınmış olması gerekmektedir. Tercih edilen kremlerin hücre onarıcı ve yenileyici özelliğinin olması kullanım sonucunda olumlu etkiler görmeye yardımcı olur. Cildin canlanmasını ve daha sağlıklı gözükmesini sağlayan bu kremleri aşırı kullanmaktan kaçınınız. Eğer ki çil lekeleriniz için kullanmak istiyorsanız uzman bir doktor onayı ile uygulayınız. Aşırı kullanımlar cilt yüzeyinde tahribata yol açabilir. Bu nedenle dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • cilt beyazlatıcı kremler
  • beyazlatıcı kremler
  • beyazlatıcı kremler işe yarıyor mu
Yorumlar
Duygu Uğurlu Yüzümde önceden çıkan sivilcelerin lekeleri var. Beyaz tenliyim ve dikakt çekiyor. Bunun için beyazlatıcı krem kullanmayı düşünüyorum. Aslında zararları varmış ama hangi markaları uygulamak gerekiyor? Cilt için faydalı olanlar hangileri? cevapla
yorum yaz
Kortizon Nedir? Yan Etkileri Nelerdir? İçinde Ne Var?