Sağlık

Boyun Fıtığı İçin Korse Ne İşe Yarar? Fiyatları, Kullananlar ve Yorumlar

31 Ocak 2020 - 21:03:14
Boyun Fıtığı İçin Korse Ne İşe Yarar? Fiyatları, Kullananlar ve Yorumlar

Boyun fıtığı; rahat hareket etmeye yardımcı olan omurlar arasında diskin yıpranması sonucunda dış tabakasının yırtılması ve bunun sonucun diskin dışarı çıkarak sinir ve omurilik boşluğuna taşması sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Boyun Fıtığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak gün içerisinde devamlı sabit kalan boyun omurları ve arasındaki diskler zaman içerisinde yıpranır. Omurga kemiklerinin destek yapısı olarak bilinen disklerdeki bu yıpranma fıtık oluşumuna neden olmaktadır. Hareket kolaylığı sağlayan bu disklerin içi sıvı ile doludur. Bunlar omurilik sinirlerini geçtiği fıtık oluşumu meydana gelmektedir. Boyun fıtığının asıl nedeni hareketsizlik ve yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen su kaybı sonucunda meydana gelmektedir.

Disklerin arasında bulunan jelatinöz sıvının omurilik aralıklarına doğru sızması sonucunda meydana gelen boyun fıtığı hareketlerin kısıtlanmasına neden olmaktadır. Bu durum gerçekleştiğinde disk özelliklerini kaybeder ve kireçlenme problemi meydana gelir. Bunun sonrasında etrafında bulunan sinirlere baskı yağar ve bu ağrı oluşumuna neden olur. Kişinin günlük hayatta hareketlerinin kısıtlanmasına neden olan bu rahatsızlık genel olarak hareketsizlikten kaynaklanmaktadır. Gün içerisinde belli zamanlarda boyun egzersizleri yapılması hastalığın engellenmesinde yardımcı olmaktadır.

Boyun Fıtığı İçin Korse Ne İşe Yarar?

Boyun korseleri; fıtık tedavisinde destekleyici etki meydana getirmektedir. Tedavi edici değil tedaviyi daha iyi sınırlara taşıyıcı etki oluşturmaktadır. Boyun fıtığı için üretilmiş olan korseler boynun dinlenmesini sağlamaktadır. Bu korseler genel olarak boyun kireçlenmesinde veya boyunda meydana gelen basit ağrılarda tercih edilmektedir. Boyun bölgesine sıcaklık sağlayan bu korseler kasların gevşek kalmasını sağlar ve kasılmaları önler. Çalışırken, araba kullanırken ya da kitap okurken boyun ağrısı oluşumunu engeller ve boynun doğru pozisyonda kalmasına yardımcı olur. Farklı bedenleri bulunan bu aparatlar herkese uygun şekilde üretilmektedir.

Boyun fıtığı için korse kullanımı ağrıları azaltıcı etki meydana getirse de uzun süre kullanıldığında kaslarda zayıflama oluşturur. Bu nedenle devamlı kullanmaktan ziyade belli aralıklarla takılması önerilir. Ayrıca kullanım sırasında kasların güçsüzleşmemesi için birtakım egzersizler uygulanmalıdır. Eğer ki rahatsızlığınız ciddi boyutta ise doktor önerileri doğrultusunda kullanmanız gerekmektedir.

Boyun Korsesi Kullananlar ve Yorumlar

Sadece fıtık için değil boyun bölgesinde kasılma ya da ağrı olanlar da boyunluk kullanmaktadır. Boyun fıtığı korsesi kullananlar boyun pozisyonunun korunması, ters hareketlerin engellenmesi, boynun sağlıklı bir şekilde hareket etmesini sağlayan bu korseleri gün içerisinde rahatlıkla kullanabildiklerini belirtmektedirler. Boyun korsesi yorumları incelendiğinde çoğunun doktor tavsiyesi üzerine kullandığı gözlemlenmektedir. Fıtık oluşumunu önlemek ya da fıtık sırasında tedaviye destek olmak için sizler de bu aparatlardan faydalanabilirsiniz.

Boyun Fıtığı Korsesi Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde hem kadınlarda hem de erkeklerde boyun ağrıları, fıtık gibi rahatsızlıklara rastlamak mümkündür. Yaşın ilerlemesi, sürekli aynı pozisyonda kalma, egzersiz yapmama ve hareket etmeme gibi etkiler boyun fıtığı oluşumunu mümkün kılmaktadır. Boynun desteklenmesini ve dinlenmesini sağlayan boyun korsesi fiyatları oldukça uygundur. Sizler de sipariş vererek daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: