Boyun Fıtığı İçin Kür Tarifleri Nedir?
Sağlık

Boyun Fıtığı İçin Kür Tarifleri Nedir?

01 Şubat 2020 - 08:53:49

Boyun fıtığı; boyun omurları arasında bulunan disklerde meydana gelen aşınma ve fonksiyon kaybı gibi nedenlerden ötürü meydana gelen bir rahatsızlıktır. Boyun fıtığı kürü ağrıların azalması ve fıtığın giderilmesi için faydalı olan bitkisel bir karışımdır.

Boyun Fıtığı İçin Kür Tarifi

Boyun bölgesinde rahat hareket etmeyi sağlayan omurlar bulunmaktadır. Boyun bölgesi sürekli sabit kaldığında ve egzersiz yapılmadığında buradaki disklerde kayma meydana gelir. Bu durumda boyun fıtığı oluşur ve tedavi edilmediği zaman ciddi sonuçların oluşmasına neden olur. Boyun fıtığı için kür tarifi, buradaki ağrılardan kurtulmayı sağlarken aynı zamanda fıtığın giderilmesine de destek olmaktadır.

Boyun fıtığı kürü acı elma yağı ile susam yağının karıştırılması ile edilmektedir. Susam yağı ağrıların giderilmesi konusunda etkilidir ve çok eski yıllardan bu yana kullanılmaktadır. Kan akışını hızlandırıcı etkisi bulunan susam yağı, ağrıların azalmasına destek olmaktadır. Bunu hazırlamak için 1 tatlı kaşığı acı elma yağı ile 1 yemek kaşığı susam yağını 1 kasenin içerisinde karıştırınız. Boyunda ağrıyan bölgeye bu yağlar ile yaklaşık olarak 10 dakika boyunca masaj yapınız. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa 1 ay boyunca uygulandığında kısa süre içerisinde ağrılarda azalma etkisi meydana getirecektir.

Boyun Fıtığını Yok Eden Bitki Hangisidir?

Herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan kasık, bel ya da boyun fıtığını tedavi eden kırkkilit otu, atkuyruğu adı ile de bilinen şifalı bir bitkidir. Kırkkilit otu kürünü hazırlamak oldukça basittir. 1 bardak suyun içerinde 2 tutam kırkkilit otunu yaklaşık olarak 5 dakika boyunca kaynatınız. Daha sonra ılımaya bırakınız. Ilıma işlemi gerçekleştikten sonra kaseye boşaltmış olduğunuz bu karışımı ense kökünden başlayarak kuyruk sokumuna kadar masaj yaparak uygulayınız. 1 gün sonra ardıç yağı ile masaj yapılmalıdır. 3 gün ikisi bir arada masaj yapılmalı 4. gün ise ardıç yağı ile masaj yapılmalıdır. Bu şekilde 1 ay kullanıldığında fıtıkta iyileşme ve ağrılarda azalma meydana gelmektedir.

Boyun Fıtığına Kesin Çözüm Nedir?

Boyun fıtığının iyileşmesi için bazı yöntemler uygulanmalıdır. Bitkisel çözümler yanı sıra egzersizler de yapılmalıdır. Özellikle sabit bir iş ile uğraşıyorsanız boyun fıtığı oluşma riski oldukça yüksektir. Farklı stillerde yüzmek, suyun içerisinde farklı boyun hareketleri uygulamak rahatlatıcı etki meydana getirmektedir. Boyun fıtığı yastığı ağrıların hafiflemesi açısından faydalıdır. Magnezyum alımı ağrıların azalması için faydalı olacaktır. Bunların yanında fıtığa neden olan her türlü etkenden uzak durulması gerekmektedir.

Boyun Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Eğer boyun bölgenizde birtakım şikayetler varsa bunlar için öncelikle doktora gitmelisiniz. Basit bir tutulma ile fıtık arasında oldukça fark vardır. Doktor teşhisi koyduktan sonra çeşitli egzersizler önerebilir ve ağrının hafiflemesi için tavsiyelerde bulunabilir. Bunun yanında bitkisel yöntemlerle hafif masajlar uygulayarak da boyun fıtığı tedavi süreci gerçekleştirilebilir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: