Sağlık 23 Mart 2021 - 16:47:08

Diyet Fest Nedir? Nerede ve Ne Zaman? Kimler Katılır?

Diyet Fest Nedir? Nerede ve Ne Zaman? Kimler Katılır?

Ülkemizde son yıllarda sağlıklı yaşam ile ilgili birçok festivalin düzenlenmesi ve bu festivallerde insanlara sağlıklı yaşam ile ilgili bilgilerin paylaşılması için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Mayıs ayının ilk haftasında düzenlenen diyet fest adı verilen ve sağlıklı yaşamın püf noktalarının paylaşıldığı festival İstanbul şehrinde düzenlenmektedir.

Diyet Fest Nedir? Nerede Yapılır?

5- 6 mayıs tarihlerinde İstanbul' da 65.000 metre kare alana kurulan diyet fest, her yaş grubunun katılabileceği ve sağlıklı yaşam festivali olarak bilinmektedir. Festival süresince alanda tüm yaş gruplarına hitap eden etkinlikler, workshoplar, söyleşiler, konserler ve yarışmalar düzenlenmektedir.

Diyet Fest Etkinlikleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

 • Festivalin düzenlendiği 2 gün boyunca festival alanında etkinliklerin çok yoğun olması festivale katılan kişilerin kaliteli zaman geçirmesine de yardımcı olmaktadır.
 • Festival boyunca yapılan etkinliklerde katılımcılar için sağlıklı yaşam önerileri ve diyet tatlarının çok ilgi görüldüğü bilinmektedir.
 • Ünlü birçok diyetisyenin söyleşileri ile soru cevap şeklinde yapılan bu konuşmalar katılımcıların diyet ve sağlıklı yaşam koşulları ile ilgili bilgi almalarına da imkan sağlamaktadır. Söyleşiler dışında katılımcılar ile birlikte spor yapma imkanı da bulunmaktadır.
 • Macera ve eğlence parkurları ile festival süresinde çeşitli yarışmalara katılarak hediyeler kazanma fırsatı da sunulmaktadır.
 • Her yıl birçok firmanın sponsor olarak düzenlediği bu festival büyük küçük herkes tarafından tercih edilmektedir. Özellikle sponsor etkinliklere taleplerin fazla olması bir sonraki yıllarda sponsor sayısının yükselmesine yardımcı olmaktadır.
 • Psikolojik eğitimler, imza günleri ve diyet fest defilesi ile birlikte kültürel bir festival haline de dönüşmektedir. Çocuklar için oyun alanlarının çok geniş olması ailelerin de bu festivale ilgi göstermesini sağlamaktadır.
 • Diyet fest amaçlarından biri olan sağlıklı yaşam ipuçları hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz beslenme önerileri için ünlü isimlerin yer aldığı söyleşiler tüm bir yıl daha zinde bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır.
 • Sanatçıların katıldığı konserler ile müziğin tadına varabilir ayrıca düzenlenen workshoplar sayesinde yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Diyet Fest Ne Zaman Yapılır? Programı Nedir?

5- 6 mayıs tarihlerinde düzenlenen diyet fest dopdolu iki gün geçirmenin keyfini İstanbullulara yaşatıyor. Türkiye' nin her bölgesinden bu festivale gelen misafirler sağlıklı yaşamın püf noktalarını öğrenerek festivalden ayrılmaktadır.

 • Gün konser ile başlayan festivalde günün ilerleyen saatlerinde ünlü diyetisyenlerin söyleşileri ve konuşmaları ile devam etmektedir. Ayrıca workshoplarda yeni tatları öğrenebilir ve tadım etkinliklerinde eşsiz tatları deneyimleyebilirsiniz. Ailelerin birlikte zaman geçirmek için aile etkinliklerine katılabilmeleri ve çocukların rahatlıkla oyun oynaması için çocuk oyun alanlarında vakit geçirebilirsiniz. İkramlar ile çeşitli lezzetlerin de tadına bakabilirsiniz. Dj performanslarıyla müzik dinleyebilirsiniz.
 • Günde imza günleri için gelen yazarlarımıza kitaplarınızı imzalatabilir ve spor zamanı ile herkesle beraber açık havada spor yapmanın zevkini yaşayabilirsiniz.

Diyet fest giriş biletleri için internet bilet satın alabilir veya festival alanındaki gişelerden bilet temin edebilirsiniz.

 • diyet fest
 • diyet fest nedir
 • diyet fest etkinlikleri
 • diyet fest ne zaman
Yorumlar
Hilal Akın Diyet fest 2018 tarihi ne zaman? Nerede yapılacak? Çok ilgi duyulan bir festival gibi duruyor. Konuklar da çok hoşuma gitti katılmayı planlıyorum. Bu festival ücretli mi oluyor acaba bilen var mı? Katılmak için ne yapmak gerekiyor? cevapla
yorum yaz
Zeytinyağlı İncir Kürü Faydaları Nelerdir? Tarifi Nedir? Zayıflatır mı?