Diyet 19 Mayıs 2021 - 16:01:07

Diyeti Bozdum Ne Yapmalıyım?

Diyeti Bozdum Ne Yapmalıyım?

Belirli bir süreçte devam eden diyetin bozulması ve gerekli önlemlerin alınması adına uygulanan yöntemlerdir.

Diyeti Bozunca Ne Yapılmalı?

Kilo kaybetmek için sevilen birçok yiyecekten vazgeçmek zorunda kalınır. Fakat kişi zaafına yenik düştüğü zaman bir anda uyguladığı diyeti çikolata, hamur işi ve benzeri gibi gıdalarla bozabilir. Diyetin bozulması ve yiyeceklerin tüketilmesinden sonra kişiyi pişmanlık duygusu kaplar Verilen onca emeğin boşa gitmesinin yanında, yeniden alınacak olan kilolar moral bozucu olmaktadır. Pes etmek ve tamamen diyeti bırakmak yerine gere dönüş için telafiler mümkündür. Diyetin küçük büyük fark etmeksizin çeşitli gıdalar yüzünden buzulmuş olabilir. Kötü hissetmeyi bir kenara bırakarak bunu yapan tek kişinin siz olduğunuz düşüncesinden çıkmalısınız. Bu durumun çok normal olduğunu, yas tutmadan önünüzdeki sürecin düzenlenmesini sağlayarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Diyet sürecinin kurtarılması için tavsiye edilen önerileri dikkate alabilirsiniz.

Diyeti Bozunca Nasıl Telafi Edilir?

Bazı kişiler tatlı severken bazıları tuzlu yiyeceklerden hoşlanabilirler. Tatlı tüketerek diyetin bozan kişinin tükettiği miktara göre egzersiz programını gözden geçirmesi gerekebilir. Çikolata tüketildiği zaman bol oranda su tüketilebilir. Kaçamak yapıldığı gün akşam yemeğinin yarıya kadar azaltılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 30 dakika bisiklet sürmek, tempolu bir şekilde koşmak alınan kalorinin yakılması için işe yarar bir yöntemdir. Spor yapmak ve su içmek metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Yapılan kaçamak su ve egzersiz aracılığı ile toparlanabilir.

Diyeti Bir Gün Bozunca Ne Yapmalı?

Akşam yemeği normalden fazla tüketilip tıka basa doyuldu ise ertesi gün uygulanan diyetin çok sıkı olması gerekir. Yağlı, tuzlu, şekerli, karbonhidrat içeren gıdaların tüketilmesi ile diyet bozulur ve kişi pişmanlık duyar. Bunun telafisi için ertesi sabah bir saat kadar bisiklet sürülmesi tavsiye edilmektedir. Ekmek tüketilmemesi ve kahvaltının diyet olması gerekmektedir. Ara öğünde tüketilen meyve yarım yenmelidir. Öğlen yemeği yarım olmalı ve 30 dakika tempolu bir şekilde yürünmelidir. Yürüyüşün yanında karın egzersizinin yapılması önerilir. Akşam yemeğinde ızgara sebze tüketilmelidir. Hamur işi yiyerek diyeti bozan kişilerin akşam yemeğinde hiçbir şey yememeleri gerekir. Karın bölgesi için mekik egzersizi uygulanmalı ve kaslar harekete geçirilmelidir. Bu sayede sindirim kolaylaşır. Bol su içilmeli, bitki çaylarından yardım alınmalıdır. Yemek düzeninin yanında egzersizler de arttırılmalıdır. Akşam sporu için iki kez yirmi beş adet mekik çekilmesi önerilir. İki setin arasında dinlenme payı olmalıdır. İp atlamak ve nefes egzersizi yapmak faydalıdır. Karın ve bel bölgesini twist yöntemiyle hareket ettirebilirsiniz.

Diyeti Bozduktan Sonra Ne Yapmalıyız?

Diyeti bozdum ne yapmalıyım diyenler için 30 dakika yürüyüş tavsiyesi verilmektedir. Koşmak veya yürümek işe yarar yöntemler arasında bulunmaktadır. Kaçamak yapılan gün ve besin değerlerine göre diğer öğünlerde tüketilen besinler azaltılmalı ve uygulanan egzersizler arttırılmalıdır.

  • diyeti bozdum ne yapmalıyım
  • diyeti bırakmak
  • diyetin bozulması
Yorumlar
Didem Ata Diyet bozulursa nasıl telafi edilir? 3 haftadır diyetteyim dün sanırım biraz fazla yemek yedim. Bunu dengelemek için ne yapmam gerekiyor? Diyeti bozmak kilo aldırır mı? Sadece 1 gün ve 1 kere bozdum. cevapla
yorum yaz
En Sağlıklı Tuz Hangisi? Sağlıklı Yaşam İçin Hangi Tuzu Kullanmalı?