Doğum Sonrası Korse Kaç Saat Takılmalı?
Sağlık

Doğum Sonrası Korse Kaç Saat Takılmalı?

30 Aralık 2019 - 08:51:08

Doğum yaptıktan sonra fazlalıklardan kurtulmak ve zayıflamak sağlamak için korse kullanmak, hem vücudun şekillenmesine hem de bölgesel olarak incelme oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Doğum Sonrası Korse Kullanmak

Gebelik süresi boyunca vücutta meydana gelen hormonal birtakım değişmeler vücutta pek çok değişimin oluşmasına neden olmaktadır. Gerek beslenme gerekse vücut şeklinde birtakım değişiklikler oluşmaktadır. Bebeğin gelişimi ile birlikte karında büyüme meydana gelir. Doğum sonrasında ise genişleyen karın bölgesinde etkili bir zayıflama sağlamak için korse kullanımı önerilmektedir. Korseler sıkılaştırıcı, toparlayıcı ve inceltici özelliklere sahiptirler. Pek çok kadın doğum sonrasında direkt olarak korse kullanarak fazlalıklarından kurtulmaya çalışmaktadır.

Gebelikte alınan kilolardan kurtulmak için korse kullanmak daha kısa sürede sarkmaların toparlanmasına yardımcı olarak zayıflama sağlamaktadır. Kadınlar bu süreç içerisinde spor yapmaya vakit bulamayabilir. Özellikle emziren anneler diyet ve bunun gibi zayıflama metotları uygulayamadıkları için korse kullanımı daha fazla tercih etmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki basit egzersizler yaparken aynı zamanda korse de kullanırsanız kısa süre içerisinde fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Doğum Sonrası Korse Kullanımı ile Oluşan Fiziksel Değişiklikler

Hamilelik sürecinde vücutta meydana gelen birtakım değişiklikler doğumdan sonra eski haline dönemeye başlamaktadır. Rahim eski haline döner, karın küçülmeye başlar ve hormonlar tekrardan dengelenmeye başlar. Gebelikte kaslar güçlü bir şekilde bebeğin sağlığını korumaya yardım ederken, doğumdan sonra zayıflamaya başlarlar. Yeniden güçlenmeleri için ise bazı yöntemlerin uygulanması gerekir.

Doğumdan sonra korse kullanımı bu kasların güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu süreçte birtakım egzersizler yaparak daha kısa süre içerisinde toparlanma sağlayabilirsiniz. Fakat vücudunuza çok fazla yüklenmemeniz gerekmektedir. Korse taktığınız amanda anında bir incelme meydana gelir ve bu kendinizi iyi hissetmeye yardımcı olur.

Doğumdan Sonra Korse Kaç Saat Takılmalı?

Gebelik sonrasında karın kaslarının toparlanmasına yardımcı olmak ve aynı zamanda sıkılaşma sağlamak amacıyla tercih edilen korse modelleri bu süreci destekleyen aparatlar olarak belirtilebilir. Vücudun toparlanma etkisi meyana geldikten sonra korse kullanımı sağlanmalıdır. Aksi bir durumda yan etki görülebilir. Bunun yanında korsenin günden güne kullanım süresi arttırılmalıdır. İlk taktığınız yarım saat birkaç gün sonra 1 saat olacak şekilde alıştırarak takmalısınız. Ayrıca gün boyu takmak yerine günde birkaç saat kullanmak yeterli olacaktır.

Doğum Sonrası Lohusa Korsesi Kullananlar

Fazla kilolarından kurtulmak ve vücutlarının eski haline dönmesini sağlamak isteyen birçok kadın lohusa döneminde korse kullanmaktadır. Bu bazı kişiler için zarar niteliğinde olabilir. Bunun olmaması için doktor onayı almak gerekmektedir. Ayrıca doğumdan sonra belli bir süre beklenmelidir. Kullanıcı yorumları incelendiğinde her kadının bu önerilere uyarak kullandığı gözlemlenmektedir. Her kadının lohusalık süreci değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle korse kullanımı için belli bir süre vermek doğru değildir. Yeni doğum yapmış bir anne hekim onayı ve önerisi ile birlikte korse kullanmaya başlamalıdır. Kullanmanız gereken korse modeli ise, kalça, bel ve karın bölgesini kapsayacak şekilde olmalıdır.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: