Sağlık 30 Aralık 2020 - 20:41:21

Doğumdan Sonra Korse Ne Kadar Takılmalı?

Doğumdan Sonra Korse Ne Kadar Takılmalı?

Doğumdan sonra korse kullanmak, karın kaslarının güçlenmesine yardımcı olarak kısa süre içerisinde fazlalıkların vücuttan atılmasına yardımcı olan bir yöntem olarak nitelendirilmektedir.

Doğum Sonra Korse Zararlı mı?

Hamilelik boyunca vücutta gelen değişiklikler doğum sonrasında zaman içerisinde düzelmeye başlamaktadır. Vücut gebelikte bebeğin gelişimine bağlı olarak genişler. Karın bölgesinde bu genişlemenin doğum sonrasında eski halini alması ise zaman içerisinde gerçekleşmektedir. Bu sürecin hızlanması için korse kullanımı daha kısa bir zamanda etkili sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Fakat korse kullanmaya başlamak için bir süre beklenmesi gerekmektedir. Beklenmediğinde bazı yan etkiler meydana gelebilmektedir.

Korseler vücudu sıkılaştıran, toparlayan ve incelten iç giysilerdir. Doğum sonrasında kullanılan korse modelinin tüm vücudu sarması fakat normal bir korse kadar sıkmaması gerekmektedir. Özellikle sezeryan doğum yapmış olan kadınların karın bölgesinde ameliyat yarası izi bulunacağı için fazla sıkan korseler birtakım hasarlara yol açmaktadır. Kasların güçlenmesi için doğumdan belli bir süre sonra korse kullanımı sağlanmalıdır. Ayrıca bu süreç içerisinde doktor onayı ve tavsiyesi de alınmalıdır. Bu şekilde dikkatli bir kullanım sağlanırsa herhangi bir yan etki meydana gelmemektedir.

Doğum Sonrası Korse Ne Kadar Takılır?

Göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için korse kullanmayı düşünen anne adayları doğum sonrasında gün içerisinde birkaç saat takabilirler. Doğum sonrası korseler vücudu çok fazla sıkmayan esnek kumaşlardan elde edilirler ve lohusa korsesi olarak adlandırılırlar. Doğum şekline göre korse kullanım süresinde değişiklik meydana gelmektedir. Ayrıca her kadının vücudu ve lohusa süresi farklıdır. Bu nedenle doğum sonrası korse kullanım süresi herkes için aynı değildir.

Doğum yaptıktan sonra korse kullanmak için bir süre beklemelisiniz. Daha sonrasında doktor onayı ile korse kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk taktığınızda yarım saat kadar takılı durması yeterlidir. Daha sonra zaman içerisinde günlük kullanım süresini arttırabilirsiniz. Tam etki görebilmek düzenli kullanmak ve aynı zamanda egzersiz yöntemlerini uygulamak gerekmektedir. Kaç ay ya da hafta kullanılacağı ise tamamen vücudun toparlanma sürecine bağlıdır.

Doğum Sonrasında Korse Takılmalı mı?

Gebelik sonrasında korse kullanımının amacı vücudun daha çabuk toparlanmasının sağlanmasıdır. Göbek bölgesindeki fazlalıkların giderilmesi, kasların yeniden güçlenmesi ve annenin bu süreçte kendini hem fiziksel hem de psikolojik olarak sağlıklı hissetmesi için tercih edilmektedir. Doğru bir şekilde kullanıldığında hiçbir yan etkisi olmayan lohusa korselerinin kullanımı tamamen isteğe bağlıdır. Bel ağrısı şikayetleri için doktor önerisi ile takılması gerekli olabilir. Fakat herhangi bir sağlık problemi olmayan kadınlar için gereklilik değil tercih meselesidir.

Doğumdan Sonra Korse Modelleri

Günümüzde gebelik sonrasında fazlalıklarından kurtulmak isteyen pek çok kadın korse kullanımı sağlamaktadır. Doğum sonrası korse modelleri oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Aşırı sıkmayan, rahat hareket etmeyi sağlayan, kolay çıkarılıp takılan modellerdir. Normal korselere göre özellikleri biraz daha farklılık göstermektedir. Kıyafetlerin altına kolaylıkla giyilebilmektedir.

  • doğumdan sonra korse
  • doğumdan sonra korse modelleri
  • lohusa korselerinin kullanımı
  • doğum sonrasında korse takılmalı mı
  • doğum sonrası korse ne kadar takılır
  • doğum sonrası korse zararlı mı
  • doğumdan sonra kullanılan korse
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Çiğ Köfte Kilo Yapar mı? Kalorisi Ne Kadar? Diyette Yenir mi?