Sağlık 07 Ocak 2021 - 05:50:01

Doğum Sonrası Korse Tavsiyeleri

Doğum Sonrası Korse Tavsiyeleri

Doğum sonrası korse tavsiyeleri, vücudun eski haline dönmesi ve ideal ölçülere kavuşması için en etkili ve faydalı korsenin kullanılması için gerekli olan modelin bulunması ve cilde zarar vermeyen kumaşların tercih edilmesi şeklinde çeşitlenmektedir.

Doğum Sonrası Korse Önerileri Nelerdir?

Vücutta hem fiziksel hem de hormonal bazı değişimlerin yaşandığı hamilelik dönemi, her anne için önemli bir süreçtir. Bu dönem içerisinde yaşanan tüm değişiklikler gebelik sonrasında eski haline dönmektedir. Fakat kilo için aynı durum söz konusu değildir. Gebelikte alınan kilolara hamilelik sonrasında eğer ki dikkat edilmezse vücutta kalabilir. Doğum sonrasında göbek bölgesindeki fazlalıkları eritmek, yağ yakımı sağlamak için vücudu yormayan bazı alternatif zayıflama yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Korse kullanımı bu konuda oldukça verimli sonuçların alınmasına yardımcı olmaktadır.

Vücudun toparlanmasına yardımcı olan doğum sonrası korse modelleri karın bölesini çok fazla sıkmayan, toparlayıcı etki meydana getiren ve ciltte tahrişe neden olmayan kumaşlardan elde edilmelidir. Gebelik sonrasında korse kullanmanın amacı kasların güçlenmesi, fazlalıkların toparlanması ve sıkılaşma sağlanmasıdır. Fakat bunları gerçekleştirmek için çok sıkı korseler kullanılmamalıdır. Çünkü karın bölgesi bu süreçte hassastır. Normal korseler yerine lohusa korse modellerinin kullanılması daha faydalı olacaktır.

Doğumdan Sonra Nasıl Korse Takılır?

Gebeliğin ilerleyişine göre doğum çeşitleri farklılık göstermektedir. Bazı kadınlar normal doğum yaparken bazıları ise sezeryan doğum yapmaktadır. Bu gebeliğin gelişim sürecine ve vücut yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Doğum sonrasında korse kullanımı yapılan doğum çeşidi ile birerbir alakalıdır. Şöyle ki normal doğum yapan bir vücudun toparlanma süreci sezaryen doğuma göre daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Bu nedenle normal doğum yapan kadınlar daha kısa süre içerisinde korse kullanabilirken, sezeryan doğum yapanlar için bu durum daha uzun bir süreçte gerçekleşmektedir.

Doğumdan sonra korse kullanırken ameliyat yerinin iyileşmiş olmasına dikkat edilmelidir. Bu sürecin verimli bir şekilde gerçekleşmesi için doktor onayının alınması gerekmektedir. Sonrasında ise aşırı sıkı ya da gevşek olmayan, karın bölgesine hafif baskı uygulayan korse modelleri tercih edilmelidir. Göbek bölgesindeki fazlalıkların giderilmesi için düzenli kullanım sağlanmalıdır. Ayrıca spor ile desteklenmelidir.

Doğum Sonrası Korse Modelleri Nelerdir?

Korse kullanırken önemli olan vücuda herhangi bir zarar vermeden zayıflama sağlanmasıdır. Bu nedenle o süreçteki vücut bedenine uygun bir korse modeli seçilmesi gerekmektedir. Doğum sonrası korse modelleri karın bölgesini çok sıkmayacak şekilde olmalıdır. Eğer doğum yapalı çok zaman geçmemişse vücuda baskı yapmayan korseler kullanılmalıdır. Ama belli bir süre geçmişse, ameliyat izi iyileşmiş ve vücut tamamen normale dönmüşse sıkılaştırıcı korseler kullanılabilir. Normal korse modeli kullanmak için vücudun normal haline dönmüş olması gerekmektedir. Lohusa dönemi gibi kısa sürede korse kullanılacaksa lohusa korselerinden destek alınmalıdır.

Doğumdan Sonra Korse Kullananlar ve Yorumlar

Birçok kadın gebelik sırasında aldığı kilolardan kurtulmak, göbek bölgesinin düzleşmesini sağlamak için doğumdan sonra korse kullanımı sağlamaktadır. Sizler de ideal ölçülerinize geri dönmek için bu iç giysilerden yararlanabilirsiniz. Kullananlar genel olarak memnun kaldıklarını belirtmektedirler. Doğum sonrası korse tavsiyeleri için sizler de kullananların yorumlarını inceleyebilirsiniz.

  • doğum sonrası korse önerileri
  • doğumdan sonra nasıl korse takılır
  • doğum sonrası korse tavsiyeleri
  • doğum sonrası korse modelleri
  • doğumdan sonra korse kullananlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Rezene Çayı Zayıflatır mı? Nasıl Demlenir? Faydaları ve Zararları