Sağlık 13 Nisan 2021 - 17:40:26

Emziren Anne Detoksu Nedir? Tarifi ve Kürleri

Emziren Anne Detoksu Nedir? Tarifi ve Kürleri

Emziren anne detoksu; vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasını ve aynı zamanda kilo vermeyi kolaylaştıran, serbest radikalleri önleyen, engelleyen bir yöntemdir.

Emziren Anne Detoksu Nedir?

Vücudun temizlenmesine yardımcı olan detoks, aynı zamanda daha az hastalanmaya daha çabuk kilo vermeye destek olan bir programdır. Vücutta eğer toksin birikirse kan dolaşımında yavaşlama ve azalma görülür. Bu durum hücrelere yeterli besin ve oksijen ulaşmasını engeller. Vücudumuzda eğer toksin birikirse, cilt üzerinde sivilce, siyah nokta, egzama gibi sorunların yanı sıra şişkinlik, ödem ve şişmanlık gibi problemler meydana gelir. Bu durum emziren anneler için de aynı şekildedir.

Emziren anne detoksu, hem vücudun temizlenmesine hem de bu süreçte sağlıklı kilo vermenin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Gaz ve şişkinliklerin giderilmesine yardımcı olan detokslar aynı zamanda toksin maddelerin atılmasına etki eder. Vücutta hasar görmüş olan hücrelerin onarılmasına destek olurken bağışıklık sisteminin de güçlenmesini sağlar. Vücutta kan dolaşımı hızının artmasını sağlarken enerji seviyesinin yükselmesine de etki eder. Böylece halsizlik ya da yorgunluk gibi hislerin giderilmesini sağlar. Emziren anneler için detoks suyu içmek sindirim sistemi organlarının onarılmasını, temizlenmesini sağlar. Bu da cilt başta olmak üzere pek çok sağlık probleminin giderilmesine etki etmektedir.

Emziren Anne Detoksu Tarifi Nedir?

Gebelik sonrasında kilolardan kurtulmak ve emzirme sürecinde sütünüzün azalmasını istemiyorsanız emziren anneler için detoks yöntemlerinden uygulayabilirsiniz. Bu tariflerden bazılarını şu şekilde nitelendirebiliriz:

Süt Yapan ve Zayıflatan Detoks: Dere otlu yoğurt kürü emziren annelerinin hem sütünün artmasını hem de kilo vermesini sağlamaktadır. 2 yemek kaşığı dere otu, 1 çay kaşığı kadar keten tohumu ve 1 kase yoğurt ile uygulanan bu kür tüm malzemelerin karıştırılması ile elde edilmektedir. Akşam üstü saat 4-5 gibi tüketmeniz hem tok kalmaya hem de sütün artmasına yardımcı olacaktır.

Tarçınlı Süt Detoksu: 1 su bardağı miktarında az yağlı ya da light süt ve i çay kaşığı tarçın ile yapılan bu detoks kürü yatmadan 2 saat önce tüketildiğinde sindirim sisteminin çalışmasını ve etkin olmasını sağlar. Sütü içebileceğiniz sıcaklıkta olacak şekilde ısıtıp içerisine tarçını eklemeniz yeterlidir.

Ceviz suyu kürü, maden suyu detoksu ve ayran detoksu gibi farklı yöntemler de bebek emziren anneler için etkili detoks yöntemleri arasında yer almaktadır. Emziren bir anneyseniz ve zayıflamak istiyorsanız, bu süreç içerisinde sütünüzün azalmamasını sağlamak için sağlıklı detoks yöntemlerinden uygulayabilirsiniz.

Emziren Anne Kürlerinin Faydaları Nelerdir?

Ödem atmayı kolaylaştıran ve şişkinliğin giderilmesi ile birlikte kilo vermeyi basit hale getiren emziren anne kürleri aynı zamanda vücudun halsiz düşmesini önler. Bilindiği üzere emziren anneler her diyet programını uygulayamazlar. Çünkü sütte azalma ya da yapılan diyetin etkilerinin bebeğe geçme durumları söz konusu olabilir. Anneler bu açıdan hem kendi sağlığını hem de bebeklerinin sağlığını düşünmelidir. Cildinizin güzelliğini geri kazanması, kırışıklıkların azalması ve sindirim sisteminizin sağlığı için bu detoks yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Emziren Anneler Nasıl Beslenmeli?

Emzirme döneminde aşırı yemek tüketmek sağlıklı değildir. Önemli olan dengeli ve düzenli beslenmektir. Bunun için sebze ve meyve tüketimi arttırılmalı, bol miktarda su tüketilmelidir. Ayrıca tek tür beslenme değil her yiyecekten tüketilmelidir. Emziren anne kürlerinden de yararlanılmalıdır.

  • emziren anne detoksu
  • emziren anne detoksu nedir
  • emziren anne detoksu tarifi
  • emziren anneler için detoks yöntemleri
  • emziren anne kürleri
  • emziren anneler nasıl beslenmeli
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Jilet İzi Geçer mi? Kalır mı? Jilet İzini Makyajla Kapatma