Erkek Bel Korsesi Ne İşe Yarar?
Yaşam

Erkek Bel Korsesi Ne İşe Yarar?

22 Ocak 2020 - 08:50:04

Erkek bel korsesi; hem kilo vermeye yardımcı olan hem de sağlık için pek çok faydası bulunan bir iç giysi modelidir.

Erkek Bel Korsesi İşe Yarıyor mu?

Bel bölgesinin ince olması kadınlar için çok eski zamanlardan bu yana istenilen bir durumdur. Erkekler için de aynı şekilde bel ve göbek bölgesinin inceliği fiziksel görünüm için önem arz etmektedir. Bel korseleri sadece kilo vermek için değil aynı zamanda bel kayması, bel fıtığı gibi hastalıklarda iyileştirici etki sunmak için de kullanılmaktadır. Bu korseler takıldığında vücutta anında bir incelme meydana getirmektedir. Çoğu zaman kıyafetlerin altına da rahatça giyilebilen bu korseler rahat hareket etmeyi de sağlamaktadır.

Günlük hayatta ağır bir şey kaldırırken ya da spor sırasında ağırlık çalışırken bel korsesi takmak bel bölgesinde meydana gelebilecek bir hasarı önlemeye yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra bel bölgesinde meydana gelen ağrıların azalması, eklem sancılarının giderilmesi gibi amaçlar doğrultusunda da kullanılmaktadır. Kilo vermek, bölgesel incelme sağlamak ya da vücut şekillendirme için kullanılabilen korseler bunun yanı sıra sağlık için de tercih edilmektedir.

Erkek Bel Korsesi Modelleri Nelerdir?

Kumaş yapılarına göre korseler değişiklik özellik ve modelde karşımıza çıkmaktadır. Erkek bel korseleri termal, normal kumaş ya da çelik balenli gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Termal kumaşlı korseler kemer şeklinde de üretilebilmektedir. Termal korseler ısı etkisi meydana getirerek hem zayıflamaya katkı sağlar hem de ağrıların hafiflemesine yardımcı olur. Çünkü bu korse modelleri kan akışında hızlanma meydana getirir. Termal korseler günde 1-2 saat takılmalıdır. Normal korse modelleri ise kıyafetlerin altına takılarak daha ince gözükmeyi sağlamaktadır. Bunların kumaşlar termal korseler göre daha incedir. Bu sayede kıyafetlerin altından belli olmazlar ve gün boyu kullanılabilirler.

Çelik balenli bel korseleri daha çok bel kayması ve bel fıtığı gibi hastalıklarda tercih edilir. Bu korseler kemiklerin arasında bulunan sinirlere baskı olmaması için belin sabit kalmasını sağlamaktadır. Bu korselerin kullanım şekli doktor onayı ile sağlanmalıdır. Eğer doktor onay verirse gece uyurken de takılabilmektedir.

Erkek Bel Korsesi Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Eğer kilo vermek için korse kullanmak istiyorsanız bu termal korse modeli olmalıdır. Normal korseler sizleri ince gösterir fakat kalıcı olarak incelmeyi terleten korseler sağlamaktadır. Çelik balenli korseler zayıflama için faydalı değildir. İçerisinde esnek bir şekilde hareket etmek daha zordur. Termal korseler çift yönlü esnekliğe sahiptir ve kısa süre içerisinde yağ yakımının hızlanmasına etki ederler.

Erkekler İçin Bel Korsesi Nerede Satılır? Nereden Alınır?

Bel bölgenizle ilgili bir sağlık problemi ya da kilo sorunu varsa sizler de pek çok kişi gibi bel korsesi kullanımı sağlayabilirsiniz. Erkek bel korseleri uygun fiyatlarla internet üzerinden farklı çeşit modellerle satışa sunulmaktadır. Kullanmak istediğiniz modele karar verir sizler de hemen sipariş verebilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: