Sağlık

Estetik Yaptırmak İçin Hangi Doktora Gidilir?

13 Temmuz 2018 - 14:45:09
Estetik yaptırmak için hangi doktora gidilir?

Bedende meydana gelen hasarlardan kaynaklı veya güzel görünmek için yapılan operasyonlara estetik denir.

Estetik Nedir? Ne İşe Yarar?

Estetik operasyon bazı insanların görsel ya da fonksiyonel rahatsızlıkların düzeltilmesi amacı ile yapılmaktadır. Bahsi geçen problemler bireyin hayatını olumsuz anlamda etkilemektedir. Kişi bu durumdan dolayı kendisini eksik hissedebilmektedir. Kişi yaşam kalitesini yükseltmek ve kendini daha iyi hissetmek için estetik yaptırabilmektedir. Estetik ameliyatlar bölgesel olarak değişiklik gösterir. Kişi sorun yaşadığı bölge için operasyon yaptırır.

Estetik Ameliyatlar Nelerdir? Nasıl Olur?

Bahsi geçen ameliyatlardan biri meme ameliyatıdır. Kadınlar için önemli bölge olan göğüslerin süt verme fonksiyonu bulunduğu gibi vücudun daha estetik görünmesine yardım eder. Göğüslerin kişiye göre normalden daha küçük ya da büyük olması bireyin kendini orantılı olarak hissetmemesine neden olur. Bunun dışında istenilen kıyafetin giyilememesi gibi sorunlar oluşabilir. Meme küçük ve kalça normalden büyük ise orantısız bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Kıyafetlerin uydurulamama durumu, kişinin kendini güzel hissetmemesi psikolojik olarak kötü hissettirir. Bu gibi sebeplerin var olması estetik ameliyat yaptırma isteği doğurmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Olur?

Burun estetiği herhangi bir durumdan dolayı burnunda hasar yaşamış veya burnun görüntüsünden memnun olmayan kişilerin yaptırdığı estetiktir. Burun kişinin isteğine göre şekillendirilip küçültülebilir. Fonksiyonel anlamda sorun yaşayan kişi burnundan nefes almakta zorluk yaşayabilir. Hali hazırda yaşanan bu durumlar bireyin yaşamsal fonksiyonlarını veya psikolojik halini etkilemektedir. Kişi hem sağlık açısından hem de sosyal olarak kendini iyi hissetmesi için burun estetiği yaptırır.

Karın Estetiği Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Karın ameliyatı da estetik türlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Özellikle doğum yapan kadınların karın bölgesinde çatlaklar, esneklik kayıpları oluşabilmektedir. Çatlak, esneklik kaybı gibi problemler için estetik yaptırılabilir. Bunların dışından son yılların favori estetik türleri arasında yer alan botoks- dolgu operasyonu yaşlanmadan kaynaklı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Saç Ekimi Estiği Nasıl Yapılır?

Estetik operasyonlar arasında yer alan saç ekimi özellikle erkeklerin yaptırdığı estetik türlerinden biridir. Erkekler kellik problemi yaşadıkları için bu operasyona başvurmaktadırlar. Bireyin saçı olmadığı zaman gerek özel hayatında gerekse sosyal hayatın içinde yetersiz hissedebilir. Saçların olmaması sağlığı tehdit eden bir durum değildir. Fakat kişi kendini bu konuyla alakalı özgüvensiz hissettiği için bu estetiği yaptırmaktadır.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Olur?

Kepçe kulak sorunu yaşayan kişiler kulak operasyonu yaptırabilmektedir. Kulak problemi de fonksiyonel bir problem yaratmamaktadır. Bu operasyonun amacı kişinin kendisini iyi hissetmek istemesi ile alakalıdır. Sosyal anlamda kulaklarının kepçe olmasından rahatsız olan kişiler kulak estetiği yaptırır. Operasyondan sonra kişi kendini görsel anlamda daha iyi hissetmektedir. Estetik ameliyatlar ve süreç hakkında detaylı bilgiler uzman hekime danışılmalıdır. Bunun haricinde insanlar estetik yaptırmak için hangi doktora gidilir sorusunun cevabını merak etmektedirler. Estetik yaptırmak için plastik cerraha gidilmektedir.

Yorumlar
Fulya Akar 13 Temmuz 2018 - 14:55:09 Estetik yaptırmak isteyen biri hangi doktora gider? Ben hem dudaklarıma biraz dolgu hem de burnuma estetik istiyorum. Bunun için nereye gitmem gerekiyor? Ne yapmam gerekiyor? Estetik yaptıranlar var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: