Hurma Detoksu Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar
Zayıflama

Hurma Detoksu Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

09 Nisan 2020 - 08:50:12

Hurma detoksu; göbek ve bel çevresindeki yağların erimesine ve vücut genelinde kilo vermeye yardımcı olan, yoğurt ile birlikte uygulanan bir diyet yöntemidir.

Hurma Detoksu Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda pek çok kişinin problemi haline gelen fazla kilolar, engellenmediği zaman dünyada hızlı bir yayılım gösteren obeziteye neden olabilmektedir. Fazla kilolar fiziksel görünüm üzerinde olumsuz etkiler meydana getirse de birtakım sağlık problemlerinin oluşmasına da neden olabilmektedir. Özellikle bel ve göbek çevresindeki yağlar, diyabet, yüksek tansiyon, kalp, damar hastalıkları ve karaciğer problemleri gibi pek çok rahatsızlığa neden olabilmektedir. Hurma detoksu göbek çevresindeki yağların erimesi, gerek fiziksel gerekse sağlık açısından olumlu etkilerin oluşması için faydalı bir uygulamadır.

Hurma detoksu metabolizmanın aktif bir şekilde çalışmasını, sindirim sisteminin dengeli olarak harekete geçmesini sağlayan ve bu şekilde sağlıklı, kalıcı kilo vermeye yardımcı olan bir diyet programıdır. Fazla kilolardan hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız uzmanların da önermiş olduğu bu zayıflama yönteminden faydalanabilirsiniz. Tok tutucu etkisi sayesinde gün içerisinde daha az yemek tüketmeyi ve bu etki ile yağ yakımının hızlanmasını sağlayan hurma detoksu aynı zamanda kabızlık, hazımsızlık gibi problemlerin giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Kalorisi düşük bu diyet ile günde 900 kalori alınmaktadır. Lif oranı yüksek ve glisemik endeksi düşük olan bu zayıflama yöntemi sayesinde fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Hurma Detoksu Nasıl Yapılır?

1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde etkili olarak zayıflama meydana getiren hurma detoksu, 1 kase light yoğurt ile birlikte 7 adet hurmanın tüketilmesi önerilmektedir. Ayrıca bu her öğün yenmelidir. Bu diyete göre günde tüketilecek hurma sayısı 21 tanedir. Bu diyeti yaparken gün içerisinde bol su tüketilmesi ve aynı zamanda basit egzersizlerin uygulanması gerekmektedir. 40 dakikalık bir yürüyüş bu konuda size yardımcı olabilmektedir.

Eğer ki diyetin etkisini arttırmak ve kalorisini daha da düşürmek istiyorsanız, gün boyu tüketilmesi gereken 21 adet hurmayı ortadan ikiye ayırarak suyun içerisine koyunuz ve ertesi güne kadar bekletiniz. Hurmalar bu şekilde ishal yapıcı bir etki meydana getirmektedir. Bağırsak yumuşatıcı etkisi bulunan bu hurmalar aynı zamanda tokluk etkisini de 2 katına çıkarmaktadır. Böylece gün içerisinde daha az yemek tüketimi sağlayabilir ve diyet boyunca kabızlık gibi etkiler yaşamamış olursunuz.

Hurma Diyeti Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Hem bilimsel hem de dini açıdan faydaları kanıtlanmış olan hurma, lifli içeriği ve vitamin, mineral barındıran özellikleri sayesinde kan şekerini dengeleyici, açlığı bastırıcı etki meydana getirmektedir. Yoğurt ise probiyotik özelliği sayesinde sindirim sistemi, bağışıklık ve metabolizma için önem arz etmektedir. Hurma detoksu hem bağışıklığı güçlendirmek hem de fazla kilolara veda etmek için etkili bir yöntemdir. Fakat şeker hastaları ve hamile kadınlar tarafından uygulanmamalıdır. Sakıncalı etkiler oluşabilir. Günde 21 adet hurma yemek şeker hastaları için sağlıklı değildir.

Hurma Detoksu Yapanlar ve Yorumlar

Evde kilo vermek isteyen, yaza fit ve sağlıklı girmek isteyen pek çok kişi bu detoksu uygulamaktadır. Hurma detoksu yorumlarını incelediğimizde oldukça etkili olduğu gözlemlenmektedir. Sizler de herhangi bir sağlık probleminiz ya da gebelik gibi özel bir durumunuz yoksa bu diyeti uygulayabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: