Yaşam

İnci Ağda Nedir? İnci Ağda Nasıl Yapılır? Tüyleri Azaltır mı?

21 Ağustos 2018 - 11:57:20
İnci ağda nedir? İnci ağda nasıl yapılır? Tüyleri azaltır mı?

İnci ağda, vücutta pürüzsüz olması istenen alanlardaki tüyleri almak için kullanılan işlevsel ağda türüdür.

İnci Ağda Nedir, Ne Demek?

Vücudun çoğu bölgesinde tüy çıkar ve bu tüyler belli bir yaştan sonra kişiyi rahatsız etmeye başlar. İstediğini giymek ve özgüvenli hissetmek zor hale gelir. Özellikle kadınların hassas olduğu bu konunun çözümü için ağda kullanılır. Kadınlar etek, elbise gibi kıyafetler giydikleri zaman kol ve bacakların pürüzsüz olmasını ister. Bunun yanı sıra koltuk altı ve genital bölgenin de temiz olması önemlidir. Rahatsız olunan kılların hepsinin çözümü için genel olarak ağda kullanımı tercih edilir. Ağdanın çok fazla avantajı olduğu için kullanımı diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla daha popülerdir. Ölü derileri alan, bacakları pürüzsüz hale getiren bu yöntem kılların dipten alınmasına yardım eder. Ayrıca ağda sayesinde kıllar uzun süre çıkmaz ve rahat bir biçimde uzun süre kullanılabilir. Ağdanın türleri ise kişinin tercihine kalmıştır. İnci ağda çok fazla tercih edilen yöntemlerden biridir.

İnci Ağda Ne İşe Yarar?

Vücuttaki en minik tüyleri dahi alan inci ağda ile spatula ile sürülür. Çekme işlemi ise el ile yapılır. Diğer kalıp ağdalardan farkı ince sürülmesidir. Acısı neredeyse hiç yoktur. Acısının az olması acı eşiği düşük olan kişiler için ağdayı vazgeçilmez yapar. Kişinin ihtiyacı kadarı ağdayı ısıtarak kullanabilme avantajı vardır. Isınma süresi için çok fazla beklenmez, çok hızlı bir şekilde ısınır. Ayrıca hijyenik açıdan başarılı olduğu için kişiye özel kullanılabilmektedir.

İnci Ağda Nasıl Kullanılır?

İstenilen ölçüde soyulabilme özelliği olan inci ağda boş bir tenekenin içerisine koyulur. İstenirse sekiz yüz ml konserve ağda tenekesine koyulabilir. Elli ml ölçüsündeki kutuya da koyulabilir. Sir ağda direkt olarak cihazın içerisine döküldüğü zaman cihazın bozulmasına yol açar. Cihazın korunması için temizlik kartonunun ihmal edilmemesi gerekir. Yapılan işlemler sonucunda ağda kısa bir zamanda hazır seviyeye gelmektedir. Hazır olma zamanı ısıtılmak istenen orana göre değişebilir. Bu noktada beklenen ağdanın akışkan olmasıdır. Isının kontrol edilebilmesi için vücudun bir kısmında denenebilir. Ağdanın uygulama öncesinde cildin temizlenmesi gerekir. Ağdanın yapılacağı alan jelle temizlenebilir. Kılların çıktığı yöne doğru ağdanın bastırılması ve ince şekilde sürülmesi önerilir.

İnci Ağda Tüyleri Azaltır mı? Nasıl Yapılır?

Ağdanın sürülmesi kısa bir zaman içinde ağda donma gösterdiği için zaman dengesini iyi ayarlamak gerekir. Soyulabilir olan bu ağda ılık uygulanır. Gözenekleri açabildiği için yapısından dolayı çok fazla acı vermemektedir. Sürülen ağdanın bir ucundan kaldırılarak çekilmesiyle kıllar kökünden alınmış olur. Ağdanın seri bir biçimde kılların çıkış yönünden tersine doğru çekilmesi doğrudur. Yapılan uygulama küçük bir bölgede deneniyorsa işlem daha kolay hale gelir. Kullanım sonrası ağsa çöpe atılır. İşlem bittikten sonra alanın kızarıp kabarmaması için bakım yapılması tavsiye edilir. İnci ağda tüyleri azaltma özelliğine sahip olduğu için düzenli olarak uygulanabilmektedir.

Yorumlar
Kadriye ağaoğlu 21 Ağustos 2018 - 12:07:20 İnci ağda makinesi fiyatları ne kadar? Bu ağdaları nereden alabiliriz? Nerede satılıyor? Bide bunları kullanmak daha etkili oluyor mu? Tüylerimin azalmasını istiyorum . Bu ağdalar seyreltir mi deneyenler var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: