Zayıflama

İştah Azaltıcı Bitki Çayları

21 Aralık 2019 - 21:40:30
İştah Azaltıcı Bitki Çayları

İştah azaltan bitki çayları, gün içerisinde daha yemek yemeyi sağlayarak ideal kiloya ulaşmaya destek olan doğal içecekler olarak nitelendirilmektedir.

İştahı Kesen Bitkiler Nelerdir?

Fazla kilo problemi olan kişiler genel olarak iştah sorunu yaşamaktadır. İştahınız fazla olduğunda her türlü diyet ve zayıflama yöntemi sizin için çok faydalı olmayacaktır. Kilo vermeye öncelikle iştahı kontrol altına alarak başlamak gerekmektedir. Bu konuda zorlanıyorsanız sizin için faydalı olabilecek doğal bitkilerden faydalanabilirsiniz. Doğada yetişen bazı bitkiler hem kilo vermeye yardımcı olur hem de yağ yakımı sağlarlar. Aynı zamanda tokluk hissi yaratarak sağlıklı zayıflama sağlayan otlar da bulunmaktadır.

İştah azaltıcı bitki çaylarının başında yeşil çay gelmektedir. Sindirim sisteminin ve metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlayan bu doğal bitki çayı c vitamini ve antioksidan açısından oldukça zengindir. Vücutta enerji üretimi sağlayarak yağ yakımını destekler ve aynı zamanda tokluk hissi sağlayarak aşırı yemek tüketmeyi engeller. Bu sayede iştahın kontrol altına alınmasına destek olur.

İştah Kesici Çay Tarifleri

İştah bastıran en etkili bitki çaylarından biri mate çayıdır. Çok eski zamanlarda kıtlık görüldüğünde bu bitkinin yapraklarından birkaç tane tüketerek tüm gün yemek yemeden durulduğu bilinmektedir. Yağ yakıcı özelliği bulunan mate yaprakları aynı zamanda iştah kontrolü sağlayan bir bitkidir. Yüksek oranda kalori yakan ve yeşil altın olarak nitelendirilen bu bitki çayı ile hem sağlıklı bir şekilde fazlalıklarınızdan kurtulabilir hem de ideal vücut ölçülerine ulaşabilirsiniz. Bu bitkinin çayı fiziksel yorgunluğa da iyi gelmektedir. 1 fincan kaynamış suyun içerisine bir tutam mate yaprağı atarak demleyebilir ve tüketebilirsiniz.

İştahı kontrol altına almaya yarayan mate yaprakları ile farklı tarifler de elde edebilirsiniz. Son zamanlarda en çok tüketilen iştah kesici çay için gerekli malzemeler; ayva kabuğu, 1 tutam ıhlamur, 1 tatlı kaşığı miktarında mate, 1 çay kaşığı kadar zerdeçaldır. Kaynamış suyun içerisine bu malzemeleri koyunuz ve demlenmesi için 5-6 dakika bekleyiniz. Demlendikten sonra içerisine nane yaprağı ekleyiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 dere yemeklerden önce aç karnına bu çayı tüketebilirsiniz. İştahı azaltan bu bitki çayı ile daha az yemek tüketebilirsiniz.

İştah Azaltan Bitki Çayları ile Zayıflama

Rezene çayı iştah azaltıcı etkisi ile bilinen bitki çayları arasındadır. Bir miktar kaynamış suyun içerisine rezene tohumu ekleyip 1-2 dakika kaynadıktan sonra 5 dakika demlenmesini bekleyerek tüketebilirsiniz. Açlık hissini bastırmaya yardımcı olan bu doğal bitki çayı ile sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflama sağlayabilirsiniz.

İştahı Kontrol Etmenin Yolları Nelerdir?

Eğer ki iştah probleminiz varsa bu yüzden kilo alıyor, zayıflayamıyorsanız bitkilerin gücünden yararlanabilirsiniz. Gerek çay olarak tüketilen gerekse normal şekilde yenilebilen pek çok bitki çeşidi iştahı azaltarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır. İştahı kontrol altında tutmak için tokluk hissi verene çayları ve yiyecekleri tüketmelisiniz. Aynı zamanda zihninizi tokluğa yönlendirmelisiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: