Yaşam 22 Aralık 2020 - 09:50:04

Terletmeyen Çorap Hangisidir?

Terletmeyen Çorap Hangisidir?

Terletmeyen çorap; bakteri üretiminin engellemesini sağlayarak koku yapmayan ve ayakta mantar gibi rahatsızlıkların önlenmesine destek olan, nefes alan kumaşlardan üretilmiş bir ayak giysisidir.

Ayağı Terletmeyen Çorap Var mı? Hangisidir?

Terleme vücudun kendini soğutma sistemidir. Terleme sırasında gözenekler açılır. Meydana gelen terdeki toksin maddeler bakteri üretimini arttırarak koku meydana getirir. Kokunun en fazla rastlanıldığı bölge ayaklardır. Tercih edilmiş olan çorap, nefes alma ve teri hapsetme özelliğine sahip değilse, kokunun oluşması olağandır. Terletmeyen çoraplar, ayak kokusu problemlerinin giderilmesi için üretilmiştir.

Bambu, kaşmir, ipek ipliklerden elde edilen terletmeyen çoraplar, ayakların havasız kalmasını engellerler. Nefes alabilen bir cilt daha az terler. Bu çoraplar meydana gelen terlemeyi de hapsederek bakteri oluşumunun önlenmesine yardımcı olurlar. Kötü bakteriler koku oluşumuna neden olan, ayakta kaşıntı, kızarıklık, mantar gibi cilt rahatsızlıklarının oluşmasına neden olan maddelerdir. Bu çoraplar sayesinde hem ayak kokusunun önüne geçebilir hem de ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Terletmeyen Çorap Özellikleri Nelerdir?

Yanlış çorap seçimi ayaklarda koku oluşumuna neden olan en önemli etkendir. Bunun yanında yanlış ve eksik ayak bakımı, ayakkabı seçimi de bulunmaktadır. Vücudumuzun tüm ağırlığını taşıyan ve hareket etmemize yardımcı olan ayaklar gün boyu kapalı kalmaktadır. Eğer ki naylon ipliklerden elde edilmiş bir çorap tercih edilirse bu kapalı ortamda ayaklar hava alamayacağı için terleme meydana gelir. Terleme ile birlikte bakteri oluşumuna bağlı olarak koku oluşur. Ayak kokusu oldukça rahatsız edici bir durumdur.

Terletmeyen çorap özelliklerine bakıldığında bunlar hem kış aylarında hem de yaz aylarında giyilebilen, ayakların normal bir sıcaklıkta kalmasını sağlayarak terlemesini önleyen, antibakteriyel özelliği bulunan ürünlerdir. Bunların yanı sıra teri hapsedici özelliği bulunan bu çoraplar terin ciltte kalmasını önler ve tahriş gibi etkileri ortadan kaldırır. İçerisinde kimyasal madde bulunmayan, doğal ipliklerden üretilmiş olanlar en iyi çoraplardır. Ayak sağlığı için bu tarz ürünler tercih edilmelidir.

Ayakları Terletmeyen Çoraplar Nasıl Üretilir?

Çorapların üretiminde birtakım iplikler kullanılır. Bu iplikler kumaş haline gelir ve çoraplar kullanıma hazır olur. Bambu kumaşlar terlemeyi önleyen en kaliteli ürünlerdir. Bunun yanı sıra lifli içeriği bulunan ve kayın ağacından elde edilen modal çoraplar, ipek böceğinden elde edilen ipek kumaşlı çoraplar terlemeyi önleme özelliğine sahiptir. Bu çoraplar ayakta nem meydana getirmez. Oldukça yumuşak ve nefes alan yapıları sayesinde ayakların rahat olmasını sağlar, terlemesini de engeller.

Terletmeyen Çorap Fiyatları Ne Kadar?

Genel olarak terletmeyen çoraplar kaliteli ve pahalı kumaşlardan elde edilmektedir. Bu nedenle naylon bir çoraba göre fiyatı daha yüksektir. Fakat aşırı pahalı değildir. Eğer ki ayak kokusu probleminiz varsa ve terleme gibi etkiler meydana geliyorsa bunları önlemek için terletmeyen bambu, modal, pamuk, ipek çoraplardan yararlanmalısınız. Böylece ayak sağlığınız daha etkin bir hal alır.

  • terletmeyen çorap
  • terletmeyen çorap fiyatları
  • ayakları terletmeyen çorap
  • terletmeyen çorap özellikleri
  • terletmeyen çorap var mı
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Gün Kurusu Kayısı Nasıl Kurutulur? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları