Sağlık 22 Aralık 2020 - 21:40:24

Kamburluk İçin Dik Duruş Korsesi

Kamburluk İçin Dik Duruş Korsesi

Dik duruş korsesi; omurgadaki eğriliklerin düzleşmesini, duruş bozukluklarının giderilmesini ve kamburluk gibi rahatsızlıkların önlenmesi, iyileşmesi için yardımcı olan bir aparattır.

Kamburluk İçin Korse İşe Yarıyor mu?

Genel olarak ergenlik çağında ortaya çıkan kambur duruş zaman içerisinde omurgada eğrilik, kürek kemikleri yanlara doğru açılma ve sırtta kavis meydana getirerek kifoz oluşumunu meydana getirmektedir. Kamburluk omuzların yuvarlaklaşması ile ilerler. Kamburluk derecesi ilerlediğinde cerrahi müdahale yapılması gerekmektedir. Fakat henüz ilerlemeden duruş bozukluğunu düzeltmek için dik duruş korsesi kullanırsanız kısa süre içerisinde omurganın düzleşmesini sağlayabilirsiniz.

Dik duruş korsesi, bel ve sırt ağrılarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Omurga kemiğinde meydana gelen bir eğrilik zaman içerisinde omuz, boyun ve sırt oranında bozulma meydana getirmektedir. Bu bozulmalar ağrıların şiddetlenmesine neden olur ve zaman içerisinde dayanılmaz bir hal alır. Düzenli bir şekilde sırt korsesi kullanıldığında zaman içerisinde işe yarar sonuçlar almak mümkündür.

Kamburluk İçin Korse Nasıl Takılır?

Vücudumuzda bulunan kemikler arasında sinirler bulunmaktadır. Omurga kemikleri de sıra sıra dizili haldedir ve her kemik arasında sinirler bulunmaktadır. Kemiklerde meydana gelen bir kayma, eğiklik durumu bu sinirlerde baskı meydana getirir ve bunun sonucunda ağrı oluşur. Kamburluk, omurga kemiklerinin öne doğru eğilmesi ve zaman içerisinde sırtta kavis oluşturması ile meydana gelen ortopedik bir rahatsızlıktır.

Kamburluk eğer ki ileri derecede değilse dik durmaya yardımcı olan kifoz korseleri ile tedavi edilebilir. Dik duruş korseleri omuzların geriye doğru gelmesini sağlarken kürek kemiklerinin düzelmesini ve omurga eğriliklerinin düzleşmesini sağlamaktadır. Böylece kambur duruş düzeldiğinde kifoz da ortadan kalkmaya başlamaktadır. Dik duruş korseleri kolay bir şekilde takılmaktadır. Yanında iki askı vardır. Bunlar kollara geçirilir ve askılardaki aparatlar ile diklik ayarlanmalıdır. Ayrıca bel bölgesinde bulunan yapışkanlar sayesinde beden sıkılığı da ayarlanmaktadır. Hem kadınların hem de erkeklerin kullanımına uygun olan bu korseyi günde birkaç saat takmak yeterlidir.

Sırt Ağrısı ve Kamburluk İçin Korse Kullananlar

Kamburluk derecesi ilerledikçe sırt ve bel bölgesindeki ağrılar artmaya başlamaktadır. Kambur duruş günümüzde pek çok kişide görülmektedir. Genel olarak kadınlarda daha fazladır. Bu duruş bozukluğu düzeltilmediğinde zaman içerisinde kamburluk meydana getirmektedir. Kamburluk için dik duruş korsesi kullananlar yaklaşık olarak 3 haftalık bir kullanım sonrasında faydalı etkiler gördüklerini belirtmektedirler. Kullanıcı yorumlarına göre bu korse modelleri rahat hareket etmeyi de sağlamaktadır.

Dik Duruş Korsesinin Faydaları Nelerdir?

Kamburluk oluşumunu ve kambur duruşu düzeltmeye yardımcı olan dik duruş korsesi aynı zamanda omurga eğriliklerinin giderilmesine ve ağrıların hafiflemesine de destek olur. Gün içerisinde daha rahat hareket etmeyi sağlayan bu korseler ile yanlış hareket sonrasında oluşabilecek sakatlıklar önlenir. Bunun yanı sıra ağır bir şey kaldırırken belinizin zarar görmesini engelleriniz. Dik durmayı sağlayan kamburluk korsesi boyun daha uzun gözükmesini de sağlar.

  • kamburluk için korse
  • kamburluk için korse nasıl takılır
  • kamburluk için dik duruş korsesi kullananlar
  • dik duruş korsesinin faydaları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Udi Hindi Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?