Yaşam

Sararmış Pimapen Nasıl Temizlenir? Nasıl Beyazlatılır?

20 Şubat 2021 - 20:32:47
Sararmış Pimapen Nasıl Temizlenir? Nasıl Beyazlatılır?

Hem gürültüyü hem de soğuğu engellemek amacı ile birçok evde tercih edilen pimapen pencereler, gerek kir gerekse güneşin etkisine bağlı olarak sararmaktadır. Sararmış pimapen nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Sararmış Pimapen Nasıl Temizlenir?

Dış etkenlere doğrudan maruz kalan PVC pencereler beyaz bir renge sahip oldukları için oldukça kolay bir şekilde kirlenmektedir. Sararmış pimapen temizliği için birtakım yöntemler bulunmaktadır. Pencerelerin temiz olması hem evinizin steril olmasını sağlar hem de daha hoş bir görünümün oluşmasına yardımcı olmaktadır. Sizler için hazırlamış olduğumuz yöntemlerden bazıları şu şekildedir:

  • Temiz bir beze bulaşık deterjanı sürünüz. Daha sonra köpürtünüz ve siliniz. Güzelce temizledikten sonra başka temiz bir bez ile durulayınız. Geriye leke kaldıysa eğer cam sil sıkarak bunların giderilmesini de sağlayabilirsiniz. Kurulama işleminin doğru bir şekilde olması için kullandığınız bezin özelliklerine dikkat ediniz.
  • Beyaz sirke inatçı lekelerin çıkartılması için kullanılan doğal yöntemlerden biridir. Pimapen camların beyazlaması ve sararmaların giderilmesi için de kullanılabilmektedir. Bir beze sirkeyi döküp cam kenarlarını güzelce siliniz. Sonrasında 5 dakika kadar beklemesini sağlayınız. Ardından temiz bir bezle durulayarak aradaki farkı görebilirsiniz.
  • Limon ve karbonat karışımının beyazlatıcı etkisinden bu amaç için de yararlanabilirsiniz. Sararmış ve kirlenmiş pimapeni temizlemek için bu karışımı yaparak bez yardımı ile siliniz. Güzelce sildikten sonra 5 dakika bekleyiniz. Sonrasında durulayınız. Bu işlemi ihtiyaç doğrultusunda birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Pimapen temizliği püf noktaları yukarı maddelediğimiz şekilde kolayca yapılabilmektedir. Bu yöntemleri uygularken dikkatli olunuz. Aşırıya kaçmak zarar verebilir ve renkte farklı değişim oluşturabilir.

Sararmış Pimapen Nasıl Temizlenir?

Sararmış Pimapen Nasıl Beyazlatılır?

Sarı bir tona bulaşmış olan pimapen pencere temizliği için çamaşır suyundan yararlanabilirsiniz. Temiz bir bezi ıslatıp üzerine çamaşır suyu ekleyiniz. Çamaşır suyunun beyazlatıcı etkisi bulunmaktadır. Bu etki için güzelce pencereleri siliniz. Bu işlemi uygularken üstünüze gelmemesine dikkat ediniz. Amonyak etkisi olan başka şeyler asla eklemeyiniz. Bez ile sildiğinizde sararmaların kısa sürede gittiğini görebilirsiniz.

Pencerelerin kirli ve sarı gözükmesini istemeyen birçok kişi farklı yöntemler denemektedir. Asetonla pimapen temizliği sık uygulansa da çok fazla önerilmemektedir. Daha çok doğal yöntemlerden yararlanmanız ya da çamaşır suyu gibi temizleyicileri kullanabilirsiniz. Bunları da kullanırken dikkatli olmaya özen göstermelisiniz.

Sararmış Pimapen Nasıl Temizlenir? Nasıl Beyazlatılır?

Sararan Pvc Temizliği Nasıl Yapılır?

Birçok kişinin merak ettiği pencere kenarları nasıl temizlenir sorusunun cevabı için basit yöntemler bulunmaktadır. Fakat kullanılan malzemelerin reaksiyon oluşturarak kahverengi gibi bir renk meydana getirmemesine dikkat etmelisiniz. Seyretilerek kullanılmasına rağmen bazı kimyasal temizleyici ürünler zarar verici etki meydana getirmektedir. Ayrıca düzenli olarak silerseniz bu sararmaların oluşmamasını ve beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Güneşten Yanan Pimapen Nasıl Temizlenir?

Genel olarak güneş ışığı sonrasında beyaz olan pencere kenarları sararmaktadır. Bunları temizlemek ve gidermek için arap sabunu ile pimapen temizleme yöntemini kullanabilirsiniz. Bulaşık süngeri üzerine bu sabunu sürüp köpürtünüz. Sonrasında güzelce temizleyip durulayınız. Bu şekilde beyazlama ve temizleme etkisi sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: