Diyet 25 Haziran 2021 - 04:28:15

Kabak Çorbası Diyeti Nedir? Kaç Kaloridir? Tarifi ve Zayıflayanlar

Kabak Çorbası Diyeti Nedir? Kaç Kaloridir? Tarifi ve Zayıflayanlar

Kabak çorbası diyeti zayıflatma etkisi olan ve kalorisinin az olmasından dolayı kısa zamanda zayıflamayı sağlayan diyettir.

Kabak Çorbası Diyeti Nedir?

Kabağın kalorisi oldukça azdır. Yüz gram kabak on yedi kaloridir. Kalori alımı düşük olduğu için tüketilen kabak kilo verdirmekte ve kişinin tok kalmasına yardım etmektedir. Yağ yakımına yardım eder ve metabolizmayı hızlandırır. Alınan enerji yağ olarak yakılmaktadır. Kabağın içerisinde çözünen ve çözünmeyen lif olduğu söylenebilir. Yağ ve toksinleri atar. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanlar spor ve diyet yapmaktadırlar. Uygulanan diyet programları çok çeşitlidir. Fakat son zamanlarda kabak çorbası diyeti daha fazla tercih edilmektedir. Nedeni ise kalori oranının az olması ve tok tutma özelliğidir. Kalori oranı az olan diyetler vücuda fazla kalori alınmasını engellemektedir.

Kabak Çorbası Diyeti ile Zayıflayanlar

Yağ yakma konusunda etkili olan kabak çorbası diyeti birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Diyetin yanında yürüyüş yapmak, egzersiz yapmak ve tüketilen gıdalara dikkat etmek kilo vermeyi kolaylaştıran etkenler arasında yer alır. Kabağın vitamin ve mineral oranı da fazladır. Lif içerdiği için acıkmayı engellemektedir. Hızlı kilo vermeye yardım eden sebzelerden biridir.

Kabak Çorbası Diyeti Tarifi Nedir?

Kabak çorbası diyeti tarifi için gerekli olan malzemeler; dört tane kabak, baharat çeşitleri, iki tane domates, bir demet dereotu, bir demet nanedir. İlk olarak kabak rendelenir. Sonrasında dereotu, nane, maydanoz ve domatesin ince olacak şekilde kıyılması gerekmektedir. Malzemelerin hazır hale getirilmesi ile malzemelerin hepsi tencereye alınarak su eklenmektedir. Çorba kaynatılır ve mikserden geçirilir. Yağ yakma özelliği bulunan bu çorbaya tuz, yağ ilave edilmemesi gerekir. Fakat baharat çeşitleri ile çorbanın tadını lezzetli hale getirmek mümkündür. Gün içinde acıkma hissi olduğunda bu çorba tüketilebilir. Kalori oranı düşük olduğu için her acıkma esnasında tüketilebilir. Diyetin ana malzemesi kabaktır. Bu yüzden kabağın taze olduğu mevsimde tüketilmesi fayda açısında daha sağlıklıdır.

Kabak Çorbası Diyetinin Kalorisi Ne Kadar? Faydaları Nelerdir?

Lif oranından dolayı kabızlığı giderme özelliği vardır. İdrar söktürür ve bağırsak rahatsızlıklarında mideyi yumuşatır. Bunların dışında ise kan şekerini düşürmektedir. Diyet çorbasının içinde yağ bulunmamaktadır. Bu yüzden sağlıklı bir besindir. Vücut sebzenin özelliklerinden kaynaklı olarak yağ depolamamaktadır. Kilo almayı engellediği gibi kilo verdirir. Tercih edilen her öğün içinde tüketilebilir. Yağ yakar ve tokluk hissi verdiği için başka bir besinde ihtiyaç duyulmamaktadır. Doygunluk hissi verir, kişi sık sık acıkır ise çorbadan tüketilmesi serbesttir. Kabak çorbasıyla zayıflayan birçok kişi vardır. Diyet sonucundan memnun kalan insanlar ideal kilolarına ulaşmışlardır. Fakat bu diyetin doktora danışılmadan uygulanması sakıncalıdır. Çeşitli yan etkiler meydana gelebilir. Ayrıca bazı insanların bilinen veya bilinmeyen bir hastalığı olabildiği için kalorisi az olan kabak çorbası diyeti uzman diyetisyen kontrolünde uygulanmalıdır.

  • kabak çorbası diyeti
  • kabak çorbası diyeti nedir
  • kabak çorbası diyetinin kalorisi
  • kabak çorbası diyeti tarifi
Yorumlar
Pınar Uğur Kabak çorbası diyeti ile zayıflayanların yorumlarını okumuştum daha önce ve çok memnun kaldıklarını söylüyorlardı. Kalıcı şekilde zayıflamak için bu diyeti yapmayı düşünüyorum. Çorba sadece kabak mı olmalı ıspanak ya da başka bir bitki gerekli mi? cevapla
Nihat Ergün Kabak yemeği yemek sırasında bile metabolizmayı hızlandırır. Yağ, tuz ve pirinç içermesi bile kabağın etkisini azaltmıyor diyet yapanlara önerimiz olsun cevapla
yorum yaz
Uzun Süre Tok Tutan Yiyecekler ve İçecekler