Yaşam 26 Mart 2021 - 08:50:11

Kastilya Sabunu Nedir? Fiyat, Yapımı ve Kullananlar

Kastilya Sabunu Nedir? Fiyat, Yapımı ve Kullananlar

Kimyasallardan ve hayvansal içeriklerden arındırılmış olan kastilya sabunu, daha çok vegan bireyler tarafından tercih edilen, bitkisel yağlardan elde edilen çok amaçlı bir temizlik ürünü olarak nitelendirilmektedir.

Kastilya Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Eski mısır dönemlerinden günümüze kadar gelen kastilya sabunu zeytinyağı ve defne bitkisinden hazırlanmaktadır. Haçlı Seferleri sonrasında Avrupa'ya geldiği tahmin edilen bu güzel kokulu sabun, İspanya'nın Kastilya Bölgesi'nde yapıldığı için Kastilya ismini almıştır. İçerisinde herhangi bir kimyasal bileşen barındırmayan kastilya sabunu, Hindistan cevizi, ceviz ve avokado yağı gibi bitkisel yağlar ile zenginleştirilmiş bir temizlik ürünüdür.

Yumuşak ve güçlü olması bakımından oldukça etkili ve benzersiz olan kastilya sabunu cildin nazik bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca ciltte nemlendirici etki meydana getirmektedir. Uzun süreler boyunca geçmeyen cilt lekelerinin giderilmesini sağlar. Bebekler için de bu sabun rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Organik içeriği ile dikkat çeken kastilya sabunu sadece kişisel temizlik için değil aynı zamanda ev temizliği için de kullanılabilir. Cilt problemlerinin giderilmesini sağlayan bu sabunun anti-bakteriyel etkisi bulunmaktadır. Antibakteriyel jellere göre daha etkili bir dezenfektandır. Duş alırken hem yüzünüz hem de vücudunuz için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tıraş köpüğü, hayvan şampuanı, makyaj fırçalarının temizliği gibi pek çok şekilde kullanılabilmektedir.

Kastilya Sabunu Yapımı Nasıl Olur?

Pek çok yerde satışı yapılan kastilya sabunu nasıl yapılır diye bakacak olursak eğer şöyle bir tarif verebiliriz:

Malzemeler: 1 tane şişe, rende, 4 bardak su, 1 kalıp doğal kastil sabunu, hava almayan konserve şişesi ve tencere gereklidir.
Tarif: Öncelikle bir adet doğal kastil sabununu rendeleyiniz. 4 bardak suyu tencereye döküp kaynatınız. Sonrasında rendelemiş olduğunuz sabunu tencereye boşaltınız. Yaklaşık olarak 1 saat boyunca bekleyiniz. Su ve kastil sabunu karışımı soğuyunca yarım su bardağı ılık su ile kıvamı alana kadar karıştırınız. Sonrasında karışımı konserveye koyunuz. Sonrasında ağzını sıkıca kapatınız. Bu şekilde sabun hazır hale gelmektedir.

Kastilya Sabunu Fiyatı Ne Kadar? Nereden Alabilirim?

Orijinal rengi beyaz olan kastilya sabunu aktar ve marketlerde satılmaktadır. Kastilya sabununu nereden alabilirim diye düşünüyorsanız internet üzerinde satışı da yapılmaktadır. Zeytinyağı ile yapılan kastilya sabununun rengi yeşil olmaktadır. Fiyatı çok pahalı olmayan bu sabun cilt sağlığı için oldukça faydalıdır.

Kastilya Sabunu Kullananlar ve Yorumlar

Günümüzde birçok kişi gerek kişisel temizlik gerekse ev temizliği için organik olan, içerisinde kimyasal barındırmayan bu doğal sabunu kullanmaktadır. Kastilya sabunu yorumlarına baktığımızda genel olarak olumlu sonuçlar alındığını görmekteyiz. Kozmetik dünyasında çok fazla tercih edilmektedir.

  • kastilya sabunu
  • kastilya sabunu nedir
  • kastilya sabunu yapımı
  • kastilya sabunu nasıl yapılır
  • kastilya sabunu fiyatı
  • kastilya sabununu nereden alabilirim
  • kastilya sabunu kullananlar
  • kastilya sabunu yorumlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Soğuk Terleme Nedenleri Nelerdir? Ne İyi Gelir? Tedavisi Nasıl Yapılır?