Kayısı çayı zayıflatırmı? Yararları ve zararları
Zayıflama

Kayısı Çayı Zayıflatırmı? Kayısı Çayının Faydaları ve Zararları

16 Kasım 2017 - 08:22:03

Kayısı çayı; Zayıflamaya yardımcı olan bitki ve meyve çayları arasında en popüler olan çaylardan birisi olarak gösterilebilir.

Kayısı Çayı Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi?

Bitki çayı üretimi ve satışı yapan markaların tamamına yakını bu çayı üretmektedir. Genel olarak ülkemizde kayısının bolca üretilmesi ve rahatlıkla elde edilmesi bunda çok etkili olmaktadır. Birçok kişi bu çay zayıflatırmı sorusunun yanıtını ararken kullanım amacı olarak da bunu belirlemiştir. Ancak birçok kişi tadının lezzetli olması ve bunun yanında diğer faydalarını almak için kullanmaktadır. Araştırmalara göre bu çayın zayıflama üzerinde büyük etkileri bulunmaz. Kilo vermek için bitki çayı tüketecek olan kişilerin farklı ürünlere yönelmeleri daha doğru bir tercih olacaktır.

Kayısı Çayı Kilo Verdirir mi? Formda Kalmaya Yardımcı Olur mu?

İnsanlar bu çayın faydalarını görmek isterken kayısı çayı zayıflatırmı sorusunu da uzmanlara yöneltmektedir. Kayısı ile yapılan çayın lif kaynağı olma özelliği olduğundan zayıflama döneminde katkı sağladığı söylenmektedir. Bu aşamada kişilerin direkt kilo vermesini sağlamazken diyet yapan kişilerin daha uzun süre tok kalmasını sağlayacaktır. Bu aşamada lifli yapısı sayesinde sindirim sistemini en iyi şekilde düzenlemektedir.

Kayısı Bitki Çayı Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kayısı çayı hazırlamak isteyen kişiler bu aşamada iki farklı seçeneği değerlendirebilir. İlk olarak hazır bir şekilde poşet çay olarak birçok farklı markanın ürünlerinin arasından birisi seçilerek hazırlanabilmektedir. Bunun yanı sıra evlerinde kuru kayısı bulunduran kişiler bu ürünü kullanarak kendi çaylarını da hazırlayabilirler. Kuru kayısıya rahatlıkla ulaşılıyor olması bu bitki çayı için 2 farklı hazırlanış imkanı sunarken birçok bitki çayı için bu çok zordur. Evlerinde yer alan kuru kayısı ile çayını hazırlayacak olan kişiler, kuru kayısıları olabildiğince küçük bir şekilde kesmelidir. Ardından küçük parçalar haline gelen kuru kayısıları kaynar suya atarak 10 dakika boyunca kaynatmak gerekmektedir. Bunun ardından kişiler çayı demlemeye bırakırken 10 dakikalık bir süreç de bu şekilde geçecektir. Sonrasında ise çay hazır hale gelmektedir. Buna ke olarak poşet çayların direkt olarak kaynatılan suya atılarak hazırlanması da mümkündür. Her iki durumda da çayın faydaları en iyi şekilde vücutta görülebilmektedir.

Kayısı Meyve Çayının Faydaları Nelerdir?

İçeriğindeki demir oranı çok büyük bir özelliktir. İçerisinde demirin fazla olması kansızlık hastalığı olarak bilinen aneminin tedavisinde oldukça önemli bir destek ürünü olmasını sağlamaktadır. Birçok kişi kayısı çayının faydaları denildiğinde kabızlık rahatsızlığına karşı olan etkilerini söylemektedir. Kayısının, kabızlığa karşı sıklıkla kullanılması bu çayın da aynı amaçla kullanılmasına sebep olmuştur. Bu kullanım da son derece doğru olurken insanlarda kabızlık probleminin ortadan kalkmasını sağlar. Bunun yanında A, C ve E vitaminlerini içerisinde barındırmaktadır. Bu özelliği ile birlikte yaşlanmaya karşı da son derece etkili olacaktır. Yaşlanma etkilerinin ortaya çıkmasını geciktiren kayısı çayı cilt problemlerinin de önüne geçebilmektedir. Bu faydaların tamamı düzenli kullanımda ortaya çıkmaktadır.

Yorumlar
Dilber çehre 16 Kasım 2017 - 08:32:03 Kayısı çayı süt yapar mı? Bebeğim 2 aylık çok güzel emiyor ama sanırım sütüm yetmiyor. Kayısı çayı ne işe yarıyor diye merak ederken böyle bir bilgiye rastladım ama etkisi olur mu bilemedim. Bu amaç için kullananlar var mı?cevapla
Duygu Konuk 18 Eylül 2018 - 15:28:16 Kayısı çayı mı yeşil çay mı daha iyi olur diye düşünüyordum hep. Kayısı meyve olarak da metabolizma hızlandırıyor ve kabızlık problemlerinin çözülmesini sağlıyor. Aynı şekilde çayı da zayıflama konusunda oldukça olumlu etkiler meydana getiriyor. Daha önce bu çayı denedim ve etkisi gördüm. Kullanmak isteyenler bence kesinlikle denemeli. Herhangi bir yan etkisi olmadı bana. Yeşil çay da aynı şekilde etkili. İkisi de içilebilir bence.cevapla
serap a. 01 Ekim 2018 - 10:51:51 kayısılı form çayı zayıflatırmı arkadaşlar markette sürekli görüyorum normalde meyveli çaylardan pek hazzetmem ama eğer işe yarıyorsa kullanabilirim markasını yazsam belki yayınlamazlar ama siz markasını tahmin ediyorsunuzdur lütfen kullananlar yorum atsın cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: