Sağlık

Kil Maskesi Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

29 Temmuz 2017 - 19:31:54
Kil maskesi ne işe yarar? Nasıl yapılır?

Kil maskesi; cildin temizlenmesini ve arınmasını sağlayarak nemlenmesine, canlanmasına yardımcı olan bir bakım uygulamasıdır.

Kil Maskesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Güzelliğine önem veren kadınlar cilt bakımlarını yenilemek amacıyla çeşitli ürün ve bakım trendlerinin uygulayarak profesyonel makyaj için adımları tamamlamak istiyorlar. Kullanılan ürünün cilt tipinize göre uyum sağlaması gerekir. Uyum sağlamayan ürünleri kullandığınızda cildiniz tahriş olarak daha kötü sonuçlar verebilir. Kullanılan nem bakımlarından biride kil maskesi olarak satılan ürünlerdir. Bu ürünlerden alarak cildinizin ölü derilerden kurtularak sağlıklı eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz. İlaç harici olarak kullanılan bu maskeleri, eczane ve güzellik mağazalarından bulup satın alabilirsiniz. Her markanın ürettiği kil maskeleri bulunmaktadır. Ürünün içerdiği gram miktarına ve ait olduğu markaya göre fiyatı değişkenlik göstermektedir.

Kil Maskesi Neye İyi Gelir?

Kil maskesi temizlenmiş bir cilde uygulanmalıdır. Kullanılan ciltte herhangi bir makyaj ürünü bulunmaması gerekir. Kil maskeleri son dönemde kadınların kullanma sıklığına göre daha da artmış bulunuyor. Cilde nem kazandırarak canlı bir görünüm elde etmesini sağlar. Kil ve birkaç maddeden oluşan kil maskelerini, uygun cilde sahip her kadın kullanabilir. Cildi canlandırırken sıkı bir görünüm elde etmesini sağlar. Gözenekleri sıkılaştırarak bakteri oluşumunu engeller. Cilt bakım ürünleri arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Gözeneklerin sıkı bir görünüm elde etmesini sağlayan kil maskelerini eczanelerden satın alabilirsiniz. Kolay kullanım sağlayan kil maskelerini, bakım listenize eklemelisiniz. Güzellik salonlarında saatlerce beklemenize gerek kalmadan kolayca bakımınızı yapabilirsiniz.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

İçeriğinde bulunan kil sayesinde gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan maddeler bulunur. Bu maddelerin bir arada bulunduğu kil maskeleri bulunmaktadır. Maske yüze sürülerek kullanılır. 15-20 dakika sonra yüz su ile temizlenerek maskeden arındırılır. Cilde nem kazandırarak kuruluğu önler. Maske kullanılırken göz ve ağız çevresinden uzak tutulması gerekmektedir. Bu sayede bu özel ve hassas bölgelere zarar vermesinin önüne geçmiş olursunuz. Kirlerden arındıran kil maskeleri ile temizlenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz. Yağlı ciltler için üretilen ve bu cilt tipine sahip olan insanlar için yeşil kil maskeleri bulunur. 4 çeşit kil bulunur. Bunlar; bentonit kil, kırmızı kil, yeşil kil ve pembe kildir. Hassas ciltlerin kullanıma uygun olarak pembe kil önerilir. Birçok bakım türünde kullanılan kili, diş beyazlığında bile kullanabilirsiniz. Cildiniz aşırı yağlı ise bu kil maskesinden kullanabilirsiniz. Ciltte bulunan yağ oranının dengelenmesini sağlar. Bu sayede sivilce ve akne oluşumunu azaltır.

Kil Maskesi Hakkında Bilgiler Nelerdir?

Kil maskelerinin içeriğinde bulunan maddeler bazı cilt tiplerine göre farklı etkiler göstermektedir. Konu ile alakalı olarak cilt doktorunuzla görüşebilirsiniz. Kil maskelerini satın alabileceğiniz yerler arasında eczaneler ve güzellik ürünleri satan mağazalar da bulunur. Cilt bakım ürünlerinden biri olan kil maskeleri ile cilt bakımınızı kolayca yapabilirsiniz. Kuaförde saatler süren beklemelerin sırası gelecek diye yerini kimseye vermeyen hanımların derdine çözüm olarak kolay ve uygun fiyatlı bakım maskesidir.

Yorumlar
Feride Ekici 15 Ağustos 2017 - 17:01:59 Daha önce sivilcelerim için kil maskesi yapmıştım ve işe yramıştı. Sivilcelerden kurtulmak için gerçekten etkili bir maske deneyebilirsiniz bence. Hem doğal hem de cilde parlaklık ve yumuşaklık veriyor.cevapla
Fadime-Suat 15 Ağustos 2017 - 17:02:22 Eşimle birlikte cilt bakımı amacıyla hafta bir uyguluyoruz ve çok seviyoruz:) Cildin parlk ve sağlıklı olmasına yarıdmcı oluyor. Doğal olduğu için bir zararını görmedim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: