Sağlık 03 Mart 2021 - 11:13:52

Kimyonlu Rezene Çayı Süt Yaparmı? Kullananlar, Fiyatı, İçeriği

Kimyonlu Rezene Çayı Süt Yaparmı? Kullananlar, Fiyatı, İçeriği

Anne sütünün artmasını sağlayan belirli ürünler bulunurken kimyonlu rezene çayı da bu ürünlerden birisidir.

Kimyonlu Rezene Çayı Süt Yapar mı?

Bebek sahibi olan anneler, bebeklerinin en iyi şekilde beslenme için anne sütüne ihtiyaç duyarlar. Vücutlarının düzenli olarak süt üretiyor olması sayesinde bebeklerin gelişi en iyi biçimde devam ederken bazı durumlarda süt yeterli olmayabilir. Bu durumda anne sütünün daha fazla salgılanmasını sağlayabilecek olan ürünler tercih edilebilir. Anne sütünün salgısı için vücutta daha fazla östrojen hormonuna ihtiyaç duyulur. Ancak bazı bitkiler, vücutta östrojen etkisi yaratarak süt bezlerini uyarır. Bu sayede salgılanan sütün miktarı daha fazla olmaya başlarken kimyonlu rezene çayı da bu ürünlerden birisidir. Kimyon ve rezene ayrı ayrı kullanıldığında da bu etkiyi yaratabilir.

Kimyonlu Rezene Çayı Tarifi Nedir? Nerede Satılır?

Kimyonlu rezene çayı hazırlamak için rezene ve kimyonun aktarlardan ya da marketlerden satın alınması yeterli olur. Bunun sonrasında kaynar suyun olması hazırlamak için yeterli malzemelerin toplanması anlamına gelecektir. İlk olarak bir cezvede suyu kaynatmaya başlayan kişiler kaynamanın başlaması ile birlikte rezeneyi içerisine ilave eder. Bunun yanı sıra toz halde bulunan kimyon da çay kaşığı yardımı ile karışıma eklenir. Bu eklemenin ardından 5 dakika süreyle daha kaynamaya bırakılan çay sonrasında hazır hale gelmektedir. Bu kadar basit bir biçimde hazırlanan çayın düzenli kullanımı annelerde sütün artmasını sağlayacaktır.

Kimyonlu Rezene Çayı Kullananlar ve Kullanım Şekli

Bu ürünün süt yapmasını isteyen kişiler genellikle sütleri gelmeyen ya da sütleri geliyor olsa da bebekleri için yeterli olmayan annelerdir. Bu kişilerin emzirme dönemleri boyunca düzenli olarak kimyonlu rezene çayı tüketmesi gerekir. Bu sayede istedikleri miktarda sütleri oluşacak ve bebeklerini çok daha kaliteli bir biçimde besleyebileceklerdir. Günde 3-4 fincan kullanım yeterli olacaktır. Sütün çok daha fazla gelmesi için daha fazla tüketmek ciddi sıkıntılar doğurabilmektedir. Bezlerin tamamen düzeninin bozulması sebebiyle sütün tamamen kesilmesi gibi sonuçlar da ortaya çıkabilmektedir. Ancak günlük düzenli 3-4 fincan kullanımda bu olumsuz etkiler ortaya çıkmaz.

Kimyonlu Rezene Çayı Ffiyatı Ne Kadar?

Bu çayın hazırlanması son derece kolay ve ucuzdur. 200 gramlık rezeneler marketlerde 10 TL seviyesinde satışa sunulur. Bunun yanı sıra kimyon Türk mutfağında da sıklıkla kullanılan bir baharat olduğundan çok uygun fiyata alınabilmektedir. Bu iki ürünün yanında yalnızca su harcandığı için bu çayın fiyatı oldukça uygun düzeylere gelmektedir. Aktarlardan ya da internet üzerinden toplu olarak satın alınan malzemelerde daha uygun fiyatlar da görülebilmektedir. Uzun süre düzenli bir biçimde kullanılacağından bayanlar bu seçeneği de değerlendirebilirler. Düzenli olarak kullanılan kimyonlu rezene çayı, bayanların salgıladıkları süt miktarının artmasını sağlarken bu sayede bebekler çok daha uzun süre anne sütü ile beslenebilecektir.

  • kimyonlu rezene çayı
  • kimyonlu rezene çayı süt yaparmı
  • kimyonlu rezene çayı tarifi
Yorumlar
Pınar Altepe Kimyonlu rezene çayı uyku yapar mı? Süt yapması için kullanmak istiyorum ama uyku hali yaparsa benim için çok iyi olmaz. Faydaları nelerdir? Ne işe yarar? İçtiğim zaman bebek için bir yan etkisi olur mu? cevapla
Fadime Çelik Kimyonlu rezene çayının bebeklerde kullanımı hakkında bilgi almak istiyorum. Süt yapar diye okumuştum. Bu amaçla kullanan birçok kişi varmış. Faydaları çok fazla anladığım kadarıyla ama uyku yaptığına dair de birtakım yorumlar okumuştum. cevapla
yorum yaz
Gastrit Diyeti Nedir? Örnekleri ve Yemekleri