Kirpik serumu nedir? Nasıl yapılır? Kullananlar ve önerileri
Sağlık

Kirpik Serumu Nedir? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Önerileri

30 Ağustos 2018 - 07:33:52

Kirpik serumu kirpiklerin hızlı uzamasını, güzel görünmesini ve daha sağlıklı olmasını sağlayan üründür.

Kirpik Serumu Nedir? Ne İşe Yarar?

Genetik yapı veya yaşanan olumsuz bir durumdan dolayı oluşan az tüy sorunu çoğu kişinin sorunu olabilir. Kaş ve kirpiklerin az tüylü olması çok tercih edilmez. Kirpiklerin daha tüylü yani gür hale getirilmesi için birbirinden farklı çözüm yöntemleri uygulanabilir. Kirpik serumu göz kapağında bulunan tüylenmenin artmasını sağlar. Serumlar aracılığı ile kirpiklerin arttırılması hedeflenmektedir. Serumun içeriğinde zararsız doğal peptid maddeler vardır. Var olan maddelerin amacı kirpiklerin kök kısımlarını beslemesidir.

Kirpik Serumu Nasıl Uygulanır?

  • Kirpik bakım ürününün kirpiklerin köklerini beslediği söylenebilir. Besleme sayesinde yeni kirpikler oluşmaktadır.
  • Kirpik serumunun gün içinde bir defa ve düzenli kullanılması gerekir.
  • Uygulamanın yapılacağı zaman diliminin gece olması daha faydalıdır. Bu durumun sebebiyse gözlerin dıştaki etkenler ile temasının en az seviye tutulmasıdır. Dolayısı ile serumun yararı en üst düzeyde alınmaktadır.
  • Uygulamadan önce mutlaka kirpiklerin temizlenmesi tavsiye edilir. Özellikle makyajın temizlenmesi çok önemlidir.

Kirpik Serumu Kullananlar ve Önerileri

Bu serumların genel olarak kirpik temizliği sonrası kullanılması tavsiye edilmektedir. Kirpiklerin kuruması için minimum on beş dakika beklenmelidir. Serumun en üst düzeyde etki edebilmesi için kirpikler kuru olmalıdır. Serumun kirpiklerin dip kısımlarına uygulanması ve gözlerin korunarak aplikatör aracılığı ile yapılmalıdır. Serum gözlere değdiği zaman bol su ile yıkanmalıdır. Serum diplere sürülmelidir. Sürülen ürün kuruduktan sonra uyunmalıdır. Kurumayan serum yastık ve nevresime bulaşabileceği için etkisi alınamayabilir.

Kirpik Serumları İşe Yarıyor mu?

Hızlı etki etme özelliği olan kirpik serumu kişilere göre etkisi değişebilir. Tahmini olarak on dört gün içinde etkileri görülür. Yaklaşık iki ay içerisinde gözle görülür oranda değişiklikler seyredilebilir. Fakat alınan ürün altı hafta aksatılmadan kullanılmalıdır. Bazı kadınlar kirpiklerinin az olmasından dolayı takma kirpik takar. Takma kirpik derdini ortadan kaldıran serumlar bir hayli etkilidir. Gür kirpiği olması isteyen kadınların favorisi olan serumlar güçlü özelliklerinden dolayı ünlenmiştir. İçerisindeki maddeler doğal olduğu için kısa zamanda istenilen kirpiklere kavuşmak mümkün olur.

Kirpik Serumu Nasıl Yapılır?

Evdeki malzemelerle de hazırlanabilen serumun çeşitli malzemelerle birkaç tarifi bulunur. Hazırlamak için bir kahve fincanı zeytinyağı, bir miktar fındık ve bir miktar cevize ihtiyaç duyulur. Zeytinyağı benmari usulü hazırlanır. Sonrasında içine ceviz ve fındık ilave edilir. Ceviz ve fındığın kararması ile uygulama yapılabilir. Karışım pamukla sürülür. Diğer tarif için bir çay kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı fındık yağı, bir çay kaşığı Hint yağı ve bir çay kaşığı kakao yağı gerekir. Malzemelerin tamamı bir kavanozun içinde karıştırılır. Hazırlanan kirpik serumu geceleri kirpik ve kaşlara uygulanabilir. Kişi tercihine göre fazla hazırlayarak kavanozun içinde kalan kısmı saklayabilmektedir.

Yorumlar
Hacer Ertürk 30 Ağustos 2018 - 07:43:52 Kirpiklerim çok fazla döküldüğü için serum kullanmak istiyorum. Doğal içerikli kirpik serumları nelerdir? Hangileridir? Kullananlar var mı? Bu tarz serumlar dökülen kirpiklerin tekrardan çıkmasını sağlar mı? Yardımcı olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: