Kivi çayı zayıflatırmı? Nasıl yapılır? Nerede bulunur?
Sağlık

Kivi Çayı Zayıflatırmı? Nasıl Yapılır? Nerede Bulunur?

16 Kasım 2017 - 14:02:06

Kivi çayı oldukça lezzetli ve hoş aromalı aynı zamanda birçok faydası ve yararı olan bir meyve çayıdır.

Kivi Çayı Nedir? Nasıl İçilir?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok sevilen meyvelerden birisi olarak kivi gösterilebilir. Dışından bakıldığında kahverengi ve itici bir görüntüsü olsa da içerisine çok lezzetli bir meyve barındırmaktadır. Birçok kişi kivinin tadını tatlı ve ekişinin karışımı olarak tanımlar. Bu özelliği sebebiyle içecek olarak çok fazla kullanılan kivinin yararlarını en iyi şekilde görebilmek için bu seçenek oldukça doğrudur. Soğuk olarak kivi suyu rahatlıkla tüketilebildiği gibi kivi çayı da seçenekler arasında yer alır. Bu doğrultuda kivini mevcut görüntüsünü bilen kişiler hemen kivi çayı nasıl yapılır sorusunu yöneltirler.

Kivi Çayı Nasıl Yapılır?

Kivi çayını en iyi şekilde hazırlamak isteyen kişiler evlerinde bu meyveyi kurutarak sonrasında öğütüp çay için toz haline getirebilirler. Ancak bu işlem oldukça zorlu bir iştir ve insanlar genel olarak bunu tercih etmeyip aktarlardan kuru halde hazır bir biçimde almaktadır. Bunun için aktarlara giden kişiler kuru halde, çay yapımına hazır olan kivi için çok yüksek bedeller ödemeden satın alma işlemini tamamlarlar. Kivi çayı nasıl yapılır sorusunun yanıtında ana madde olarak bu toz halindeki kuru kivi kullanılmaktadır. İlk olarak bir demlikte ya da cezvede suyu kaynama bırakan kişiler sonrasında aldıkları ürünü içerisine eklemektedir. Bu aşamada demliğin içerisine 1 yemek kaşığı atmak yeterli olacaktır. Bu çayının tarifi içerisinde miktar olarak farklı seviyeler de sunulabilir. Burada kişilerin tadın ne seviyede yoğun olduğunu istediği önem arz eder. Yoğun bir tat seven kişiler bu çay için toz halindeki kurutulmuş kiviyi daha fazla katabilirler. Ancak çocuklar için yüksek miktarda kullanım zararlı olabilmektedir. Bu sebeple de dikkatli hazırlanmasında fayda vardır.

Kivi Çayının Faydaları Nelerdir?

İnsanlar bu çayın tarifi konusunda gerekli tüm tüyoları aldıktan sonra vücutlarında bu çay sayesinde oluşacak olan iyi durumları beklemeye başlamaktadır. İçeriğinde çok yüksek oranda C vitamini barındıran bu çay, gribin tedavisinde çok fazla kullanılır. Birçok grip ilacının içerisinde yer alan C vitamini de kividen elde edilmektedir. Bu sebeple de kış aylarında çok daha değerli bir hal alır. Kivi çayının faydaları arasında en merak edilen konu zayıflama üzerinde olumlu etkiler oluşturup oluşturmadığıdır. Bu aşamada içeriğinde yer alan proteinler sayesinde sindirimin daha kolay gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sporcular için diyet aşamasında da tercih edilebilir.

Kivi Çayı Neye İyi Gelir?

Hem yorgunluğa karşı olan olumlu etkisi hem de düşük de olsa protein miktarı ile birlikte spora karşı çok büyük katkı sağlayabilmektedir. Bunun yanında uykusuzluğa da çok iyi gelmektedir. Bu sebeple de spor yapıp istedikleri kiloya düşmek isteyen kişiler için ekstra önemlidir. Bir yandan beslenme düzenlerini düzenleyen, bir yandan da uykularını düzene sokan kişiler böylece istedikleri kiloya kivi çayı faydaları sayesinde inecektir.

Yorumlar
Evin öncel 16 Kasım 2017 - 14:12:06 Kivi çayı kaç kalori? Zayıflamak için nasıl kullanılır? Günde kaç defa içmek gerekiyor? Neye iyi gelir zayıflamak haricinde? Kalbimde biraz problem var kullanmam herhangi bir yan etkiye yol açar mı? Kullananlar var mı?cevapla
Sema Nur Koç 18 Eylül 2018 - 16:51:12 Ben daha önce diyetteyken kivi çayı içmiştim. Kalorisi çok yüksek olan bir içecek değil o yüzden zayıflamak için de kullanılabilir. Ayrıca yağ yakımına da etkisi oluyor. Tadını da çok severim çok vitaminli bir çay olduğundan arada bir tüketmeye devam ediyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: