Yaşam 22 Aralık 2021 - 12:01:21

Kolay ve Hızlı Basen Eritme Yöntemleri

Kolay ve Hızlı Basen Eritme Yöntemleri

Basen eritme yöntemleri; evde yapacağınız birtakım egzersizler, düzenli ve sağlıklı beslenme ve yağ yakıcı kürler ile kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Evde Basen Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Vücudumuzda yağ depolama etkisinin en fazla görüldüğü bölgelerden biri olan basenler, birçok kişi için problem olmaktadır. Doğru beslenme ve uygulanan egzersizler ile birlikte evde basen eritme yöntemlerini yaparak kısa süre içerisinde incelme ve sıkılaşma sağlayabilirsiniz.

Basen eritmek için evde yapılabilecek çeşitli hareketler mevcuttur. Fakat bu hareketleri bir kez yapıp istenilen basenlere kavuşmayı beklemek gerçekten hayal kırıklığı ile sonuçlanmaktadır. Bu yüzden egzersizleri düzenli ve dengede yapmak gerekir.

Evinizde birtakım hareketleri uygularken aynı zamanda beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Kolay basen eritme diyeti içerisinde sağlıklı yağlara yer vermeli, trans yağlara ve margarine yer vermemelisiniz. Tereyağını ise sınırlı tüketmelisiniz. Rafine un ve şeker kadınlarda direkt olarak basen bölgesinde yağlanma oluşturmaktadır.

Kolay Basen Eritme Hareketleri Nelerdir?

Birtakım egzersizleri uygulayarak basenlerin incelmesini sağlamak mümkündür. Bu hareketleri yapmadan önce mutlaka ısınma hareketleri uygulanmalıdır. En etkili basen eritme hareketlerini şöyle sıralamak mümkündür:

 • Squat: Kalça, basen ve uyluk kaslarını güçlendiren squat, basenlerin erimesini ve incelmesini sağlamaktadır. Sıkı bir kalçaya kavuşmak için; bacaklarınızı omuz genişliğinde açınız. Sırtınızın düz, karın-kalça-bacakların sıkı olmasına özen göstermelisiniz. Bacaklarınızın arasında bir rulo yerleştirebilirsiniz. Ağırlığınızı topuklarınıza verip, dizleriniz ile hafifçe çömeliniz. Bu sıra karın, kalça ve bacak kaslarınızı sıkılaştırınız. Kollarınız ise öne doğru paralel olmalıdır. İlk başta 2 set 8'er kere hareketi uygulayınız. Sonra zamanla artırabilirsiniz.
 • Bacak kaldırma hareketi: Düz bir zemine yan olacak şekilde uzanınız. altta kalan kolunuzu bükerek dirseğinizden destek alınız. Sonrasında bacağınızı kaldırınız ve bu sürede kalçanızın sıkı olmasını sağlayınız. Daha sonra hareketi diğer bacağınıza da uygulayınız.
 • Kuş köpek hareketi: Avuç içlerinizi yere değecek şekilde emekleme pozisyonunda yere oturunuz. Başınızı öne doğru uzatınız ve karşıya bakınız. Sol kolunuzu öne ve yere paralel olacak şekilde, sağ bacağınızı geriye doğru yere paralele olacak şekilde düz bir şekilde uzatınız. Daha sonra aynı hareketi diğer kolunuz ve bacağınız için uygulayınız.

Karın ve basen bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olan bu hareketler aynı zamanda duruş bozukluklarını da gidermektedir. Hareketleri uygularken karın kaslarını sıkı tutmanız gerekmektedir.

Günlük hayatta yapılan egzersizlerden ziyade basenleri en çok eriten hareket yürüyüştür. Gün içinde yarım saat kadar tempolu bir şekilde yürümek bile değişikliği ortaya çıkarır. Her gün yarım saat yürüyüş yaparak istediğiniz basen bölgesine ulaşabilirsiniz.

Hızlı Basen Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Birtakım denenmiş basen eritme yöntemlerinden destek alarak kısa süre içerisinde ideal fiziğe kavuşabilirsiniz. Bu hareketler şöyledir:

 • Leg Raise yöntemini evde uygulayabilirsiniz. Bu yöntem bacakları ve basen bölgesini çalıştırmaktadır. Bu egzersizleri evde rahat ve düzenli bir şekilde uygulayarak hayal ettiğiniz vücut ölçülerine kavuşabilirsiniz. Öncelikle yere sırtüstü uzanılır. Topuklar sandalyeye koyulur, dengede kalabilmek için kollar iki tarafa doğru uzatılarak yerden destek alınır. Sağ bacağın doksan derece havaya kaldırılması gerekir. 3 saniye beklendikten sonra kalça yere indirilir. Sağ bacak ile yirmi defa bu hareket yapılır daha sonra sol bacak ile yapılır.
 • Plank side ups hareketi de basenleri eritmektedir. Bu hareket sayesinde bütün vücut çalışır. Plank pozisyonu alınır ve tek kol üzerinde yan tarafa doğru dönülür. Vücudun gergin olması önemlidir. Yukarı tarafta kalan bacak otuz cm olacak şekilde yukarı kaldırılır ve indirilir. Bu hareket on beş kez yapılır. Her iki taraf için de aynı sayıda yapılmalıdır. Basenler yanmıyor ise sayıyı arttırarak yapabilirsiniz.
 • Hip lift hareketi basen eritmek için uygulanan hareketlerdendir. Aynı şekilde ilk olarak yere sırtüstü uzanılır. Dizler bükülür ve yere doğru doksan derecede durulur. Kollar yan kısımlara doğru yerleştirilmelidir. Basen eritme hareketi bu şekilde başlamaktadır. Kalça yavaş bir şekilde yukarıya doğru kaldırılır. Tepe kısma gelindiğinde üçe kadar sayılı ve kalça yere doğru indirilir. Bu hareket ne kadar fazla yapılırsa basenlerin erimesi o kadar hızlı olur. Unutulmaması gereken detay yere değmeden harekete devam edilmelidir.

Basen eritmenin kolay yolları sayesinde kısa süre içerisinde basenlerinizde kurtulabilir ve fit bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu hareketleri düzenli uygulayarak başarı elde etmeniz mümkündür.

Basen Eritmek İçin Ne Yemeliyiz?

Doğru ve dengeli beslenme basenlerin erimesi için oldukça önemlidir. Eğer basen eritmek için ne yapmalıyız diyorsanız size bazı tavsiyeler verebiliriz:

 • Makarna ve beyaz pirinçten uzak durunuz.
 • Esmer pirinç, tam buğday unu ve ürünleri ve yulaf ezmesi tüketiniz. Bu besinler lif bakımından oldukça zengindir. Ayrıca kaliteli karbonhidratlar barındırırlar.
 • Vücudunuzda protein içeren besinler ile destek sağlayınız. Bu besinler yağ yakımı sağlar ve aynı zamanda tokluk etkisi oluşturur. Yumurta, yağsız kırmızı et, yağ oranı düşük süt ürünleri, balık, soya ürünleri, badem, ceviz, kabak gibi besinleri tüketebilirsiniz.
 • Öğünlerinizde sebze ve meyvelere yer veriniz. Ayrıca bol miktarda su tüketiniz.
 • Metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayan yeşil çaydan destek alabilirsiniz.

Hızlı basen eritme yöntemleri ile kolay bir şekilde incelme ve sıkılaşma sağlayabilirsiniz. Basen eritme kürü de uygulayarak diyetinizi ve sporunuzu destekleyebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 • kolay basen eritme yöntemleri
 • hızlı basen eritme yöntemleri
 • basen eritmek
 • evde basen eritme
Yorumlar
Ayşegül genç Basen eriten hareketler nelerdir? Çok fazla kilolu bir yapım yok ama basenlerim erisin istiyorum Nasıl bir yöntemle eritebilirim? Görünüş olarak normalden dah ayapılı durmama nedne oluyor:( cevapla
Figen Öz Biraz kilo aldığım zaman hemen basenlerim ortaya çıkıyor. Bunun olmasını istiyorum. Vücudumun farklı yerlerinin kilo almasını istiyorum. Bölgesel olarak kilo nasıl alabilirim? Kilo aldığım zaman basenlerimi nasıl eritebilirim? cevapla
Üzgün Benımde basen sorunum var nasıl nasıl basenlerımı yok edebılırım kılom 56 yürüyüş yapıyorum gıtmıyo cevapla
yorum yaz
Karanfil Yağı Nedir? Neye İyi Gelir? Faydaları, Zararları, Kullanımı