Yaşam

Kolay ve Hızlı Basen Eritme Yöntemleri

28 Ekim 2020 - 05:34:11
Kolay ve hızlı basen eritme yöntemleri

Kadınlar için çok önemli olan basenleri eritmenin hayal olduğunu düşünen kişiler için kolay basen eritme yöntemleri vardır.

Evde Basen Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Dış görünüşüne önem veren insanların en çok takıldığı ve güzel görünmesini istediği bölgelerden biri basenlerdir. Basenleri eritebilmek için saatlerce spor salonlarına gidip egzersiz yapmanız gerekmeden hayalinizdeki basenlere ulaşabilirsiniz. Basen eritmek için evde yapılabilecek çeşitli hareketler mevcuttur. Fakat bu hareketleri bir kez yapıp istenilen basenlere kavuşmayı beklemek gerçekten hayal kırıklığı ile sonuçlanmaktadır. Bu yüzden egzersizleri düzenli ve dengede yapmak gerekir.

Basen Ertime Hareketleri Nelerdir?

Öncelikle evde yapılan egzersizlerden ziyade basenleri en çok eriten hareket yürüyüştür. Gün içinde yarım saat kadar tempolu bir şekilde yürümek bile değişikliği ortaya çıkarır. Her gün yarım saat yürüyüş yaparak istediğiniz basen bölgesine ulaşabilirsiniz. Bu süreçte üşenmek, isteksiz davranmak ve emek vermeden hızlı çözümler beklemek kişiyi yoracağı gibi umutsuzluğa düşürür. Karamsar duygular hissetmek, mutsuz olmak yerine harekete geçerek yıllardır istediğiniz ve özendiğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. Yürüyüş yapmanın yanında kişi sağlıksız bir şekilde besleniyor ise uyulan program ile hiçbir sonuca ulaşılmaz. Bu yüzden sağlıklı beslenmek, düzenli uyumak, bol su içmek ve hareketlilik düzeyinin fazla olması gibi faktörlerin üzerinde durmak gereklidir.

Kolay ve Hızlı Basen Eritmek İçin Ne Yapmalı?

  • Leg Raise yöntemini evde uygulayabilirsiniz. Bu yöntem bacakları ve basen bölgesini çalıştırmaktadır. Bu egzersizleri evde rahat ve düzenli bir şekilde uygulayarak hayal ettiğiniz vücut ölçülerine kavuşabilirsiniz.Öncelikle yere sırtüstü uzanılır. Topuklar sandalyeye koyulur, dengede kalabilmek için kollar iki tarafa doğru uzatılarak yerden destek alınır. Sağ bacağın doksan derece havaya kaldırılması gerekir. 3 saniye beklendikten sonra kalça yere indirilir. Sağ bacak ile yirmi defa bu hareket yapılır daha sonra sol bacak ile yapılır.
  • Plank side ups hareketi de basenleri eritmektedir. Bütün vücut çalışır. Kişi bir süre sonra vücuda hakim olmaya başlar. Plank pozisyonu alınır ve tek kol üzerinde yan tarafa doğru dönülür. Vücudun gergin olması önemlidir. Yukarı tarafta kalan bacak otuz cm olacak şekilde yukarı kaldırılır ve indirilir. Bu hareket on beş kez yapılır. Her iki taraf için de aynı sayıda yapılmalıdır. Basenler yanmıyor ise sayıyı arttırarak yapabilirsiniz.
Hip Lift Hareketi Nedir? Basen Eritir mi?

Hip lift hareketi basen eritmek için uygulanan hareketlerdendir. Aynı şekilde ilk olarak yere sırtüstü uzanılır. Dizler bükülür ve yere doğru doksan derecede durulur. Kollar yan kısımlara doğru yerleştirilmelidir. Basen eritme hareketi bu şekilde başlamaktadır. Kalça yavaş bir şekilde yukarıya doğru kaldırılır. Tepe kısma gelindiğinde üçe kadar sayılı ve kalça yere doğru indirilir. Bu hareket ne kadar fazla yapılırsa basenlerin erimesi o kadar hızlı olur. Unutulmaması gereken detay yere değmeden harekete devam edilmelidir. Kolay ve hızlı basen eritme yöntemleri sayesinde kısa süre içerisinde basenlerinizde kurtulabilir ve fit bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yorumlar
Ayşegül genç Basen eriten hareketler nelerdir? Çok fazla kilolu bir yapım yok ama basenlerim erisin istiyorum Nasıl bir yöntemle eritebilirim? Görünüş olarak normalden dah ayapılı durmama nedne oluyor:(cevapla
Figen Öz Biraz kilo aldığım zaman hemen basenlerim ortaya çıkıyor. Bunun olmasını istiyorum. Vücudumun farklı yerlerinin kilo almasını istiyorum. Bölgesel olarak kilo nasıl alabilirim? Kilo aldığım zaman basenlerimi nasıl eritebilirim?cevapla
Üzgün Benımde basen sorunum var nasıl nasıl basenlerımı yok edebılırım kılom 56 yürüyüş yapıyorum gıtmıyocevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: