Korse ile Uyumak Zararlımı?
Sağlık

Korse ile Uyumak Zararlımı?

08 Ocak 2020 - 08:50:18

Toparlayıcı kumaşlardan üretilen ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan korseler, vücutta baskı meydana getirerek fazlalıkların giderilmesine destek olur ve böylece kalıcı incelmeyi sağlar. Kalıcı olarak kilo vermek için korse ile uyumak ise yanlış bilinen bir yöntem olarak nitelendirilmektedir.

Yatarken Korse Takmak Zayıflatır mı?

Vücuttaki fazla yağlardan arınmak, incelmek ve zayıflamak için tercih edilen korse modelleri şekillendirici etkileri sayesinde ideal vücut ölçülerinin oluşmasına yardımcı olmaktadır. Sadece günümüzde değil çok eski yıllardan bugüne korseler yoğun olarak daha zayıf gözükmek için kullanılmaktadır. Eski zamanlarda sadece bel bölgesine hitap eden korseler günümüzde vücudumuzun farklı bölgelerine etki edebilmektedir. Sadece korse takmak zayıflama etkisi meydana getirmez ama toparlanma etkisi oluşturur. Eğer ki korse ile zayıflamak istiyorsanız aynı zamanda spor yapmalı ve tükettiğiniz besinlere dikkat etmelisiniz.

Birçok kişi yatarken korse takma yöntemi uygulayarak daha kısa sürede fazlalıklarından kurtulabileceğini düşünmektedir. Fakat korse ile kilo vermek istiyorsanız yatarken değil hareket halindeyken takmanız gerekmektedir. Çünkü korse vücudu sıkılaştıran bir aparattır. Bu sıkılaşmanın kalıcı olabilmesi için vücuttaki yağ kütlesi azaltılmalı ve kas kütlesi arttırılmalıdır. Kas kütlesinin artması için ise bazı egzersiz yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Bu şekilde etkili bir zayıflama sağlanabilmektedir.

Uyurken Korse Takmak Zararlı mı?

Uyku, vücudumuzun dinlenmesi ve kendini yenilemesi için gerekli olan bir süredir. Uyku sırasında vücudunuzdaki tüm organlar dinlenir. Böylece enerjik ve dinç olursunuz. Sağlıklı bir vücut için uyku çok önemlidir. Uyku sırasında kan akışı zayıflar, metabolizma dinlenmeye geçer. Eğer ki uyurken korse takarsanız kan akışının daha da zayıflamasına neden olursunuz. Bu durum da zaman içerisinde iç organların zarar görmesine, vücudun halsiz olmasına neden olur. Korse takılıyken vücut rahat olmaz ve dinlenemez. Enerjisiz kalan vücut ise gün içerisinde kalori yakmaz. Bu da kilo vermeyi engeller.

Korse kullanarak kilo vermek istiyorsanız uyku sırasında değil tam tersi gün içerisinde hareket ederken takmalısınız. Eğer ki korseyi sağlık amaçlı kullanıyorsanız, bel ağrısı ve bel kayması gibi rahatsızlar söz konusu ise ve doktorunuzun uyurken korse kullanımında bir problem görmüyorsa kullanabilirsiniz. Fakat kilo vermek için korse ile uyumak doğru bir yöntem değildir.

Gece Korse ile Uyumak İnceltir mi?

Bölgesel incelme konusunda oldukça etkili olan korseler doğru ve bilinçli bir şekilde kullanıldığı zaman vücutta gözle görülür etkiler meydana getirmektedir. Kısa süre içerisinde incelmek, zayıflamak ve kilo vermek istiyorsanız korse takarak aynı zamanda spor yapmalı ve tükettiğiniz besinlere dikkat etmelisiniz. Gece korse ile uyumak vücudunuza önemli bir katkı sağlamaz. Eğer ki siz kalıcı olarak 1-2 beden incelmek istiyorsanız belirttiğimiz üzere yatarken değil spor yaparken ya da yürüyüşteyken korse kullanmalısınız.

Korse ile Bölgesel Zayıflama

Fazla kilolarınızda kurtulmak için farklı yöntemler denemenize rağmen etkili bir sonuç alamıyorsanız korse kullanabilirsiniz. Korseyi giydiğinizde bölgesel olarak anında 1-2 beden incelme sağlarsınız. Kalıcı olarak incelme ve zayıflamak için ise termal modelleri tercih edebilirsiniz. Terletme özelliği bulunan bu iç giysiler yağ yakımına destek olmaktadır. Hangi model olursa olsun korse ile uyumak etkili zayıflama sağlamamaktadır. Bölgesel olarak incelmek ve zayıflamak için yağ yakımına destek olacak yöntemleri uygulayınız.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: