Külot korse nedir? Kalçayı toparlar mı? Faydaları ve kullanımı
Yaşam

Külot Korse Nedir? Kalçayı Toparlar mı? Faydaları ve Kullanımı

24 Mayıs 2018 - 18:08:45

Kalça bölgesini ve basenleri oldukça sıkı bir halde gösterip toparlayan iç giysiye külot korse denir.

Külot Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Toparlama özelliğinin olduğu külot korse modelleri basenleri düzgün göstermekte ve kalçadaki fazla yerlerin üstünü örtmektedir. Sıkı bir görüntü elde etmek adına kullanılan bu korseler kadınların rahat hareket etme isteğini gerçekleştirmektedir. Fazlalıkları büyük oranda kapatan külotlar uygun bir şekilde kullanıldığında estetik görüntüye ulaştırır. Toparlayıcı külotların diğer sıradan külotlardan birçok farkı bulunur. Diğer külotlara göre daha şık ve kullanışlıdır. Toparlama özelliğinden dolayı kadın kendisini normalden daha güzel görmektedir.

Külot Korse Zayıf Gösterir mi?

Gebelik döneminde kilo almak ve vücudun sarkması her anne adayının yaşadığı bir durumdur. Fakat doğum gerçekleştikten sonra bu sorunların hali hazırda devam ediyor olması kadınların kendine olan güvenlerinin azalmasına sebep olmaktadır. Toparlayıcı külotlar ise bu görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak sıkı bir görüntü meydana getirmektedir. Kadın en azından zayıflayıncaya kadar bu külotlardan yardım alırsa depresyona girmemiş olur. Vücut şekilli bir hale dönüşür ve kalçalar dikleşir.

Külot Korse Giymek Zararlı mı?

Toparlayıcı külotların herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Dolayısı ile bir sürü kişi bu külotları kullanabilir. Son zamanlarda toparlayıcı korse özelliğindeki külotlar tasarım olarak insanları hayrete düşürmektedir. Renk ve modelleri her geçen gün yenilenen, değişen ve gelişen bu iç çamaşırları muazzam görünmektedir. Kalçanın daha yuvarlak, kalkık görünmesini sağlar. İçindeki malzemeler destekleme özelliğine sahiptir.

Külot Korse Kalçayı Toplar mı?

Kadınların yaradılış olarak vücutları doğuştan estetiktir. Fakat zaman içerisinde yaşın ilerlemesi, kilo alınması, doğum yapılması gibi nedenler bu estetik görünümün kaybolmasına yol açmaktadır. Vücudun belli bölgeleri fazla yağ biriktirmeye, şişkinlikler oluşturmaya başlamaktadır. Bu yüzden giyilen kıyafetler potlu bir hal alarak güzel görünümünü kaybetmektedir. Kıyafet fazla kilolardan dolayı toplanabilir, sabit durmayabilir veya çirkin durabilir. Şekillendirici korseler bütün bu problemleri ortadan kaldırarak ortaya hoş bir görüntü çıkarmaktadır.

Külot Korse Faydaları Nelerdir?

Toparlayıcı külot vücut hatlarını güzel bir şekilde belirginleştirir. Kullanımları rahattır ve elbisenin dışından belli olmaz. Halbuki diğer külotlar elbisenin dışına iz bırakabilmektedir. Korse külotlar beden ölçüsüne uygun şekilde alınmalıdır. Hamile kadınların aldığı külotlar bir iki hafta içerisinde alınan kilolardan dolayı daralma göstereceği için kısa süreyle bu çamaşırların değiştirilmesi gerekebilir. İstenilen renk ve modelleri bulmak oldukça kolaydır. Zaman içerisinde neredeyse her marka bu iç giysilerden ürettiği için bulunması zor değildir. Genellikle siyah ve kırmızı renkleri tercih edilmektedir. Model olarak tam dantelli, yarı dantelli, normal, bel, yüksek bel çeşitlerine rastlanabilir. Popo kaldıran külotların yüksek bel modeli tercih edilebilir. Vücutta sıkma, daraltma gibi problemlere neden olmamaktadır. Hem kullanım olarak rahat hem de görüntü olarak şık giysilerdir. Külot korse kalçayı toparlar, faydaları sayesinde kişinin gününün güzel geçmesine katkı sağlamaktadır.

Yorumlar
Gizem Aksoy 24 Mayıs 2018 - 18:18:45 Külot korse fiyatları ne kadar? Hem erkekler için hem de kadınlar için modelleri var mı? Eşim ve kendim için satın almak istiyorum. Ben basen bölgemdeki fazlalıklar toparlansın diye istiyorum. Eşimin de biraz kilosu var onun için istiyoruz.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: