Yaşam 24 Mayıs 2021 - 20:58:58

T-Shirt Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanımı ve Faydaları

T-Shirt Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanımı ve Faydaları

T-shirt korse vücudun üst bölgesini toparlayan ve şekilli gösteren, avantajları olan kıyafet türüdür.

T-Shirt Korse Nedir? Faydaları Nelerdir?

T-Shirt korse bedenin üst kısmını fit gösterir. Göğüs bölgesindeki fazlalıkları saklar ve hoş gösterir. Korsenin genel mantığı vücutta bulunan fazla kiloları gizleyerek kişiyi düzgün bir fiziğe sahipmiş gibi göstermektir. Korseler tek başlarına zayıflatmazlar. Acil durumlarda veya günlük hayat içerisinde kişinin vücudunda rahatsız olduğu olumsuz yerleri korse aracılığı ile kapatır. Her bölgeye özel farklı korse modelleri mevcuttur. Kişi hangi bölgesini güzel göstermek istiyorsa o bölgeye özel korse alabilir.

Korse Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Her korse modeli özelliğine ve kamufle edilecek olan bölgeye özel kullanılmalıdır. Bu durumu anlayabilmek için hangi bölgenin güzel gösterileceğine karar verilmelidir. Basenlerin toparlanmasını sağlayan korseler vardır. Kalça ve basen bölgesine özel olan bu korseler aracılığıyla bu bölgedeki fazla kilolar kapatılmaktadır. Bunun yanı sıra kalçaya özel olan korselerin destekleme özelliği bulunur. Bu sayede kalça daha dik ve çekici görünür. Bir diğer model ise mide bölgesini toparlayan korse çeşididir. Kilo sorunu olan kişilerin fazla yağları karın ve midede birikmişse bahsedilen bölgeleri destekleyen korseler seçilebilir. Karın ve midede olan fazla yağlar korse sayesinde minimum seviyeye indirildiği için göbek şişkinliği ortadan kaybedilir. Bel bölgesi ince ve şekilli olduğu zaman kişi kendini güvende hisseder. Dik durmak, göbeğin ince olması, kalçanın dik ve toplu olması gibi durumların kadınların istekleri arasında yer alır. Bütün bu istekleri yerine getiren faktör ise t-shirt korse kullanımıdır.

Korselerin Faydaları Nelerdir? Neye Yarar?

Doğum yapan kadınlar doğumdan sonraki dönemlerde korse kullanmaktadır. Gebelik sürecinde kilo almanın etkisi ile cilt sarktığından dolayı toparlama etkisi olan korseler sıkça tercih edilmektedir. Bu süreçten sonra kullanılan korselerin bacak, göbek, basen ve göbek bölgesini sarmalıdır. Yumuşak olması ve çok fazla vücudu sıkmaması kadınlar açısından önem teşkil eder. Fakat doğumdan sonra korse kullanacak olan kişinin hekime danışarak bu giysiyi tercih etmesi gerekmektedir.

T-Shirt Korse Ne İşe Yarar?

Vücudunda fazla kilosu olan kişilerin diz kısmı ile göğüs hizasında olan korselerin kullanılması tavsiye edilir. Fazla kilolu bölge için kullanılacak olan korsenin çift katlı olması önemlidir. Zayıflamak için korsenin hareket yaparken giyilmesi gerekir. Dikişsiz korseler ise oldukça rahat ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Korsenin elbisenin altında belli olmaması için dikişsiz modelleri tercih edilebilir. Gün içinde zamanlarını dışarda harcayan kişilerin dikişsiz korse kullanmaları avantajlıdır. Pop up korse olarak bilinen iç giyim kıyafetlerinin iki türü vardır. Bunlardan biri diz üstü diğeri diz altıdır. Kilo sorunu olmayan fakat kalçasının kalkık görünmesini isteyen kişi diz üstü modeli kullanabilir. Diz altı model ise popoyu kalkık gösterir ve kiloları gizler. T-shirt korse ise üst bölgenin toplu durmasını sağlayan iç giyim kıyafetidir.

  • T-shirt korse
  • T-shirt korse nedir
  • T-shirt korse ne işe yarar
Yorumlar
Pınar çiftçi T-shirt korse modelleri yazın giyilir mi? Çok terletir mi? Göbek bölgemde biraz fazlalık olduğu için bu korse etkili t-shirtlerden giymek istiyorum. Toparlayıcı etkisi olur mu? Sıkılaştırır mı? Bu tarz şeyleri nereden bulabilirim cevapla
yorum yaz
Erkek Bel Korsesi Ne İşe Yarar?