Sağlık 01 Mayıs 2021 - 21:40:18

Limon Kabuğunu Kaynatıp İçmenin Eklemlere Faydaları Nelerdir?

Limon Kabuğunu Kaynatıp İçmenin Eklemlere Faydaları Nelerdir?

Rahatlıkla elde edilebilen limon kabuğunu kaynatıp içmenin eklemlere faydaları bulunurken birçok kişi bu sayede eklemlerini rahatlatmaktadır.

Limon Kabuğunu Kaynatıp İçmenin Faydaları Nelerdir?

Birçok farklı sebepten dolayı insanlarda eklem ağrıları ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda doktorlara başvuran kişiler krem ve ilaç tedavisi ile sorunları çözmek için uğraş vermektedir. Bazı durumlarda ise bu ağrılar kronik olmaz ve yalnızca kısa bir sürelik kendisini gösterir. Bu durumda doktorlara gitmek ya da ilaç kullanmak istemeyen kişiler doğal yollar ile tedavi etmeyi düşünmektedir. Eklem ağrılarının ortadan kaldırılmasında limon kabuğunun kaynatılıp tüketilmesi çok önemlidir. Bu işlem ile birlikte eklemlerdeki ağrıları ortadan kalkarken damarlarda yaşanan genişlemeler ile birlikte iltihaplanma sorunu da ortadan kalkacaktır.

Limon Kabuğu Nasıl Kaynatılır? Nasıl İçilir?

Eklem ağrıları bulunan kişiler limon çayı olarak da isimlendirilen karışımı hazırlamak istediklerinde evde bulunan malzemeleri kullanabilir. Evlerin tamamında limon ya da bal gibi malzemeler yer aldığı için dışarıdan bir ürün alamaya gerek kalmayacaktır. Bu çay için kişilerin 1 litre suya, 2 adet limon kabuğuna, 1 limonun suyuna ve 4 yemek kaşığı kadar bala ihtiyaç olmaktadır. İlk olarak suyu kaynatmaya başlayan kişiler, ısınan suya limon kabuklarını yıkayarak atmalıdır. Kaynamaya başlayana kadar limon kabukları ile birlikte olan suya kaynadıktan sonra limon suyu da eklenmelidir. 20 dakika kadar limon kabukları ile kaynayan suyun içerisine bal da eklendikten sonra 10 dakika beklenmesi gerekmektedir. Cam bir şişeye alınan karışın kullanım için hazır hale gelmiş olacaktır.

Limon Kabuğu Eklem Ağrısı İçin Kullanımı Nasıldır?

Limon kabuğunun eklemlere olan faydaları bilinirken bunları ortaya çıkarmak için tek yöntem kaynatmak değildir. Özel bir karışım haline getirildikten sonra eklemlere masaj olarak uygulanması da oldukça popüler bir seçenek olarak görülmektedir. Bu karışım için 2 adet limonun kabuklarına ihtiyaç duyulurken bu limon kabuklarının bir cam kavanoza alınması gerekir. Sonrasında limon kabuklarının üstüne çıkacak kadar sızma zeytinyağı kavanoza eklenmelidir. Okaliptüs yaprakları da karışımın üzerine bırakıldıktan sonra bu kavanozun 2 hafta kadar bu şekilde kalması gerekmektedir. Sıkıca kapatılarak bekletilen bu kavanoz, 2 haftanın sonrasında açılarak karışım kullanılmaya başlanabilir. Direkt olarak dize ya da diğer eklemlere masaj şeklinde uygulanabilmektedir.

Kaynamış Limon Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Limon kabukları A ve C vitamini açısından oldukça zengindir. Düzenli olarak tüketiminde bu vitaminlere olan ihtiyacı ortadan kaldırma imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de çok önemli bir karışımdır. Kansere karşı verilen savaşta her zaman limon suyunun kullanımı önerilir. Son olarak insanlarda kolesterol seviyesini düşüren ürünlerden birisidir. İnsanlar limon kabuğunu kaynatıp içmenin eklemlere faydaları olduğunu bilirken bunun yanında farklı faydalarının olduğundan da haberdar olmalıdır.

  • limon kabuğu
  • limon kabuğunu kaynatıp içmenin faydaları
  • limon kabuğu nasıl kaynatılır
  • kaynamış limon kabuğunun faydaları
  • limon kabuğunun eklem ağrısı için kullanımı
Yorumlar
Çiğdem Şenol Diz eklemlerindeki ağrılar için bitkisel çözüm ararken bir tavsiye üzerine limon kabuğunu kaynatıp içmenin faydalı olduğunu duydum. Henüz denemedim çünkü tansiyon hastasıyım. Nasıl kullanmam gerekiyor bu konuda bilgi alırsam çok iyi olur. Ayrıca ne kadar süre içerisinde etki yapıyor? cevapla
yorum yaz
Vajinada Ağrı Hamilelik Belirtisimi?