Sağlık 15 Şubat 2021 - 14:32:30

Neem Ağacı Yağı Faydaları ve Fiyatı

Neem Ağacı Yağı Faydaları ve Fiyatı

Neem yağı sıcak iklimde yetişen neem ağacına ait yapraklardan elde edilen bir bitki özüdür.

Neem Ağacı Yağının Faydaları Nelerdir?

Asya ve Afrika kıtalarında yetişmesiyle bilinmektedir. Hit adalarındaki insanlar yüzlerine sürerek sivilce ve aknelerden kurtulmak için kullandıkları doğal yağlardandır. Hintlilerin uzun zamandır kullandığı bu yağ çeşidi halk dilinde Fenn-i saydalani olarak da bilinmektedir. Cilde sağlamış olduğu faydalarca bilenen bu yağ çeşidi cildi temizlemek için kullanılmakla birlikte her ciltte kullanıla bilmektedir. Her türlü cilt tipine uygunluğu bilinmektedir. Hassas ve kuru ciltler için yağlayıcı özellik taşırken yağlı ciltler için arındırıcı özellik taşımaktadır. Cildi temizleyip gözenekleri açarak kişiye ferah hissetmesini sağlamaktadır. Sivilce ve aknelerle ilgili sorunlarınıza çözüm arıyorsanız neem yağını kullanmanız tavsiye edilir. Kuru cilt tipleri için besleyici özellikleri ile cildinizi eski haline getirebilir ve rahatlayabilirsiniz. Cildinizi nemlendirerek yumuşaklık kazanmasına yardım ederken cildin pürüzsüz görüntüsünü geri getirir. Anti bakteriyel olduğu için mikroplarla savaşarak aknelerinizden kurtulmanıza yardımcı olur. Cildinizin rengini açarak cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlar.

Neem Yağının Cilde Etkileri Nelerdir?

Neem yağı, kullanıldığı doğu bölgelerinde cilt ağartıcı özellik taşıdığı için cilt lekeleri üzerinde müthiş etkiler yaratmaktadır. Cilt lekeleri üzerine pamuk yardımıyla düzenli kullanımda sorunlarınızın çözüldüğünü gözlemleyeceksiniz. Kafa derisinde oluşan yaralar ve enfeksiyon durumları için kullanılabilmektedir anti bakteriyel ve anti septik özellikleri sayesinde kafa derisinde oluşan kötü hücreleri temizleyerek daha ferah bir deriye sahip olabilirsiniz. Bu da saçlarınızın daha gür uzamasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kepek ve yağlanma gibi problemlerini de ortadan kaldırdığı gözlenmiştir. Kafa derinize masajla birlikte yedirdiğiniz bu yağı altmış dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz düzenli kullanımla faydasını göreceksiniz. Güzellik merkezleri tarafından kullanılmakta olan bu yağı sivilce ve akne sorununa kesin çözüm getirmektedir sivilce sonrası oluşan akne izlerini yok etmekle birlikte var olan sivilcelerinize sürülmesiyle sorunlu bölgenin kurutulduğu gözlenmiştir. Bütün bunların aksine nadirde olsa alerjik sorun çeken insanlarda bu yağının alerjik etkileri de görülmüştür kullanmadan önce az miktarda bileklerinize damlatarak test etmenizde fayda vardır. Bunların yanı sıra göz ve ağız bölgesinde kullanılmaması tavsiye edilmekle birlikte hamilelik dönemindeki bayanların kullanımına uygun değildir.

Neem Yağının Kullanım Alanları Nelerdir?

Sabunlu su ile yıkamış olduğunuz cildinize bir pamuk yardımıyla hafif dokunuşlar eşliğinde neem yağını cildinize uygulayabilirsiniz sivilce ve akne sorunu yaşadığınız bölgelere bastırmadan uygulamanızda fayda vardır. Bu yağı kullanan kişilerden sıklıkla duyulan cümle çok faydalı olmasıyla birlikte cilt sorunlarını giderdiği üzerinedir. Özellikle sivilce ve akne sorunu olan kişilerin sorunlarından kurtulduğunu ve sorunlu bölgenin tedavi edildiği bilinmektedir.

Neem Yağı Fiyatı Ne Kadar?

Neem ağacı yağı 20 ila 30 lira arasında değişmekte olan fiyatıyla baharatçılarda eczanelerde ve büyük süper marketlerde bulmanız mümkündür.

  • neem ağacı
  • neem ağacı yağı
  • neem yağı fiyatı
  • neem ağacı yağının faydaları
  • neem yağının kullanım alanları
Yorumlar
Hatice Dursun Neem ağacının pankreas kanseri için faydalı olabildiğini duydum. Aslında bu konuda bilgiye ihtiyacım var. Sanırım birtakım araştırmalar sonucunda nim bitkisinin bu kanser türü için bir umut ışığı yaktığını belirtiyor. cevapla
yorum yaz
Trans Yağ Nedir, Ne Demek? İnsan Vücudu Üzerindeki Etkileri Nelerdir?