Yaşam 13 Aralık 2020 - 14:53:58

Ölü Deriyi Atmak İçin Peeling ve Maske

Ölü Deriyi Atmak İçin Peeling ve Maske

Cildin daha parlak ve sağlıklı gözükmesi, güzelliğe direkt olarak etki ederken bunun için birçok kiş ciltteki ölü deriyi atmak için çeşitli peeling ve maske uygulamaktadır.

Yüz Maskesi Ne İşe Yarar?

Yüz maskeleri, özellikle bayanlar için çok büyük önem taşırken genel olarak cildin sahip olduğu herhangi bir sorunun çözülmesinde kullanılırlar. Bayanların, bunları hazırlarken bilinçli bir şekilde davranması ve ciltlerindeki sorunları en iyi biçimde tespit etmesi gerekir. Eğer bu şekilde bir işlem sırası uygulanırsa üretilen karışımlardan maksimum düzeyde verim almak mümkün olacaktır. Maskeler, kendi aralarında kullanılan malzemelerine, hazırlanış şeklinde, etkisine ya da uygulanışına göre ayrılabilirler. Bu sınıflar ve seçenekler arasında ölü deriyi atmak ve cildin hiç olmadığı kadar güzel gözükmesini sağlamak için yapılacak olan peelingler oldukça popülerdir.

Ölü Deriyi Atmak İçin Peeling

Doğal ürünler, her zaman cilt bakımlarında kullanırken aynı ürünler cilt bakım ürünü olarak satılan kremlerin ya da toniklerin hammaddesi olarak da kullanılıyor. Bu yüzden de insanlar bu doğal bitkileri karışımlarını kullanarak yüzlerine uygulayıp olumlu etkilerin ortaya çıkmasını bekliyorlar. Ancak bu aşamada çok dikkatli olmak gerekirken seçilen bitkiler ve uygulanış şekilleri cildin çok fazla zarar görmesine ve eskisine göre daha kötü bir görüntüye sahip olmasına sebep olabiliyor.

Sandalağacı Maskesi Nedir?

Sandalağacı bitkisi, birçok farklı cilt bakım ürününde de kullanılan ürünlerden birisi olarak gösteriliyor. Aktarlarda, sandalağacı bitkisi, toz haline getirilerek satışa sunulurken bunu alan bayanlar, bu tozu kullanarak ölü derilerinden kurtulmak için bir karışım üretebiliyorlar. Bu peeling için gerekli olan malzemelerde sandalağacı tozunun yanı sıra pirinç tozu, nohut tozu, gül suyu ve süt de yer alıyor. Genel olarak karışımlarda kıvamın elde edilmesi için gül suyu ya da süt kullanımı tercih ediliyor. Bu malzemelerin tamamını bir kapta karıştıran kişiler, yüzün üzerinde kalabilecek bir kıvama geldiğinde karıştırmayı bırakıyor ve sonrasında uygulama aşamasına geçiyor. Bunu, kişilerin 2 haftada 1 defa uygulaması gerekirken fazlası cilde zarar verebiliyor.

Ölü Deriyi Atmak İçin Maske Nasıl Kullanılır?

Cilt maskesi denildiğinde herkesin aklına yüze uygulanan peelingle gelirken bu ürünler genel olarak vücudun farklı bölgelerine de rahatlıkla uygulanabiliyor. Özellikle ölü derileri atmak için yapılan bu maske ve peeling, vücudun farklı bölgelerine de uygulandığında rahatlıkla buralarda yer alan ölü deriler de uzaklaştırabiliyor. Bayanlar, yüzleri sürekli olarak gözüktüğünden yüzlerindeki ölü derilerin uzaklaşmasını istiyor olsa da bunun yanında kollarına ve bacaklarına da bu karışımları uygulayarak bu bölgelerinin de çok daha parlak ve sağlıklı gözükmesini sağlayabiliyor. Özellikle yaz ayları gelirken bu bakımların uygulanması ile birlikte deniz kıyısında geçirilen zamanlarda daha güzel ve parlak bir görüntü ortaya çıkıyor. Bunun için çok yüksek bir maliyet de gerekli olmuyor.

  • Ölü deriyi atmak
  • maske
  • peeling
Yorumlar
Adile demirci Cilt yenileyici maske tarifi nedir? Cildimde hem sivilce izleri hem de kırmızı lekeler var. Ölü derilerin gitmesini ve cildimin pürüzsüz olmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim? Saldal ağacı maskesi bu konuda etkili olur mu? cevapla
Pınar Baran Ölü deriden kurtulmanın yollarını araştırdım ve cilt yenileyici birçok maske çıktı karşıma. Ben evde kendim bir maske hazırlamak ve kullanmak istiyorum. Bunun için doğal çözüm önerileri hakkında bilgi almaya çalışıyorum. Bu tarz maskeler kullananlar var mı? cevapla
yorum yaz
Tırnak Yemenin Asıl Nedeni, Sebepleri ve Zararları