Sağlık 13 Aralık 2020 - 18:41:16

Patlıcan Sapı Kürü Nedir? Nasıl Yapılır?

Patlıcan Sapı Kürü Nedir? Nasıl Yapılır?

Patlıcanın en az kendisi kadar faydalı olan patlıcan sapı kür olarak kullanıldığında hem bağışıklık düzenleyici hem de sindirim sisteminin dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Patlıcan sapı kürünün yapılışı ve faydaları hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Patlıcan Sapı Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir?

Hemen hemen her mevsim tükettiğimiz patlıcanın sapları genel olarak çöpe atılmaktadır. Fakat yapılan incelemeler sonrasında uzmanlarda patlıcan sapı kürünün oldukça faydalı olduğunu belirtmiştir. A, C, B1 ve B2 vitaminleri açısından oldukça zengin olan bu kür hemoroid, cilt ce saç sağlığı, bağışıklık güçlendirme ve sindirim sistemini düzenleme gibi pek çok etki sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan lifler sayesinde bağırsak sağlığını iyileştirir ve sindirim sistemini, metabolizmanın düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Patlıcan sapı suyu C vitamini açısından zengin olduğunda hem soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı koruyucu etki sunar hem de cilt sağlığı olumlu yönde etkiler. Vücutta demir emiliminin artmasına yardımcı olan bu doğal kür aynı zamanda içeriğinde bulunan doğal nikotin sayesinde sigaradan kurtulmak isteyenler için etkili bir yöntem olmaktadır. İnsülin direncinin dengelenmesini sağlayarak kan şekerindeki dalgalanmaları engelleyen ve aynı zamanda diyabet hastalığı için faydalı olan bir etkisi bulunmaktadır. Antioksidan özelliği bulunan bu kür vücuttaki toksin maddelerin atılmasını sağlar. Böylece arındırıcı bir etki sağlamaktadır.

Patlıcan Sapı Kürü Nasıl Yapılır?

Bağışıklık güçlendirici etkisi olan patlıcan sapı kürünün hazırlanması oldukça basittir. Bu kürü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler: 10 adet patlıcan sapı, yaklaşık olarak 12 bardak su, çay bardağının yarısı kadar taze limon suyu ve 1 tatlı kaşığı miktarında tuzdur. Görüldüğü üzere içeriğinde yabancı herhangi bir madde yoktur ve evinizde bu karışımı kolayca uygulayabilirsiniz.

Patlıcan kürü nasıl hazırlanır diye soracak olursanız öncelikle bir tencere içerisine patlıcan sapları ile birlikte diğer malzemeleri koyunuz. Ocağın altını açınız ve kaynamasını bekleyiniz. Kaynayana kadar herhangi bir şekilde tencerenin kapağını açmayınız. Kaynadıktan sonra soğumasını bekleyiniz. Soğuma işlemi sırasında da kapağını açmayınız. Yeterli ölçüde soğuduğu zaman buzdolabına koyunuz. 5 gün boyunca bu karşımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa aç karnına tüketiniz. Bu süreç içerisinde acılı yiyecekler, turşu, bulgur ve domates gibi besinleri tüketmeyiniz. Bu besinler hemoroidi tetiklediği için eğer tüketirseniz bir etki göremeyebilirsiniz.

Hamilelikte Patlıcan Sapı Kürü Kullanılır mı?

Gebelikte basur ve kabızlık gibi problemler hemen hemen pek çok kadının başına gelebilmektedir. Hamilelik süreci hem bebeğin hem de annenin sağlığı için oldukça önemli bir süreçtir. Bu dönemde tüketilen her şeye dikkat edilmelidir. Eğer ki hemoroid, basur, kabızlık problemleriniz varsa öncelikle doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz önerdiği taktirde patlıcan sapı kürünü deneyebilirsiniz. Fakat onay almadan kullanmayınız.

Patlıcan Sapı Suyu Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve kilo vermek için doğal yöntemleri uygulayarak basit egzersiz ve hafif yürüyüşler yapmak kalıcı olarak yağ yakımının gerçekleşmesine yardımcı olur. Patlıcan sapı suyu, sindirim düzenleyici lifli yapısı sayesinde hazımsızlık ve kabızlık problemlerinin çözülmesine yardımcı olarak kilo vermeyi de sağlamaktadır.

Patlıcan Sapı Kürü Kullananlar ve Yorumlar

Birden fazla fayda olan patlıcan sapı suyunu pek çok kişi kullanmaktadır. Kullananlar yapmış oldukları yorum ve değerlendirmeler de hem zayıflamak hem de basur gibi şikayetlerden kurtulmak için kullandıklarını belirten cümleler kurmaktadır. Sizler de bu doğal içerikli, bol vitaminli kürü kullanarak kısa süre içerisinde faydalı sonuçlar alabilirsiniz.

  • patlıcan sapı kürü
  • patlıcan sapı suyu
  • patlıcan sapı kürü nedir
  • patlıcan sapı kürünün yapılışı
  • patlıcan sapı kürü nasıl yapılır
  • patlıcan sapı kürü nasıl hazırlanır
  • patlıcan sapı suyu zayıflatır mı
  • patlıcan sapı kürü kullananlar
  • hamilelikte patlıcan sapı kürü kullanılır mı
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Emzirme Döneminde Saç Dökülmesi Neden Olur? Ne Zaman Durur?