Yaşam 25 Kasım 2021 - 15:32:51

Popo Dikleştirme ve Kalça Dikleştirme Ameliyatı, Hareketleri ve Korsesi

Popo Dikleştirme ve Kalça Dikleştirme Ameliyatı, Hareketleri ve Korsesi

Popo dikleştirme ameliyatı; kalçanın daha sıkı ve toplu durmasını sağlarken, aynı zamanda vücudun daha şekilli olmasına destek olan bir operasyondur.

Kalça Dikleştirmek İçin Ne Yapmalı?

Teknolojini çağında yaşadığımız son dönemlerde özellikler kadınlar arasında popo dikleştirme-kalça dikleştirme yaygın bir hale gelmiştir. Genel olarak alınan kilolar, yanlış beslenme, hareketsizlik gibi etmenler popo bölgesinde sarkma ve genişlemeye neden olabilmektedir. Kalça dikleştirme ameliyatları ile poponun toparlanması ve daha estetik bir görünüm kazanması mümkün olmaktadır.

Kadın ve erkeğin vücut yapısı birbirinden tamamen farklıdır. Doğum, gebelik ve hormonal faktörleri kapsayan yağ dokusu vücut formunun oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Kadın ve erkek cinsinde yaş faktörünün devreye girmesi ile kas erimesi, sarkma gibi sorunlar meydana gelir. Bazı kişilerin beden yapısı gözlemlendiği zaman vücutta normalden fazla yağ birikimi veya düzleşme sorunları görülebilmektedir. Vücuttaki kalça ve popo bölgesi bedenin yükünü çeken kas grubu olarak tanımlanabilir.

Kendinizi daha iyi hissetmek, forma girmek için popo dikleştirme ameliyatından destek alabilirsiniz. Eğer cerrahi işlemler istemiyorsanız, korse ya da egzersiz gibi farklı yöntemleri de deneyimleyebilirsiniz.

Kalça Dikleştirme Nasıl Olur?

Vücudun dik pozisyonda durmasını gluteal kas grupları sağlar. Popo kasları zayıf ise postur bozukluğu ile bağlantılıdır. Popo bölgesinin kas grubu yoğun olduğu için futbol bale gibi sporlarda önem teşkil eder. Kadınlar arasında dişiliğin görselliği ve güzelliği bakımında poponun sıkı ve toplu durması önem kazanmaktadır. Dişilikte hatların yuvarlak olması ve poponun dışarı doğru kavisli olması çoğunlukla önemli görülmektedir. Bu kişiden kişiye değişkenlik içeren bir düşüncedir.

Genel olarak kısa süre yuvarlak hatlara sahip olmak için kalça dikleştirme operasyonu tercih edilmektedir. Fakat spor da dik bir popo yapısı meydana getirmek için etkilidir. Düzenli egzersiz yapmak hafif popo problemlerine destek sağlarken aynı zamanda kalça şekillendirme için de etkili olmaktadır.

Genetik özellikler kalça ve popo bölgesinin nasıl olacağını belirler. Kalça sorunu olan kişilerin çocukları 8 yaştan sonra bale gibi sporlara yönelmeli ve 21 yaşına kadar disiplinli bir şekilde bu spora devam etmelidir. Popo dikleştirme operasyonlarında kas grubuna müdahale edilmemektedir. Bundan dolayı fonksiyonlarda bozulmalar görülmez. Popo ameliyatlarında kalça bölgesinde dikleştirme, büyütme ve küçültme gibi değişimler amaçlanmaktadır.

Brezilya Kalça Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde güzellik algısı kadın vücudunda farklı şekillerde anlam kazanmaktadır. Kusursuz bir vücut görünümünün güzellik olgusu ile bütünsellik taşıdığını düşünen pek çok kişi daha kıvrımlı ve sıkı bir vücuda sahip olmak istemektedir. Brezilya kalça estetiği, popounun daha çıkık, dik ve kıvrımlı olmasını sağlayan bir operasyondur.

Ameliyatsız kalça dikleştirme yöntemleri olsa da birtakım estetik operasyonlar ile bunu kısa sürede sağlamak mümkündür. Kalçaların boyutunu artıran ve şeklini daha kıvrımlı hale getiren bu işlem, yağ transferi işlemi ile yapılmaktadır. Asıl olarak popo büyütme estetiği olarak da anlam kazanmaktadır.

Popo Dikleştirme Hareketleri Nelerdir?

Doğumdan sonra, kilo alıp verme süreçleri ve yer çekiminin etkisi gibi durumlar popo şeklinin bozulmasına ve sarkmasına neden olur. Özellikle otuzlu yaşlardan sonra değişiklikler başlamaktadır. Vücut yapısının değişmesi ile kişi kendine olan özgüvenini yitirebilir ve aynaya her baktığında kendini yetersiz hissedebilir. Deforme olmuş kalça şeklinin düzeltilmesi için kalça dikleştirme ameliyatı olabilirsiniz. Bununla birlikte bazı egzersizlerden de destek alabilirsiniz.

Genel anlamda kalça dikleştirme hareketlerine bakacak olursak eğer; squat, tek bacakla çömelme, süpermen kalkışı, geri tekme, plank yapmak gibi tekniklerden destek alabilirsiniz. Evde bu egzersizleri uygulayarak belli bir süre içerisinde daha sıkı kalçaya sahip olabilirsiniz.

Kalça Dikleştirme Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğer kısa süre içerisinde ameliyatsız daha estetik görünümlü bir kalçaya sahip olmak istiyorsanız, kalça toparlayıcı korse modellerinden destek alabilirsiniz. Hatta takma basen gibi ürünler de bulunmaktadır. Bu tarz iç giysiler ile hayalinizdeki fizik görünümüze kavuşabilirsiniz.

Günümüzde kalça dikleştirici korse kullananlar oldukça çoktur. Sizler de dilerseniz pop dikleştirici ameliyat olabilir, dilerseniz korse kullanarak daha formda ve kıvrımlı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Fakat kalıcı çözümler için estetik operasyonların tercih edilmedi gerekmektedir.

  • popo dikleştirme
  • kalça dikleştirme
  • kalça dikleştirme estetiği
  • kalça estetiği fiyatları
Yorumlar
Işık Aksoy Kalça dikleştirmek için hareketler nelerdir? Estetik olmadan dikleştirmek mümkün mü? cevapla
Tuğba Tutal Kalça dikleştirme ve biçimlendirme hareketleri nasıl olur? Nasıl yapılır? Doğumdan sonra kalçamda genişleme oldu toparlanmasını istiyorum. Estetik düşünmediğimden egzersiz ve sporlar nasıl yapılır diye araştırıyorum. cevapla
yorum yaz
Tokluk Kan Şekeri Nedir? Değerleri Kaç Olmalı? Neden Çıkar? Nasıl Düşer?