Popo dikleştirme ve Kalça dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?
Yaşam

Popo Dikleştirme ve Kalça Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

28 Eylül 2017 - 10:25:10

Teknolojini çağında yaşadığımız son dönemlerde özellikler kadınlar arasında popo dikleştirme-kalça dikleştirme yaygın bir hale gelmiştir.

Popo ve Kalça Bölgesi Nasıl Toparlanır?

Popo bölgesi günümüz şartlarında yazılı ve görsel olarak ön plana çıkarılarak insanların dikkatini çekmektedir. Kadın ve erkeğin vücut yapısı birbirinden tamamen farklıdır. İskelet yapıyı doğum, gebelik ve hormonal faktörleri kapsayan yağ dokusu vücut formunun oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Kadın ve erkek cinsinde yaş faktörünün devreye girmesi ile kas erimesi, sarkma gibi sorunlar meydana gelir. Bazı kişilerin beden yapısı gözlemlendiği zaman vücutta normalden fazla yağ birikimi veya düzleşme sorunları görülebilmektedir. Vücuttaki kalça ve popo bölgesi bedenin yükünü çeken kas grubu olarak tanımlanabilir.

Kalça Dikleştirme Nasıl Olur?

Vücudun dik pozisyonda durmasını gluteal kas grupları sağlar. Popo kasları zayıf ise postur bozukluğu ile bağlantılıdır. Popo bölgesinin kas grubu yoğun olduğu için futbol bale gibi sporlarda önem teşkil eder. Kadınlar için popo estetik görünmelidir. Feminen görüntü kadının dişiliğini temsil eder. Dişilikte hatların yuvarlak olması ve poponun dışarı doğru kavisli olması kadın için idealdir. Spor dik bir popo yapısı meydana getirir. Fakat spor dişiliği temsil eden vücut hatlarından uzaklaştırır. Düzenli egzersiz yapmak hafif popo problemlerine destek sağlayabilir. Genetik özellikler kalça ve popo bölgesinin nasıl olacağını belirler. Kalça sorunu olan kişilerin çocukları 8 yaştan sonra bale gibi sporlara yönelmeli ve 21 yaşına kadar disiplinli bir şekilde bu spora devam etmelidir. Popo dikleştirme-kalça dikleştirme ameliyatı sürecinde kas grubuna müdahale edilmemektedir. Bundan dolayı fonksiyonlarda bozulmalar görülmez. Popo ameliyatlarında kalça bölgesinde dikleştirme, büyütme ve küçültme gibi değişimler amaçlanmaktadır.

Kalça Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Toplumun bakış açısına göre kalça bölgesinin doğurganlık ve zenginlik anlamına geldiği anlaşılmıştır. Popo bölgesi kişilere cinselliği çağrıştırmaktadır. Basık, düz ve bozuk kalça değersiz kabul edilmektedir. Düzgün popo ise kişilere göre çekicilik anlamı taşımaktadır. Vücut ölçüleri orantılı olan kişi karşı tarafa çekici görünebilir. Bu dönemde yaşayan insanlar güzel olan materyallere değer vermektedir. Modern çağ estetik görüntüye önem verir. Bu yüzden insanlar vücut yapısındaki bölgelerin göze hitap etmesine dikkat etmekte ve bu bölgelerin güzel görünmesi için özen göstermektedirler. Boyu kısa olan kişilerin dahi popo bölgesindeki ölçüler değiştirilerek kişinin bacakları uzun gibi gösterilebilmektedir.

Kalça Sarkması Neden Olur? Nasıl Dikleştirlir?

Doğumdan sonra, kilo alıp verme süreçleri ve yer çekiminin etkisi gibi durumlar poponun değişmesine neden olur. Özellikle otuzlu yaşlardan sonra değişiklikler başlamaktadır. Vücut yapısının değişmesi ile kişi kendine olan özgüvenini yitirebilir ve aynaya her baktığında kendini yetersiz hissedebilir. Tüm bu faktörler kişinin popo dikleştirme-kalça dikleştirme estetiği yaptırma kararında etkili bir rol oynamaktadır. Bu estetik kişinin deforme olmuş bölgesinde oynamalar yapılarak daha güzel bir görüntüye kavuşmasına destek olur.

Yorumlar
Işık Aksoy 25 Eylül 2017 - 13:05:31 Kalça dikleştirmek için hareketler nelerdir? Estetik olmadan dikleştirmek mümkün mü?cevapla
Tuğba Tutal 14 Ağustos 2018 - 16:50:59 Kalça dikleştirme ve biçimlendirme hareketleri nasıl olur? Nasıl yapılır? Doğumdan sonra kalçamda genişleme oldu toparlanmasını istiyorum. Estetik düşünmediğimden egzersiz ve sporlar nasıl yapılır diye araştırıyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: