Zayıflama

Probiyotik Yoğurt Nedir? Zayıflatırmı? Nasıl Üretilir? Ne Zaman Yenmeli?

13 Mart 2018 - 01:53:03
Probiyotik yoğurt nedir? Zayıflatırmı? Nasıl üretilir? Ne zaman yenmeli?

İnsanların bağırsaklarında yaşayabilen ve vücuda fayda gösteren mikroorganizmalar probiyotikler olarak isimlendirilirken bunları içeren yoğurt da probiyotik yoğurt ismini almıştır.

Probiyotik Yoğurt Nedir? Ne İşe Yarar?

İnsanların sindirim ve boşaltım sistemleri, sağlıklı bir hayat sürmek için çok büyük bir öneme sahiptir. Midede ya da bağırsaklarda yaşanan sorunlar sürekli olarak bir rahatsızlık verirken kişilerin fazladan kilo almasına da sebep olmaktadır. Bu doğrultuda probiyotikler sınıfında yer alan özel bakteriler tercih edilebilmektedir. Bilindiği gibi bakterilerin bazıları zararlı, bazıları yararlıdır. Bağırsaklarda yaşayan ve vücuda son derece faydalı olan mikroorganizmalar probiyotik olarak isimlendirilir. Bu maddelerin yoğurda katılması ile bağırsaklar için de faydalı olan bir yoğurt elde edilmiş olurken bu ürün probiyotik yoğurt ismini alır.

Probiyotik Yoğurt Zayıflatırmı? Faydaları Nelerdir?

Probiyotik yoğurdu kullanan kişiler, bir yandan da bu ürünün zayıflamak için kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyor. Bu durum kişiye göre ciddi biçimde farklılık göstermektedir. Eğer kişilerin kabızlık gibi problemleri varsa ya da bağırsaklarında tam verimle çalışmama durumu söz konusu ise bu kişiler rahat bir şekilde kilo veremezler. Bu sorundan şikayetçi olan kişiler bu yoğurdu kullandıklarında kilo verme hızları artacaktır. Boşaltım sistemleri çok daha iyi bir şekilde çalışmaya başlarken vücut için zararlı olan, şişkinlik yapan ya da sindirimi yavaşlatan maddeler çok daha rahat bir şekilde vücuttan uzaklaştırılacaktır. Ancak kişilerin sindirim ve boşaltım sistemleri muhteşem bir şekilde çalışıyorsa probiyotik yoğurt tüketimi, kilo verme sürecinde çok fazla bir etki göstermez.

Probiyotik Yoğurt Nasıl Üretilir? Nasıl Yapılır?

Bu ürünü kullanmak isteyen kişiler rahatlıkla marketlerde bulabilirken alternatif olarak evlerinde de üretebilirler. Bilindiği üzere alınan sütlerin kaynatılması ve sonrasında içerisinde daha öncesinde yapılan yoğurdun maya olarak katılması ile ev yoğurdu elde ediliyor. Eğer kişiler bu aşamada maya olarak probiyotik şase kullanırlarsa yaptıkları yoğurtlar probiyotik yoğurt olacaktır. Bu etmen dışında evde yoğurt tarifinden hiçbir farkı bulunmaz. Üretilen bu yoğurt, buzdolabında saklandığı sürece 7 gün kadar dayanabilmektedir. Bu süreç de üretilen yoğurdun tüketilmesi için son derece yeterli bir süresidir.

Probiyotik Yoğurt Ne Zaman Yenmeli?

Diyetlerini yaparak kilo vermeyi amaçlayan kişiler ara öğünlerde tükettiği probiyotik yoğurt ile sindirim sistemlerini ve boşaltım sistemlerini en iyi düzeye getirirler. Böylece gıdaların içerisinde yer alan yararlı maddelerin çok kısa süre içerisinde emilimi olacaktır. Gün içerisinde öğünlerini atlamadan uygulaması gereken kişiler, bu öğünlerde aldıkları gıdaları mümkün olan en kısa sürede sindirir ve sonrasında artıkları vücudundan uzaklaştırır. Bu durum zayıflama üzerinde büyük katkı sağlamaktadır. İsteyen kişiler kahvaltıdan önce düşük miktarda bir tüketim ile de güne başlama imkanı bulabilirler. Özel bir maya kullanılarak üretilen bu yoğurt, normal yoğurdun faydalarının yanı sıra bağırsaklar için ekstra olumlu etkiler göstermektedir.

Yorumlar
Yasemin Sarı 13 Mart 2018 - 02:03:03 Probiyotik yoğurt kalorisi ne kadar? Zayıflamaya yardımcı olur mu? Bu yoğurdun mayası nasıl elde edilir? Tam olarak ne işe yarar bilmiyorum ama genelde kilo vermek için kullanıldığını duydum. Bende denemek istiyorum bu yüzden.cevapla
Belgin Şaşmaz 14 Ocak 2019 - 11:21:21 Evde probiyotik yoğurt yapmak istiyorum nasıl mayalayabilirim diye araştırıyorum. Kabızlık sorunum için probiyotik tüketmem gerekiyormuş. Kendim mayalarsam daha etkili olur diye düşündüm. O yüzden tarifini öğrenmek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: