Yaşam 25 Temmuz 2021 - 05:50:07

Protez Tırnak Nedir? Zararları Nelerdir? Ne Kadar Kalır? Fiyatı ve Modelleri

Protez Tırnak Nedir? Zararları Nelerdir? Ne Kadar Kalır? Fiyatı ve Modelleri

Protez tırnak; kişinin kendi tırnağı üzerine uygulanan uzun ve hazır tırnaklara verilen isimdir. Ellerin oldukça bakımlı ve güzel görünmesini sağlayan protez tırnak zararları, modelleri gibi hakkındaki her tüylü detaya makalemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Protez Tırnak Nedir? Modelleri Nelerdir?

Tırnaklarını uzatamayan kadınlar için oldukça güzel bir uygulama olan protez tırnak, kadınlar için çok kullanışlıdır ve ellerin oldukça güzel gözükmesini sağlar. Asıl tırnağın üzerinde bazı koruyucu maddelerin kullanılması sonrasında takılan bu tırnaklar özellikle tırnak yeme problemi olan kişiler için faydalıdır. Protez tırnak modelleri, kırılgan tırnaklara sahip olan, tırnak uzatmaya zaman ayıramayan kadınlar için oldukça kullanışlı bir uygulamadır.

Protez tırnak çeşitleri 2 şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan ilki jel tırnaktır. Tırnağa jelimsi bir uygulama yapılması ile yapılır ve çok dayanıklıdır. 3 kademede uygulanan jel 1. aşamada tırnağı sabitler. İkinci aşamada tırnağa şekil verilir. Son aşamada sürülen jelle ise tırnağa rötuş yapılır. Bu şekilde tırnak daha ışıl ışıl ve parlak görünür. Bir diğer çeşit akrilik tırnaktır. Bu özel bir toz ile yapılır. Bu uygulama çok doğal olmamaktadır. Tırnağın ucuna plastik yerleştirip özel bir karışım ile tırnağın geri kalan kısımları doldurulur.

Protez Tırnak Zararları Nelerdir?

ellerin daha bakımlı gözükmesi için uygulanan ve son yıllarda pek çok kadın tarafından tercih edilen protez tırnak sonrası incelme söz konusu olabilmektedir. Asıl tırnakta çok az miktarda gelen bu incelme 2-3 hafta içerisine bakımla eski haline dönmektedir. Genel olarak bu uygulama tırnağın kendisine zarar vermemektedir. Çünkü uygulama sırasında kişinin kendi tırnağının hepsi kapatılmaz. Tırnakların uç kısımlar bu tırnaklar özel bir şekilde yapıştırılır. Tırnaklar dip kısmından hava alır ve uzar. Bu uygulama dip kısımlar kapatılmadığı için tırnak zarar görmemektedir. Uygulama sonrasında kağıt törpü kullanılmamalı ve ojeler asetonsuz oje çıkarıcıları ile çıkarılmalıdır. Kendi tırnağınız gibi kullanabileceğiniz bu tırnaklar ile daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Protez Tırnak Ne Kadar Kalır? Nasıl Yapılır?

Eğer evde protez tırnak yapımı sağlamak istiyorsanız öncelikle bu işi çok iyi biliyor olmanız gerekir. Aksi durumda tırnağınıza zarar verebilirsiniz. Protez tırnak yapımı için öncelikle asıl tırnağın üzerine takma tırnak takılır ama tüm yüzeye yerleştirilmez. Uca doğru yapıştırılır. Daha sonra takılan tırnak törpülenmelidir. Yüzey bu şekilde eşit hale getirilir. Tırnak yüzeyi törpülenip eşitlendikten sonra akrilik kullanılır. Jel ya da akrilik uygulama burada yapılır. Akrilik uygulama sonrasında tırnak yüzeyi pürüzlü olur. Bundan dolayı tekrar törpüleme yapılır. Bu şekilde tırnaklar canlı ve parlak bir hal alır. Sonrasında oje sürerek kullanabilirsiniz. Protez tırnak kaç saat sürer diye baktığımızda yaklaşık olarak 1.5 saat sürer. Düzenli bakımları yapılırsa 6 ay boyunca bu tırnaklar kullanılabilir.

Protez Tırnak Fiyatı Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Eğer ki tırnaklarınızdan sıkıldıysanız protez tırnak çıkarma işlemi için yaptırdığınız yerden destek alabilirsiniz. Birtakım malzemeler ile kolay bir şekilde çıkartılmaktadır. Direkt olarak takma tırnak çıkartılabilir. Evde çözülmesi oldukça zordur. aksi durumda kalıcı sorunlar meydana gelebilir. Protez tırnak kaç TL diye soracak olursanız yapılan yere ve çeşidine göre fiyatlar değişmektedir. Protez tırnak yaptıranların yorumlarına baktığımızda jel çeşidi de akrilik çeşidi de sıklıkla tercih edilmektedir. Eğer sizler de yaptırmak isterseniz bir güzlelik merkezinden destek alabilirsiniz.

  • protez tırnak
  • protez tırnak nedir
  • protez tırnak modelleri
  • protez tırnak çeşitleri
  • protez tırnak zararları
  • protez tırnak sonrası incelme
  • protez tırnak ne kadar kalır
  • evde protez tırnak yapımı
  • protez tırnak kaç saat sürer
  • protez tırnak fiyatı
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Açlık Şekeri Nedir? Kaç Olmalı? Neden Yüksek Çıkar? Nasıl Düşürülür?