Yaşam

Seyrek Sakal Nasıl Sıklaşır? Sakal Gürleştirme Yolları

01 Şubat 2018 - 03:32:12
Seyrek sakal nasıl sıklaşır? Sakal gürleştirme yolları

Sakal oluşumu düzenli bir biçimde gerçekleşiyor olsa da bazı erkeklerde seyrek sakal durumu gözlenmektedir ve daha gür çıkması için farklı adımlar atılabilir.

Seyrek Sakal Nasıl Gürleşir?

Seyrek sakal problemleri erkeklerin çok büyük bir kısmında olan problemlerdendir. Bu aşamada kişilerin atacakları adımlar ile daha gür sakallara sahip olması mümkün olur. Genel olarak saç ve sakallarda çıkmama problemleri görülürken bunların tedavisi oldukça zor olmaktadır. Ancak hali hazırda sakalı çıkan ancak istenilen gürlükte olmayan kişiler rahatlıkla sakallarını daha gür bir hale getirebilmektedir. Bunun için sakalların kendisinin ve köklerinin en iyi şekilde beslenmesi gerekmektedir. Sakalların sert yapıya sahip olması kopma problemlerini çok fazla mümkün kılmıyor olsa da seyrek sakal problemi olan kişilerde bu durum söz konusu olabilmektedir. Bunun yanı sıra her gözenekten sakal çıkmaması da seyrek bir görünüme sebep olmaktadır.

Seyrek Sakallara Çözüm Önerileri

Seyrek sakal problemi olan kişilerin doğal yöntemler ile bu sorunu çözmesi son derece mümkündür. Bunun için olarak sakalın neye ihtiyacı olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Sakal üzerinde yapılan araştırmalar sonrasında sakalların E vitamini ile birlikte çok daha sık ve sağlam çıktığı gözlemlenmektedir. Bu aşamada kişiler eğer biraz daha yoğun bir biçimde E vitamini almaya başlarlarsa bu sayede sakallarını daha gür bir hale getirmeyi başarabilirler. Zeytinyağı, E vitamini açısından oldukça önemli bir kaynak olurken günde bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı içmek sakalların gürleşmesini sağlayacaktır. Buna ek olarak zeytinyağının direkt olarak sakala masaj ile uygulanması ile birlikte de daha sık çıkması sağlanabilir.

Sakalların Gür Çıkması İçin Ne Yapmalı?

Doğal yöntemlerle olduğu gibi ilaçlar ile birlikte de daha gür sakallara sahip olmak mümkün olacaktır. Bu aşamada ilk olarak kişilerin doğru ürünlere yönelmesi gerekir. Genelde bu sektörde çok sayıda sahte ürün yer aldığından insanlar istedikleri verimi alamayabilirler. Bu aşamada doğru ilaçlara yönelen kişiler bu ürünleri kullanarak daha sık sakallara sahip olabilirler. Gerekli E vitaminin dışarıdan hazır almak isteyen kişiler de bu konuda adımlar atarak doğru bir hamle yapabilirler. Hazır kapsüller halinde E vitamini alımı yapılabilir ve bu şekilde daha gür sakallara kavuşmak mümkün olur.

Sakallar Ne Kadar Sürede Gürleşir?

Sakalların çok daha gür çıkmaya başlaması için kişilerin sabırlı olması ve ürünleri kullanmaya devam etmesi gerekmektedir. Hiç sakalı çıkmayan kişilerin sakallarının çıkıp çıkmadığını kontrol etmesi son derece kolay olurken seyrekliğin daha gür hale geldiğinin kontrolü oldukça zor olacaktır. Bu sebeple de farkı görmek adına uzun süreler düzenli bir şekilde kullanmak çok büyük önem taşımaktadır. Seyrek sakal sorununu yaşayan kişiler doğal yöntemler ya da özel ilaçlar ile birlikte sakallarının daha gür çıkmasını sağlayabilirler.

Yorumlar
Edip Aşçıoğlu 01 Şubat 2018 - 03:42:12 Sakallarım çok aşırı seyrek ve gürleşmesini istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım? Bitkisel yöntemler var mı? Her gün tıraş olmak sakalların gürleşmesini sağlar mı? Ten olarak da açık olduğumdan biraz güçsüz gibi sakallarım.cevapla
Ercan 28 Mayıs 2018 - 18:17:21 Büyük bir diş sarımsağı soy ortadan kes içini sakal çıkan bölgeye sür. iyice yedir yüzüne. Sonra bir iki saat bekletin. Yıkayın. Bunu bir ay boyunca hergün uygulayın. Günde bir kaşık zeytinyağı iç yada yüzüne sür.
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: