Sivilce izlerine ne iyi gelir? Sivilce lekeleri için maske
Yaşam

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir? Sivilce Lekeleri İçin Maske

24 Ağustos 2017 - 01:10:03

Ergenlik dönemi ile hayatımıza giren sivilceler kişisel hatalar(sıkma ya da patlatma gibi) veya yağlı yapısı nedeni ile yüzde iz kalmasına neden olabilir. Özellikle sivilceleri sıkarak, patlatarak cilde zarar vermek bazen kalıcı sivilce izlerinin oluşmasına neden olabilmektedir.

Sivilce İzleri İçin Ne Yapmalıyız?

Sivilce izleri ergenlik dönemi süresince başlar ve yaş ilerledikçe artış gösterebilir. Oluşan sivilce izlerinden kurtulmak için cildinizi yeterince tanımalı ve sivilce izlerini geçiren bitkisel çözümleri uygulamalısınız. Yani cildinizin normal mi yağlı mı kuru mu yoksa karma mı olduğuna dair cilt analizi yaptırmanızı önermekteyiz…

Sivilce İzleri İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Sivilceler için kökten çözüm yaratan bitkisel tedavi yöntemleri vardır. Bunlar şu şekilde açıklanabilir:

  • Tarçın sivilceleri yok etmede oldukça etkilidir. Bir çay kaşığı toz tarçını ve bir miktar balla iyice karıştırıp cildinize masaj yaparak yedirin. Yaklaşık olarak 20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir uyulabilirsiniz. Tarçın maskesi cilt yenilenmesinde ve antioksidan özelliği sayesinde sivilceleri yok etmede çok etkilidir.
  • Elma sirkesi antioksidan özelliği ile diğer etkili yöntemlerden biridir. Elma sirkesini direk değil de sulandırarak yüzünüzü silebilir. Sivilce olan yere pamuğu batırıp üzerine koyabilirsiniz. Cilt beyazlamasında da oldukça etkilidir. Ciltteki lekeleri yok eder.

Aspirin Sivilceye İyi Gelir? Sivilceyi Kurutur mu?

Aspirin, üç adet aspirini bir iki damla su ile iyice karıştırın. Ancak suyun oda sıcaklığında olmasına dikkat edin ve bunun dışında fazla su eklemekten de kaçının. Aspirinler eridikten sonra içine bir kaşık bal ilave edip iyice karıştırın. Karışımı sivilce olan bölgeye sürüp 10 dakika bekletin. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı sivilceleriniz çıktığı andan itibaren yapabilirsiniz. Sivilcenin sönmesini ve kaybolmasını sağlayacaktır.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce izleri için birçok yöntem bulunmaktadır. 2 adet domates ve avokado ile 1 adet salatalığı rendeleyip karıştırın. Homojen bir karışım elde edince karışımı cildinize masaj yaparak yaklaşık 10 ya da 15 dakika bekleterek karışımı cildinizin yemesini bekleyin. Sonunda cildinizi ılık su ile temizleyin. Bilindiği gibi avokadonun birçok faydası vardır. İlaç olarak da kullanılmaktadır. Bu uygulamayı haftada iki kez uygulayarak sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz.

Yeşil Çay ve Elma Sirkesi Maskesi Sivilceye İyi Gelir mi?

Yeşil çayı demledikten sonra, 1 bardak alıp soğuyuncaya kadar bekleyin. Üzerine bir miktar elma sirkesi ilave edip kapaklı bir şişeye koyun. Her akşam cildinizi temizledikten sonra tonik olarak kullanabilirsiniz. Dezenfekte edici bu tonik, düzenli kullanımda sivilce lekelerinin geçmesinde oldukça etkilidir. 1 adet yumurta, 3 yemek kaşığı beyaz kil, 1 çay kaşığı bal ve limon suyunu bir kase içinde iyice homojen olana kadar karıştırıp cildinize masaj yaparak sürün ve yaklaşık olarak 30 dakika yüzünüzde kurumasını bekleyin. Süre sonunda cildi ılık su ile temizleyin. Sonuç alabilmek için yaklaşık üç hafta boyunca her gün cildinize uygulayın. Bu maske sivilceleri söndürerek geçmesini sağlamaktadır.

Yorumlar
Sude Arpacı 18 Ağustos 2017 - 14:14:37 Yüzümde sivilce lekeleri var böyle sanki cildim delikmiş gibi. Bunların geçmesi için ne yapabilirim? Kötü duruyor ve hoşuma gitmiyor..cevapla
Bircan akay 11 Nisan 2018 - 13:42:31 sivilce izlerinden kurtulmak için ne yapmalıyım? Bu izler zamanla geçer mi? Lazer yöntemi izlerin geçmesi için etkili olur mu acaba? Artık eskisi kadar sivilcem çıkmıyor ama izler duruyor ve bunlar sivilce gibi duruyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: