Yaşam

Sivrisineklerden Kurtulma Yolları

12 Aralık 2019 - 09:50:02
Sivrisineklerden Kurtulma Yolları

Sivrisinekler deriyi ısırarak kan emerler ve bu bölgenin yara olmasına neden olurlar. Sonrasında ise kaşıntı ve kızarıklık meydana gelir. Sivrisineklerden kurtulmak için basit yöntemler uygulanabilir.

Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Müthiş Çözüm Yolları

Vızıldayan ve kanı emerek kaşıntı ve kızarıklık meydana getiren sivrisinekler özellikle yaz aylarında oldukça rahatsız edici olmaktadır. Bu sineklerden kurtulmak için bazı doğal ve basit çözümler bulunmaktadır. Bunları uyguladığınız zaman herhangi bir ilaç kullanmadan sivrisineklerden kurtulabilirsiniz.

Bu sineklerinde gelmemesi için öncelikle açık renk giysiler tercih ediniz. Sivrisinekler daha çok koyu renkli kıyafetlere gelmektedir. Bu renkler onlar için daha avantajlıdır. Uyurken odanızın bir bölgesine koyu renkli kıyafet bıraktığınız sinek size değil bu kıyafete gidecektir. Bu oldukça basit bir uygulamadır ve işe yarar sonuçlar verebilmektedir. Bu açıdan değerlendirildiğinde asıl olarak kıyafetleriniz sivrisinek kovucu özelliğe sahiptir. Bu yöntemi uygulayarak bir nevi uzaklaştırma sağlayabilirsiniz.

Sivrisinek Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?

Sivrisinekler daha çok nemli ve sıcak havayı sevmektedir. Bu nedenle daha çok yaz aylarında meydana çıkarlar. Terlemiş bir cilt sivrisinekler için oldukça ilgi çekicidir. Vücudunuzun terli kalmaması için sık sık duş almalı ve vücudunuzun kuru kalmasını sağlamalısınız. Bu kişisel bakım sivrisineklerin vücuttan uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca nabzına bir damla kadar vanilya yağı sürmeniz sineklerin sizden uzaklaşmasına yardımcı olabilmektedir. Sivrisineklerin sevdiği bir diğer şey ise ışıklı ortamdır. Aydınlık ve ışıklı ortamları seven bu sineklerin gelmemesi için bulunduğunuz yeri sodyum lambaları ile aydınlatınız. Bu yöntem ile sineklerin uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sivrisinekleri Kovucu Doğal Yöntemler Nelerdir?

İlaçsız doğal yöntemlerle sivrisinekleri kovmak için lavanta, karanfil ya da portakal kabuğu kokularını sıkabilirsiniz. Dilerseniz bu aromaları içeren mumları da yakarak sineklerin gelmesini engelleyebilirsiniz. Hatta yeşil limonu kesip üzerinde birkaç tane karanfil koyarsanız bu sinekleri uzaklaştırıcı bir etki meydana getirirsiniz. Bunun yanı sıra fesleğen de sivrisinek kovmak için etkili bir yöntemdir. Odanızın herhangi bir yerine fesleğen saksısı koyarsanız bu canlıların uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Elma sirkesi sinekleri kovmak için etkilidir. 1 bardak ılık suyun içerisine elma sirkesi koyarak içebilirsiniz. Bunu içtiğinizde vücudunuzda sineklerin sevmediği bir koku meydana gelir ve size yaklaşmazlar. Vücudunuza bebek yağı sürmek de doğal bir yöntemdir. Bu yağın kayganlaştırıcı özelliği sineklerin ısırmasını engeller. Eğer ki bu yöntemler sizde etkili olmuyorsa sineklerin girmemesi için evinizin camlarına sineklik taktırınız. Bu şekilde engelleyebilirsiniz.

Sivrisinekler Neden Kan Emer? Neden Isırır?

Her sivrisinek değil sadece dişi olanlar ısırmaktadır. Sivrisinekler bazı insanları hiç ısırmazken bazı insanları ise daha fazla ısırır. Bunun nedeni insanın vücutta salgıladığı kimyasallar, kan gurubu ve kandaki karbondioksit üretimine göre değişir. Metabolizması hızlı olan kişiler daha fazla karbondioksit üretirler ve bu nedenle sivrisinek ısırması olayına daha fazla maruz kalırlar. Sivrisineklerden korunma yolları sayesinde bunları önleyebilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: