Sağlık 30 Ocak 2021 - 18:21:44

Soda Maskesi Ne İşe Yarar? Kullananlar, Tarifi ve Yapanlar

Soda Maskesi Ne İşe Yarar? Kullananlar, Tarifi ve Yapanlar

Soda, mineral bakımından çok zengin olduğu için cildi ciddi biçimde besleyebilmektedir. Bu sebeple de çok sayıda insan düzenli olarak soda maskesi yaprak cildinin daha iyi beslenmesini amaçlamaktadır.

Soda Maskesi Ne İşe Yarar?

Sodanın içerisinde yer alan vitamin ve mineraller cilt için de çok faydalıdır. Bu maskenin uygulanması cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin en doğru yol ile karşılanması anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra maden suyu genişlemiş olan gözeneklerin sıklaşmasına sebep olmaktadır. Bu sayede insanlar pürüzsüz bir cilde sahip olabilmektedir. Doğal antibakteriyel özelliği olan bir maske olduğundan cildin üzerindeki yağı ve kiri kısa süre içerisinde temizleyebilmektedir. Cildin çok daha gergin ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Bu sayede insanlar yaşlılık ektilerinin ortadan kaybolmasını sağlayabilirler. Ayrıca nemlendirici etkisi de olduğundan cildin kurumasını engellemektedir.

Soda Maskesi Tarifi İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Soda maskesini hazırlamak isteyen kişileri birkaç malzemeyi satın alması ve hazır hale getirmesi gerekmektedir. Bunlar, genelde bulunması zor olmayan malzemelerdir ve kullanıcılara ciddi bir sorun yaratmaz. Bu aşamada 2 tatlı kaşığı kadar maden suyu kullanılmalıdır. Maden suyuna destekçi olarak yarım tatlı kaşığı ozon yağı, 1 yemek kaşığı kahve, 6 damla kaşığı kayısı yağı, 5 damla buğday yağı ve son olarak yarım yemek kaşığı kadar zeytinyağı kullanılmalıdır. Zeytinyağı evlerde sürekli olarak bulunan malzemelerden birisi olduğundan rahatlıkla temin edilir. Diğer yağlar da aktarlardan rahatlıkla alınabilen yağlardır ve maske için kolayca kullanılabilir.

Soda Maskesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak bir kap içerisinde kahve ve maden suyunun karıştırılarak lapa haline getirilmesi gerekmektedir. Bunun sonrasında içerisine buğday yağı, kayısı yağı ve zeytinyağı katılır. Biraz da bu yağlar ile yoğurulan karışımın yumuşak bir forma gelmesi sağlanmaktadır. Bu kıvam, maskenin kullanıma hazır olduğunu gösterirken insanlar parmakları yardımıyla rahatça ciltlerine bu maskeyi sürebilmektedirler. Temiz cilde uygulanan soda maskesi 15 dakika kadar kaldıktan sonra durulanarak çıkartılmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra ozon yağı ile birlikte cilde masaj yapılması gerekmektedir. Bu işlem ile birlikte de maske uygulaması tamamlanmış olur.

Soda Maskesi Kullananlar ve Yapanlar

Soda maskesini internet üzerinden bulan kişiler, sitelerin yorum kısımlarına da kullanım sonrasındaki tecrübeleri aktarıyorlar. Maskeyi doğru bir biçimde kullanan kişilerin tamamına yakını çok iyi verim aldıklarını ve eskisine göre ciltlerinin çok daha pürüzsüz olduğunu belirtiyorlar. Özellikle siyah nokta problemi olan kişilerin büyük bir kısmı da bu maskeyi tercih ederken onlar da siyah noktalarından kısa süre içerisinde kurtulduklarını belirtiyorlar. Kullananlar ve yapanlar son derece memnun olduğundan her geçen gün daha fazla insan bu maskeyi tercih ediyor. Soda maskesi sayesinde ciltlerini daha iyi bir hale getiren kişiler sonrasında ciltlerine çok daha iyi barak güzelliklerinin devamlı olmasını sağlıyorlar.

  • soda maskesi
  • soda maskesi ne işe yarar
  • soda maskesi tarifi
  • soda maskesi kullananlar
Yorumlar
Esengül Engintepe Kahve ve soda maskesinin yanında aynı zamanda karbonatla a yapılan tarifini duymuştum. Yapanlar etkilerinden memnunlar yorumları okuduğumda gördüm ama her cilt tipine yapılır mı ondan emin değilim. Benim yüzümde son zamanlarda aşırı sivilcelenme meydana geldi. cevapla
yorum yaz
Erkek İçin Korse Var mı? Erkekler İçin Korse Modelleri