Yaşam 10 Aralık 2021 - 15:24:11

Soğuk Lipoliz Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Riskleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Soğuk Lipoliz Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Riskleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Soğuk lipoliz; istenmeyen bölgesel yağların dondurularak vücuttan atılmasını sağlayan bir zayıflama yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne Demek?

Yağ hücrelerini donduran ve işlevsiz bir aşamaya getiren, yağ hücrelerinin tamamen ortadan kaldırılmasına olanak tanıyan bölgesel bir şekilde cilt soğutma yöntemine soğuk lipoliz denir. Yağ hücrelerinin belirli oranda soğutulması ile uygulanan bu yöntem, vücuttaki diğer dokulara zarar vermeden incelme sağlamaktadır.

Yağ hücrelerinin daralmasını ve büzüşmesini sağlayan soğuk lipoliz yönteminde lenf drenaj sistemi ile bu yağların vücuttan atılması sağlanır.

Egzersiz, çeşitli diğer yöntemler ve alışılmış diyetlerin dışında güçlü dirence sahip yağ depolarının yok edilmesi için 2 farklı teknolojinin birleştirilmesi ile etki sağlayan soğuk lipoliz yöntemi; vücuttaki yan bölgeler, bacak, doğumdan sonra meydana gelen alt karın, basen, göbek, sırt şeklindeki belirli bölgelerde meydana gelen yağ birikimlerini 1 seans yardımı ile yüzde yirmi ila yüzde kırk seviyesinde kalıcı olarak azaltmaktadır.

Bu yöntem her yaş aralığındaki kadın ve erkeğe uygulanabilmekte hatta iş ve özel hayatta yoğun bir tempoya sahip olan insanların talep ettiği acısız ve ağrısız bir şekilde yapılan tek seanslık bir işlem olarak tanımlanabilir.

Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarar?

Hareketsizlik ve yanlış beslenme sonrasında vücudun belli bölgelerinde toparlanan yağların parçalanması için soğuk lipoliz yöntemi oldukça etkilidir. Soğuk lipoliz yöntemi teknolojinin sunduğu avantajlı yollardan biridir. Soğuk lipoliz faydaları kalıcı olarak lokal ve yoğun yağ depolanma durumunu azaltılmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra vücudun şekillenmesini sağlamaktadır.

Bölgesel incelme sağlayan soğuk lipoliz aynı zamanda selülit probleminin giderilmesine de yardımcı olur. Vücut hatlarının adeta yeniden yenilenmesini sağlayan bu zayıflama yöntemi, ağrısız ve acısı olarak depolanmış yağlardan kurtulmayı sağlar.

Sadece tek bir seansta vücuttaki yağ hücrelerinin yaklaşık olarak %30-35 oranında azalmasını sağlayan soğuk lipolizin etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu uygulama sayesinde üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yan yağları, sırt bölgeleri, basenler, iç bacaklarda yağ fazlalıklarının giderilmesi sağlanır.

Soğuk Lipoliz ile Zayıflama Nasıl Yapılır? Riskleri Nelerdir?

Soğuk lipoliz işleminde kullanılan cihaz düşük sıcaklık seviyesinde vakum masajı yolu ve özel el aparat aracılığı ile yağ hücrelerinin emilmesine destek olmaktadır. Bu işlem sayesinde yağ hücreleri vücudun normal sıcaklık seviyesinden izole edilmiş olur.

Öncelikle doku 45 derece kadar ısıtılmakta ve daha sonra hızla -10 derece seviyesine kadar soğutulma işlemi yapılmaktadır. Uygulanan sıcaklık seviyesindeki ani düşüşle beraber işlem gören bölge sıkılaşmaktadır. Soğuk lipoliz ile incelme sayesinde vücutta hem genel hem de bölgesel zayıflama sağlanır.

Eğer soğuk lipoliz risklerine bakacak olursak, uygulama sırasında uyuşukluk ve kızarıklık gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Fiyatı ve Yaptıranlar

Bölgesel olarak zayıflama sağlamaya yardımcı olan soğuk lipoliz yönteminin fiyatları seans sıklığına göre değişmektedir. Soğuk lipoliz yorumlarına baktığımızda genel anlamda olumlu olmaktadır. Yağların kalıcı bir şekilde yakılmasını sağlayan bu yöntem, cerrahi bir işlem değildir ve vücutta yara gibi izler oluşturmamaktadır.

Soğuk lipoliz sonrası etkiler 2 hafta içerisinde etki göstermektedir. 2 ay içerisinde ise en belirgin etkiler gözlemlenmektedir. 3 ay sonra tam etki görülmektedir. Ölü yağ hücrelerin atılması ise yaklaşık olarak 4-5 ay sürmektedir.

  • soğuk lipoliz
  • soğuk lipoliz fiyat
  • soğuk lipoliz nedir
  • soğuk lipoliz ne işe yarar
Yorumlar
Sevgül Gökçen Soğuk lipoliz bence iyi bit yöntem. Gerçekten incelme sağlıyor. Etkisine göre fiyatı bence çok değil. Ben denedim memnun kaldım şuan fiziğim gayet ideal ve güzel bir zararını da görmedim. cevapla
Zeynep abdik Soğuk lipoliz yorumlarını okudum ve yaptırmaya karar verdim. İstanbul'da birçok yerde fırsatları var ve merak ettiğim için denemek istiyorum. Göbek bölgemin biraz incelmesini istiyorum. Yaptıranlar da genelde memnun kalıyormuş. Bakalım umarım ben de memnun kalırım. cevapla
yorum yaz
Zayıflama Yoğurdu Diyeti, Kürü ve Tarifi