Yaşam

Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

19 Ekim 2017 - 02:01:04
Soğuk lipoliz nedir? Nasıl yapılır? Fiyatı ne kadar?

Soğuk lipoliz, istenmeyen bölgesel yağların günümüz şartlarında kadın ve erkeklerde oluşmasıdır.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne Demek?

Yağ hücrelerini donduran ve işlevsiz bir aşamaya getiren, yağ hücrelerinin tamamen ortadan kaldırılmasına olanak tanıyan bölgesel bir şekilde cilt soğutma yöntemine soğuk lipoliz denir. Egzersiz, çeşitli diğer yöntemler ve alışılmış diyetlerin dışında güçlü dirence sahip yağ depolarının yok edilmesi için 2 farklı teknolojinin birleştirilmesi ile kullanılan kozmetik cihaz ortaya çıkmıştır. Soğuk lipoliz yöntemi vücuttaki yan bölgeler, bacak, doğumdan sonra meydana gelen alt karın, basen, göbek, sırt şeklindeki belirli bölgelerde meydana gelen yağ birikimlerini 1 seans yardımı ile yüzde yirmi ila yüzde kırk seviyesinde kalıcı olarak azaltmaktadır. Bu yöntem her yaş aralığındaki kadın ve erkeğe uygulanabilmekte hatta iş ve özel hayatta yoğun bir tempoya sahip olan insanların talep ettiği acısız ve ağrısız bir şekilde yapılan tek seanslık bir işlem olarak tanımlanabilir.

Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarar?

Eski dönemlere kıyasla günümüz insanı masa başında vakit geçirdiği için bölgesel yağlanma problemleri hızla artmaktadır. Masa başında çalışmaya yönelik birçok iş olanağı mevcut olmasına rağmen masa başında çalışmanın, hareketsizliğin vücut için çeşitli zararları vardır. Bunlardan en çok sık rastlananı bölgesel yağlanmadır. Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve değişmesiyle bölgesel yağlanmaya dair çözümler üretilmeye başlanmıştır. Soğuk lipoliz yöntemi teknolojinin sunduğu avantajlı yollardan biridir. Bugüne kadar insanlara sağlanan yöntemlerin en gelişmiş olanı bu yöntem olarak karşımıza çıkar. Bu yöntem insan vücudundaki bazı bölgelerdeki inatçı yağların çözüme ulaşması için imkan yaratır.

Soğuk Lipolizin Faydaları Nelerdir?

Soğuk lipoliz yöntemi kalıcı lokal, yoğun yağ depolanma durumunu azaltır. Bunun yanı sıra vücudun şekillenmesini sağlamaktadır. İnsanlar önceleri geleneksel tedavi yöntemleri arasında yer alan ve vücuda şekil veren liposuction yöntemini tercih etmekteydi. Liposuction yönteminde ağrı, sızı, hematom, iş kaybı ve yaşam kalitesinin ciddi oranda düşmesi gibi sorunlar lipoliz yönteminde görülmediği için bu anlamda en muazzam alternatif tedavilerden biridir. Lipoliz yöntemi ise teknolojinin insanlara sağladığı en gelişmiş ve tercih edilen yöntemlerden biridir.

Soğuk Lipoliz ile İncelme Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz işleminde kullanılan cihaz düşük sıcaklık seviyesinde vakum masajı yolu ve özel el aparat aracılığı ile yağ hücrelerinin emilmesine destek olmaktadır. Bu işlem sayesinde yağ hücreleri vücudun normal sıcaklık seviyesinden izole edilmiş olur. Öncelikle doku 45 derece kadar ısıtılmakta ve daha sonra hızla -10 derece seviyesine kadar soğutulma işlemi yapılmaktadır. Uygulanan sıcaklık seviyesindeki ani düşüşle beraber işlem gören bölge sıkılaşmaktadır. Kozmetik tedavinin daha önce hiç sağlamadığı tıbbi müdahaleyle elde edilen muazzam sonuçlara ulaşılmaktadır. Bu yöntemin fiyatları işlem yapılacak olan kuruma göre değişkenlik göstermektedir. Sağlıklı bilgilere ulaşmak için güvenilir bir hekimden yardım alabilirsiniz.

Yorumlar
Sevgül Gökçen 11 Ekim 2017 - 18:15:35 Soğuk lipoliz bence iyi bit yöntem. Gerçekten incelme sağlıyor. Etkisine göre fiyatı bence çok değil. Ben denedim memnun kaldım şuan fiziğim gayet ideal ve güzel bir zararını da görmedim.cevapla
Zeynep abdik 04 Eylül 2018 - 10:57:10 Soğuk lipoliz yorumlarını okudum ve yaptırmaya karar verdim. İstanbul'da birçok yerde fırsatları var ve merak ettiğim için denemek istiyorum. Göbek bölgemin biraz incelmesini istiyorum. Yaptıranlar da genelde memnun kalıyormuş. Bakalım umarım ben de memnun kalırım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: