Yaşam 20 Mayıs 2021 - 09:11:46

Ünlüler Nasıl Beyazlıyor? Ünlülerin Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Ünlüler Nasıl Beyazlıyor? Ünlülerin Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Çeşitli etkenlerden dolayı cildin beyazlığının gitmesi ile uygulanan doğal cilt beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır.

Ünlüler Nasıl Beyazlıyor? Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Cildin beyazlaması için kozmetik veya doğal yöntemler cilt üzerinde uygulanabilmektedir. Beyazlatma işlevi göre ürünler çiller, sivilceden kaynaklı çizgiler belirginliğini azaltmaktadır. Ciltte berraklık hissi meydana gelmektedir. Fakat cilt renk olarak tam anlamıyla beyazlamaz. Beyazlatma ürünlerinde bulunan bazı maddelerin çok fazla güçlü olduğu söylenebilir. Hassas cilde sahip olan kişinin kullandığı ürünün içeriğini ve etkilerini bilmesi gerekir. Kullanılan ürünlerin işe yaradığını görmek için mutlaka sabretmek gerekir. Minimum dört hafta düzenli olarak kullanılan ürünlerin sonuçları gözle görülebilir. Beyazlatma işlemi için kojik asit, C vitamini ve arbutin maddesi önemlidir. Kojik asitin görevi akneden kaynaklanan çizgileri kapatır. Hassas ciltler için problem yaratabilir. Diğer önemli madde olan arbutin aşırı güçlü olmadığı için hassas cilde sahip olanlar kullanabilir.

Cilt Beyazlatan Ürünler Nelerdir?

C vitamini içeren ürünlerin güneşte kalındığı zaman cilt üzerinde pigmentasyonlara yol açtığı söylenebilir. C vitamini içeren ürünler kullanıldığı zaman mutlaka güneş kremi kullanılması gerekir. Çoğu firma ürünlerin içinde yoğun miktarda C vitamini kullanmamaktadır. Dolayısı ile beyazlatma özelliği olan ürünleri alırken C vitamini yüksek olan tercih edilmesi tavsiye edilir. C vitaminin beyazlatma problemleri için etkili olduğu belirtilmektedir. Cilde uygun olan ve problemi tedavi edecek ürünleri seçmek için kesinlikle iyi bir dermatolog uzmanı ile görüşülmesi tavsiye edilmektedir.

Cilt Beyazlatma Maskeleri Nelerdir?

Bazı kişiler kimyasal içeren ürünleri tercih etmek yerine evde yapılan doğal maskeleri kullanmaktadırlar. Cildin beyazlaması için kolay bulunan malzemelerle hazırlanan çeşitli maskeler mevcuttur. Kişi tercih ettiği maskeyi uzmana danışarak kullanabilir. Maskelerden ilki kurutulmuş portakal kabuğu ve yoğurt ile yapılan maskedir. Kabuklar güneşli bir alanda kurutulabilir. Hazırlanması için portakal kabuğu dövülür ve toz haline getirilir. Bir yemek kaşığı toz kabuk, bir yemek kaşığı yoğurt ile karıştırılmaktadır. Karışım macun haline getirilerek temiz yüze uygulanmaktadır. Bekleme süresi ise on beş ila yirmi dakikadır. Portakal kabuğu maskesinin faydaları arasında ciltte bulunan lekelerin azalması gösterilebilir. Ayrıca siyah noktaların olduğu alana masaj yapıldığı zaman bu noktalar kaybolmaktadır.

Bal Limon Süt Maskesi Cilt Beyazlatır mı?

Bal, limon ve süt maskesi beyazlatma etkisine sahiptir. Gerekli malzemeler adından da anlaşıldığı gibi bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı süt ve bir tatlı kaşığı limon suyudur. Karışımın hazırlanması için malzemeler karıştırılır ve temiz bölgeye sürülür. On beş ila yirmi dakika bekletilen maske su aracılığı ile temizlenmektedir. Cilt beyazlatma yöntemleri arasında patatesli yüz maskesi vardır. Malzemeler patates suyu veya püresi, patates dilimi yeterlidir. Patates püresi veya dilimleri gün içinde minimum iki defa cildin üzerine maske şeklinde uygulanmaktadır. On beş ila yirmi dakika bekletilir ve maske yapılan bölge durulanmaktadır.

  • ünlüler nasıl beyazlıyor
  • cildin beyazlaması
  • cilt beyazlatma maskeleri
Yorumlar
Mine Gedik Cilt beyazlatma maskeleri ne işe yarar? Ünlülerin uyguladıkları beyazlatma yöntemleri nelerdir bilen var mı? Cildimin beyazlamasını istiyorum bunun için ne yapmalıyım? Sabunlar ve birtakım ürünler işe yarar mı acaba? cevapla
yorum yaz
Tulip Korse Nedir? Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?